Sporenie FLEXIviac - VÚB banka odmeňuje za pravidelné sporenie

Sporenie FLEXIviac  - VÚB banka odmeňuje za pravidelné sporenie

VUB banka poskytuje niekoľko alternatív sporenia a investovania. Zaujímavú alternatívu ku klasickému sporeniu predstavuje produkt Sporenie FLEXIviac. V prípade, že si chcete začať šetriť na dôchodok, na cestovanie, pre svoje dieťa, alebo na čokoľvek iné, sporenie Flexiviac ponúka viac výhod a benefitov ako bežné sporiace produkty.

Tento špecifický produkt je určený na dlhodobejšie sporenie – sporiteľ si môže vybrať z dvoch možností – sporenie na 5 rokov alebo na 10 rokov, pričom každé obdobie je úročné inou úrokovou sadzbou. Klient môže sporiť sumu už od 10 € mesačne, pričom maximálna výška mesačného vkladu je obmedzená sumou 300 €. Výška mesačného vkladu nie je VÚB bankou pevne stanovená, takže klient môže vložiť ľubovoľný vklad v rozsahu od 10 – 300 €, podľa jeho / jej aktuálnych finančných možností. Počas prvého mesiaca banka umožňuje vložiť štartovací kapitál (takzvaný otvárací Extra vklad) vo výške až 5000 €.

vub logoPre maximálne zhodnotenie vložených finančných prostriedkov musí klient vkladať prostriedky pravidelne, každý mesiac. Pri pravidelnom sporení bude Váš vklad úročený zvýhodnenou základnou úrokovou sadzbou, vo výške 2,50 % p.a. (10 rokov) a 2,20% p.a. (5 rokov). Na získanie tejto zvýhodnenej sadzby stačí uskutočniť každý mesiac vklad v minimálnej výške 10 €, max. 300 € a zároveň zostatok na účte nesmiete znížiť predčasným výberom. Pri splnení oboch podmienok súčasne sa celý vklad vrátane úrokov bude úročiť zvýhodnenou základnou úrokovou sadzbou.

Akonáhle nebude jedna z vyššie uvedených podmienok splnená, teda ak napríklad uskutočníte predčasný výber alebo v danom mesiaci nevložíte peniaze, nasledovné obdobie bude Váš vklad úročený zníženou úrokovou sadzbou 1,25% p.a. (10 rokov) a 1,10% (5 rokov), na druhej strane, ak začnete opäť pravidelne sporiť a z účtu peniaze predčasne nevyberiete, Váš vklad sa začne opätovne úročiť zvýhodnenou úrokovou sadzbou.

Každý klient má navyše možnosť získať bonus ako odmenu za pravidelné sporenie

Pri pravidelnom sporení, každý sporiteľ získa okrem zvýhodnenej základnej úrokovej sadzby aj bonus, ktorý je stanovený vo výške 10% (pri 5 ročnom sporení) a 20 % (pri desaťročnom sporení). Tento bonus sa vyplatí ako príslušné percento z vyplatených úrokov za posledných 12 mesiacov. Bonus je vyplácaný dvakrát počas viazanosti – prvý krát v polovici obdobia viazanosti a druhý krát na konci viazanosti. Chcete vedieť, aké by bolo zhodnotenie Vášho vkladu? V tom prípade môžete použiť jednoduchú sporiacu kalkulačku priamo na stránke VUB banky.

Sporenie trochu inak – využite garanciu úrokovej sadzby na každý vklad

Na rozdiel od iných vkladových produktov – napríklad termínovaných účtov je výhodou sporenia FLEXIviac mechanizmus úročenia. Pri termínovaných účtoch platí pravidlo, že sadzbou platnou pre danú viazanosť sa úročí len suma, ktorá je na účte v deň otvorenia účtu, prípadne v deň obnovy účtu.

Dodatočné vklady finančných prostriedkov, ktoré klient vloží na svoj termínovaný účet počas viazanosti sú úročené oveľa nižším úrokom, a dokonca niektoré banky ani neumožňujú vklady v období viazanosti. Najčastejším prípadom je, že prívklady počas viazanosti sa neúročia vôbec. Výhodou sporenia FLEXIviac je skutočnosť, že stanovená úroková sadzba je garantovaná za každý vklad. Navyše úroky sú pripisované mesačne, takže sporitelia získavajú aj úroky z úrokov.

Parametre produktu, poplatky a úroky

Názov poskytovateľa VÚB a.s.
Názov produktu Sporenie Flexiviac
Doba sporenia / viazanosti 5 rokov alebo 10 rokov
Mena v ktorej je možné sporiť EUR
Poplatok za zriadenie sporiaceho účtu 0,00 €
Poplatok za vedenie sporiaceho účtu 0,00 €
Mesačný vklad minimálny 10,00 €
Maximálny mesačný vklad 300,00 €
Otvárací extra vklad maximálne 5000 € počas prvého mesiaca od zriadenia účtu
Úroková sadzba Viazanosť 5 rokov Viazanosť 10 rokov
Základná (zvýhodnená úroková sadzba) 2,20 % p.a. 2,50 % p.a.
Znížená úroková sadzba (pri nepravidelnom sporení alebo predčasnom výbere) 1,10 % p.a. 1,25 % p.a.
Extra bonus pri pravidelnom sporení 10 % z úrokov vyplatených za posledných 12 mesiacov 20 % z úrokov vyplatených za posledných 12 mesiacov
Pripisovanie úrokov mesačne mesačne
Predčasný výber (poplatok za predčasný výber sa znižuje čím dlhšie klient sporí) 1,20 -2,20 % z vybranej sumy 1,20- 2,50 % z vyberanej sumy

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia