SLSP sporenie odmeňuje za pravidelnosť lepším úrokom

SLSP sporenie odmeňuje za pravidelnosť lepším úrokom

Záujem ľudí o sporiace produkty pomaly, ale iste rastie. Až dve tretiny Slovákov sú presvedčených o dôležitosti pravidelného sporenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti IMAS, ktorý bol uskutočnený na objednávku Slovenskej sporiteľňe. Jeden z najobľúbenejších sporiacich produktov z ponuky SLSP je tzv. Sporenie k účtu.

Bez poplatkov s úrokom pripisovaným mesačne

Slovenská sporiteľňa poskytuje Sporenie k Osobnému účtu, Osobnému účtu Mladý a Študent, k SPOROžíru Senior a k Osobnému účtu Exclusive. Výhodou je, že ho získate bez poplatku za zriadenie a vedenie, a úroková sadzba je pripisovaná mesačne. Klient nie je obmedzený sankciami za predčasný výber, ale peniaze si môže vybrať kedykoľvek.

slsp logo noveAk sa čo i len trochu zaujímate o možnosti sporenia, istotne Vám neuniklo, že viacero bánk ponúka tkz. základnú sadzbu, ktorá nie je príliš zaujímavá, ale pri splnení istých podmienok môže sporiteľ získať bonus v podobe vyššej úrokovej sadzby. Slovenská sporiteľňa sa vydala podobnou cestou. Stanovila základnú sadzbu, ktorá je aktuálne 0,70 % p.a. Klient si môže samostatne zvoliť sumu pravidelného sporenia, podľa aktuálnych finančných možností vo výške od 10 € do 500 € mesačne. V prípade sporenia k Osobnému účtu Exclusive je možné sporiť vyššiu sumu, až 1000 € mesačne.

Úrokový bonus ak si necháte posielať mzdu na účet v SLSP

SLSP však ponúka okrem základného úroku aj prémiu vo výške 0,50 % pod podmienkou, že sporiteľ splní podmienky programu odmeňovania: ak si bude každý mesiac poukazovať svoj príjem na účet v Slovenskej sporiteľni vo výške aspoň 1,5 násobku mesačnej sumy sporenia, minimálne 250 € a najneskôr do konca 3. kalendárneho mesiaca odo dňa zriadenia sporiaceho účtu. Ak si teda necháte zasielať výplatu na účet v SLSP získate na sporení úrok vo výške 1,2 % p.a.

Úroková sadzba pre vkladové pásmo do 10 EUR a nad 50 000 EUR je 0,01 % p.a., takto bude úročený zostatok na účte aj pri nedodržaní zmluvných podmienok.

Na sporiaci účet k Osobnému účtu je možné zrealizovať mimoriadny vklad až do výšky 2500 € ročne, k Osobnému účtu Exclusive je mimoriadny ročný vklad až 5000 €.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia