SMS pôžička

SMS pôžička

SMS pôžička je úverovým produktom, ktorý ponúka riešenie, keď potrebujete rýchle požičať peniaze. Na jej získanie nie je potrebné potvrdenie o výške príjmu, ani ručenie ručiteľom či inou formou zabezpečenia. Máte záznam v registri? Nevadí – väčšina poskytovateľov sms pôžičiek ich poskytuje „bez registra“. Získanie hotovosti prostredníctvom sms pôžičky je jednoduché – stačí poslať sms správu s Vašimi osobnými údajmi – menom, adresou trvalého bydliska, požadovanou sumou, splatnosťou a číslom účtu, na ktorý majú byť zaslané peniaze. Schvaľovací proces je otázkou niekoľkých minút a v prípade schválenia väčšina žiadateľov dostanete peniaze na účet ešte v priebehu toho istého dňa. Napriek rýchlo získaným peniazom, úver získaný prostredníctvom sms správy má aj svoje riziká. Okrem vysokých úrokov a poplatkov, ktoré sa s ňou spájajú vedie aj k problémom so splácaním u mnohých ľudí, ktorí túto službu opakovane využívajú.

ziadost cez smsTáto služba je totižto zameraná na menej solventnú klientelu, ktorej pár dní pred výplatou chýba menšia suma peňazí. Drvivá väčšina spoločností poskytujúcich tento produkt však príjem neoveruje, a tak si môže bez väčších problémov požičať aj nezamestnaný človek. Nehovoriac o tom, že tieto spoločnosti si ťažkú hlavu z overovania úverových registrov nerobia. Ak sa spojí neoverovanie príjmov a registrov, výsledkom je, že sms úver môže získať každý – aj nezamestnaný človek, ktorý je zadĺžený až po uši. Dôsledkom je potom vysoký podiel nesplácaných úverov, ktorý sa prejavuje vo vysokých úrokoch a poplatkoch.

Na Slovensku sms pôžičky ihneď ako prvá predstavila spoločnosť Ferratum, ktorá takýmto spôsobom požičiava vo viacerých európskych krajinách.
Mesačne ich služby využíva tisícky Slovákov, ktorým chýba menšia suma do výplaty. Osoba, ktorá si chce takýmto spôsobom požičať prvý krát, môže získať maximálne 75 €, pričom s každou opakovanou žiadosťou sa maximálna výška úveru navyšuje, až do 350 €. Pre podanie opakovanej žiadosti je potrebné najskôr úplné vyplatenie predošlého dlhu. Úvery získané prostredníctvom sms správy sú charakteristické aj krátkou splatnosťou – od 7 do 30 dní. Za 75 eurovú pôžičku na 15 dní napríklad klient vo Ferratum zaplatí 18,75 € čo je presne štvrtina požičanej sumy. Spoločnosť ale odmieta, že by boli poplatky za krátkodobú finančnú pomoc vysoké. Považujú to skôr za primeranú cenu, ktorá je daňou za pohodlie a za možnosť vybrať si peniaze z bankomatu ešte v deň podania žiadosti. FerrratumBank však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá si za požičanie menšej sumy peňazí účtuje vysoké poplatky. Podobne je na tom aj konkurencia.

Porovnanie sms pôžičiek

V nižšie uvedenej tabuľke nájdete prehľad najvýznamnejších poskytovateľov sms úverov, s minimálnou a maximálnou sumou, ktorú si môžete požičať a s lehotou splatnosti.

Spoločnost Min. lehota splatnosti Max. lehota splatnosti Min. objem úveru Max. objem úveru
Ferratum 15 dní 30 dní 25,00 € 350,00 €
Pôžičkomat 5 dní 31 dní 25,00 € 200,00 €
Moment pôžička 7 dní 28 dní 25,00 € 300,00 €
SMSCredits 5 dní 15 dní 20,00 € 350,00 €
creditONE 1 deň 30 dní 1,00 € 350,00 €

Najviac klientov pobaví asi creditONE, ktorá umožňuje požičať si sumu aj jedno eur so splatnosťou na jeden deň! Hádajte koľko za takúto „finančnú výpomoc“ zaplatíte? Poplatok činí 2,51 €. Celkom tak budete musieť za jedno požičané euro do 24 hodín vrátiť 3, 51 €. Tento príklad, aj keď ho asi veľa ľudí nevyužíva, ilustruje enormné sumy, ktoré si za požičanie menšej sumy peňazí tieto spoločnosti účtujú. SMS pôžičky, aj keď môžu v niektorých prípadoch pomôcť, ale rovnakú pomoc poskytne kontokorentný úver alebo povolené prečerpanie, prípadne kreditný karta, akurát s tým rozdielom, že celkom zaplatíte na úrokoch oveľa menej. Štandardne získate povolené prečerpanie vo vašej banke s úrokom od 16-20 %, a navyše úroky platíte len za dni, kedy ste boli s účtom v mínuse. Rádovo Vás vyjde takéto „plátanie“ nedostatku finančných prostriedkov do výplaty oveľa lacnejšie ako sms pôžička s ročným úrokom 400 %.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia