SLSP ponúka sporenie pre deti s možnosťou získať zvýhodnený úrok a navyše bonus k 6. a 15. narodeninám

SLSP ponúka sporenie pre deti s možnosťou získať zvýhodnený úrok a navyše bonus k 6. a 15. narodeninám

Každý rodič by rád svojmu potomkovi rád uľahčil štart do života po finančnej stránke – to je aj dôvod, prečo sa produkty sporenia pre deti tak ľahko predávajú. Spôsobov ako sporiť deťom je niekoľko – od stavebného sporenia, cez investovanie do podielových fondov až po konzervatívne stratégie ako sú vkladné knižky či sporiace účty.

Hlavne pravidelne a dlhodobo

Bez ohľadu na to, pre akú formu sa nakoniec rozhodnete, dôležité je začať sporiť čo najskôr – ideálne hneď od narodenia, aby ste peniazom umožnili v čase rásť. Nie je ani tak dôležité sporiť veľké sumy, ale skôr si zakladajte na pravidelnosti a dlhodobosti.

Pokiaľ Vám stavebné sporenie príliš nevonia a v investovaní si neveríte alebo nechcete vôbec riskovať, potom zostávajú už len konzervatívnejšie možnosti – napríklad taký sporiaci účet.

slsp logo noveŠpecializované produkty detského sporenia majú v ponuke viaceré tuzemské banky, a SLSP ako najväčšia banka nesmie zostať mimo hry. Slovenská sporiteľňa ponúka sporenie pre deti, s viacerými úrovňami úročenia.

Základná sadzba je síce len 0,50 % p.a., no klient môže pri pravidelnom zasielaní finančných prostriedkov z Osobného účtu vedeného v SLSP v prospech účtu sporenia trvalým príkazom (v minimálnej sume 250 €, detailné podmienky v parametroch nižšie) získať zvýhodnenú úrokovú sadzbu, ktorá je aktuálne 1,00 % p.a.

Mesačne môžete posielať na účet sporenia sumu od 10 € do 500 €, podľa Vašich finančných možností. Okrem toho banka umožňuje poslať raz do roka mimoriadny vklad v súhrnnej výške až 2500 €. Pri príležitosti 6. a 15. rokov veku dieťaťa Slovenská sporiteľňa navyše pripíše úrokový bonus – samozrejme po splnení podmienok.

Podmienky na získanie úrokového bonusu na detskom sporiacom účte:

  • nepretržite sporiť sumu aspoň 10 € mesačne po dobu minimálne troch za sebou nasledujúcich rokov predchádzajúcich 6. a 15. roku života dieťaťa (ďalej „sledované obdobie“)
  • úrokový bonus vo výške priemerného ročného úroku pred zdanením za príslušné sledované obdobie získa klient v prípade, že v sledovanom období nedôjde k nakladaniu s viazaným vkladom na účte sporenia.

Výhodou produktu je mesačné pripisovanie úrokov, mínusom je o niečo komplikovanejšia schéma úročenia – základná, zvýhodnená a bonusová sadzba, ktoré komplikujú porovnávanie s konkurenciou, aj keď sa dá pochopiť, že banka lepším úrokom motivuje k pravidelnému sporeniu.

Parametre

Názov banky Slovenská sporiteľňa a.s.
Názov produktu Sporenie pre deti
Nutnosť pravidelne sporiť nie
Minimálna výška sporenia 10 € mesačne
Maximálna výška sporenia 500 € mesačne
Mimoriadny vklad 2500 € ročne
Úroková sadzba (základná) 0,50 % p.a.
Úroková sadzba (zvýhodnená) 1,00% p.a. (po splnení podmienok programu Lepšie úroky)

Poznámka: na získanie zvýhodnenej sadzby je potrebné si na účet vedený v SLSP posielať príjem vo výške minimálne 1,5 násobku mesačnej sumy sporenia, minimálne 250 €

Úroková sadzba pre vkladové pásmo do 10 EUR a nad 50 000 EUR
pre viazaný vklad
0,01% p.a.
Frekvencia pripisovania úrokov mesačne
Zriadenie 0,00 €
Vedenie sporiaceho účtu 0,00 €
Zrušenie 0,00 €

Úrazové poistenie k Sporeniu pre deti (do 14 rokov)

súčasťou je krytie pre nasledovné riziká:

  • trvalé následky úrazu s progresívnym plnením 350 % (pri poistnej sume 3300 €)
  • priemerný čas nevyhnutného liečenia v dôsledku úrazu (poistná suma 750 €)
  • detské zlomeniny
12 € / rok

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia