SLSP Hypotéka sa dostala pod trojpercentnú hranicu. Hypotéku pre mladých ponúka s úrokom od 0%

SLSP Hypotéka sa dostala pod trojpercentnú hranicu. Hypotéku pre mladých ponúka s úrokom od 0%

Čerstvé akcie na hypotekárne úvery len pár týždňov dozadu odštartovali VÚB banka, ČSOB a Unicredit Bank a Oberbank. Minulý rok reklamné kampane na hypotéky začali neskôr, až v priebehu marca a končili tesne pred letnou sezónou (na rozdiel od tohto roku, kedy boli ohlásené začiatkom februára).

Po vzore konkurencie sa do boja o klientov zapojila aj Slovenská sporiteľňa. Ako najväčší poskytovateľ úverov na bývanie na Slovensku, po prvýkrát v histórii ponúka úvery so sadzbou od 2,89 % ročne (tento úrok platí pri päťročnej fixácii).

Vďaka priaznivým podmienkam na hypotekárnom trhu stúpa záujem o úvery na bývanie

Ak občas sledujete správy z diania na hypotekárnom trhu, istotne Vám neuniklo, že minulý rok sa znižovali priemerné úrokové sadzby hypoték takmer každý mesiac. Novinky boli plné bombastických titulkov typu „Hypoúvery padli na svoje dno“. Začiatok roka úverom na bývanie a nič neubral na atraktivite – vďaka mimoriadne nízkym úrokovým sadzbám a takmer nulovej inflácii je na realitnom trhu živo. V kombinácii s priaznivými cenami nehnuteľností je vidieť aj zvýšený záujem o hypotéky. Objem poskytnutých úverov na bývanie v minulom roku stúpol na trhu o takmer 12 percent.

Nový úrokový lístok

slsp logo noveSlovenská sporiteľňa zverejnila nové úrokové sadzby, ktoré platia od 20. februára 2014

Najatraktívnejšie sú úročené hypotéky s troj (od 2,99% p.a.) a päťročnou fixáciou (od 2,89 % p.a.), ktoté sú medzi klientami aj najobľúbenejšie. Poskytujú totižto istotu nemenných splátok na dostatočne dlhé obdobie, no zároveň nechávajú priestor na predčasné splatenie bez poplatku v horizonte niekoľkých rokov. Novými úrokovými sadzbami banka ešte viac potešila mladých ľudí do 35 rokov, ktorí spĺňajú podmienky na získanie štátneho príspevku. Pri troj a päťročnej fixácii sa môže Slovenská sporiteľňa popýšiť úrokmi začínajúcimi na nule. Horná hranica hypotéky pre mladých pri trojročnej fixácii je 0,69 % p.a. a 0,59 % p.a. pri päťročnom fixe.

fixácia úroková sadzba / v % p.a.

Hypotéka SLSP

úroková sadzba / v % p.a

Hypotéka pre mladých

1 rok od 3,89 % od 0,89 %
3 roky od 2,99 % od 0 %
5 rokov od 2,89 % od 0 %

Atraktívne úročenie hypotéky však nezískate len tak. Klient, ktorý chce dostať úrokovú sadzbu z kategórie „Lepšie úroky“ musí mať v banke vedený bežný účet, na ktorý si musí nechať poukazovať svoj príjem vo výške minimálne 1,5 násobku mesačnej splátky, minimálne však 250 € mesačne. Druhou podmienkou je povinné poistenie úveru počas celej lehoty splatnosti, čo je síce užitočné, no mesačnú splátku úveru to navyšuje.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia