Slovenská sporiteľňa sa digitalizuje - po novom tam založíte účet kompletne online, bez kuriéra

Slovenská sporiteľňa sa digitalizuje - po novom tam založíte účet kompletne online, bez kuriéra

slsp logo noveNa jednoduché a pohodlné založenie účtu online láka čoraz viac bánk. Realita je však taká, že účet založený online má aj svoju „offline“ časť – v podobe neskoršieho podpisu zmluvy na pobočke alebo prinajlepšom návštevy kuriéra, ktorý Vám donesie zmluvu na podpis. Založiť si účet online bez toho, aby ste vystrčili päty z domu či z kancelárie nie je až taká samozrejmosť

Okruh bánk, do ktorých pri založení účtu nemusíte chodiť na podpis, nemusíte žiadnu zmluvu posielať poštou a ani vyzerať kuriéra, sa nedávno rozšíril o nového člena. Je ním najväčšia slovenská komerčná banka, Slovenská sporiteľňa. Všetky potrebné dokumenty sa dajú podpísať elektronicky a následne zaslať do internet bankingu pre archiváciu bez zbytočného tlačenia papierov.

Možnosť zriadiť si bankové konto kompletne online môžu využiť záujemcovia o klasický Osobný účet, Osobný účet Exclusive, tiež Osobný účet Mladý a Osobný účet Študent.

SLSP ponúka na výber z niekoľkých možností založenia účtu – klasicky na pobočke, ak ste klientom tak aj cez IB, čiastočne online (na pobočke si účet len aktivujete) a kompletne online.

 

Ako teda prebieha založenie účtu čisto online?

Na webe slsp.sk si stačí vybrať jeden z vyššie uvedených účtov, vyplniť základné údaje o sebe, meno, priezvisko kontakt…Potom cez webkameru odfoťte obe strany 2 dokladov totožnosti (občiansky preukaz a vodičák alebo pas) tak, aby boli údaje na dokladoch dobre čitateľné. Na záver ešte ukážete na webkameru Vašu tvár a spravíte záznam (aby SLSP mohla tvár žiadateľa porovnať s fotografiou na občianskom preukaze). Ďalším krokom je vyplnenie adresy trvalého pobytu.

Systém Vám následne vygeneruje návrh zmluvy o účte a návrh zmluvy o elektronických službách. Pokiaľ s návrhom súhlasíte, môžete žiadosť odoslať. Na aktiváciu účtu je potom potrebné previesť sumu 0,01 € z ktoréhokoľvek účtu v SR. Podklady k platbe Vám prídu emailom.

Video návod:

 

Ceny účtov v SLSP

Typ účtu Cena V rámci mesačného poplatku je zahrnuté Možnosť získať zľavu z účtu?
Osobný účet 5,90 € / mesačne
 • platobná karta s vlastným dizajnom Maestro alebo VISA Electron s neobmedzeným počtom platieb
 • bezplatné výbery z bankomatov SLSP a z bankomatov ERSTE v zahraničí
 • internetbanking, mobilné aplikácie
 • založenie a realizácie trvalých príkazov a inkás
 • prijaté a odoslané elektronické platby
 • 100 % zľava: platby kartou 200 €, 3 pravidelné platby, sporenie
 • 50 % zľava: platby kartou 100 €, 1 pravidelná platba, sporenie
Osobný účet Exklusive 8,90 € / mesačne
 • embosovaná platobná karta MasterCard Mass alebo VISA Classic s neobmedzeným počtom platieb
 • bezplatné výbery zo všetkých bankomatov na Slovensku a v zahraničí v eurách
 • internetbanking, mobilné aplikácie
 • založenie a realizácie trvalých príkazov a inkás
 • prijaté a odoslané elektronické platby
 • 100 % zľava: platby kartou 400 €, 3 pravidelné platby, sporenie
 • 50% zľava: platby kartou 200 €, 3 pravidelné platby, sporenie
Osobný účet Mladý

(môže sa využívať do 28 rokov)

2,00 € / mesačne platobná karta Visa Electron Sphere s neobmedzeným počtom platieb, bezplatné výbery z bankomatov SLSP a bankomatov patriacich do skupiny ERSTE, IB, mobilné aplikácie, založenie a realizácia trvalých príkazov a inkás, prijaté a odoslané platby elektronicky
 • 100 % zľava: platby kartou 200 €, 3 pravidelné platby, sporenie
 • 50 % zľava: platby kartou 100 €, 1 pravidelná platba, sporenie
Osobný účet študent

(pre študentov vo veku od 15-26 rokov)

0,00 € / mesačne platobná karta Visa Electron Sphere s neobmedzeným počtom platieb, bezplatné výbery z bankomatov SLSP a bankomatov patriacich do skupiny ERSTE, IB, mobilné aplikácie, založenie a realizácia trvalých príkazov a inkás, prijaté a odoslané platby elektronicky

Slovenská sporiteľňa navyše tým, ktorí si zriadia účet online odpustí poplatok počas prvých troch mesiacov. V najbližšom období banka plánuje kompletné online vybavenie žiadosti rozšíriť aj na spotrebné úvery.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia