Sporiaci účet Depozit ČSOB

Sporiaci účet Depozit ČSOB

Sporiaci účet Depozit z Československej obchodnej banky je jednoduchým vkladovým produktom, ktorý je určený na nepravidelné sporenie. Za jeho zriadenie a vedenie sa neúčtuje žiaden poplatok. Nie je viazaný na bežný účet v ČSOB, no pri aktívnom využívaní účtu v ČSOB s balíkom služieb Pohoda alebo Extra Pohoda získate lepšie úročenie vkladu až do výšky 1,3 % p. a. Aktívne využívanie balíka služieb znamená, že kreditný obrat na účte dosahuje min. 400 € mesačne, z účtu je zrealizovaní min. jedno inkaso a jeden trvalý príkaz mesačne a zároveň je priemerný zostatok na účte minimálne 300 € alebo sa z účtu čerpajú fin. prostriedky formou povoleného prečerpania alebo kreditnej karty v objeme minimálne 100 € mesačne.

Inteligentné sporenie

csob-logoPovinný minimálny vklad je 15 €. Následne už môžete kedykoľvek vkladať sumy v akejkoľvek výške buď bezhotovostným prevodom z iného účtu alebo vkladom v hotovosti. ČSOB nedávno predstavila zaujímavú funkciu inteligentné sporenie, ktorá spočíva v tom, že si klient stanoví požadovaný zostatok na bežnom účte a celá suma nad stanovený zostatok sa automaticky prevedenie na sporiaci účet, kde sa úročí vyššou sadzbou v porovnaní s bežným účtom. Sporiteľ tak nemusí strácať čas s prevodmi peňažných prostriedkov medzi bežným a sporiacim účtom, požadovanú sumu má kedykoľvek k dispozícii na bežnom účte a všetko ostatné sa úročí po splnení vyššie uvedených podmienok úrokom 1,3 % ročne. Úroky sa pripisujú v mesačných intervaloch.

K úsporám sa môžete dostať veľmi jednoducho – musíte zadať výpoveď na celú nasporenú sumu alebo jej časť. Zadaním výpovede začne plynúť 35 dňová výpovedná lehota. Po uplynutí tejto lehoty začne plynúť týždňová dispozičná lehota, počas ktorej si môžete úspory vybrať. Banka umožňuje aj predčasný výber prostriedkov, aj bez výpovednej lehoty, ale musíte počítať s poplatkom za nedodržanie výpovednej lehoty.

Sporiaci účet Depozit je určený pre osoby, ktoré chcú pravidelne alebo aj nepravidelne sporiť a vytvoriť si tak finančnú rezervu na nepredvídateľné situácie (napríklad strata zamestnania, dlhodobejšia práceneschopnosť a podobne) ale aj na vopred naplánovaný účel (napríklad sporenie na nové auto, exotickú dovolenku, novú kúpeľňu…). Finančné prostriedky vložené na účte Depozit sú chránené Fondom na ochranu vkladov. Banka nelimituje počet sporení, ktoré si môžete založiť, takže ich môžete mať aj niekoľko.

Parametre produktu

Názov banky ČSOB a.s.
Názov produktu Sporiaci účet Depozit
Meny v ktorých je možné sporiť EUR
Minimálny vklad 15,00 €
Minimálny zostatok bez minimálneho zostatku
Výpovedná lehota 35 dní
Možnosť pridávať vklady na sporiaci účet kedykoľvek áno
Úroková sadzba (úročenie zostatku na účte) 0,80 % p.a.

1,30% p.a. (pri aktívnom využívaní balíka služieb Pohoda alebo Extra Pohoda)

Pripisovanie úrokov mesačne
Povinnosť viesť v ČSOB bežný účet nie
Poplatky
Zriadenie sporiaceho účtu 0,00 €
Vedenie účtu 0 € / mesiac
Vklad v hotovosti 0,00 €
Predčasný výber 0,75% z výšky predčasne vyberanej sumy

bez poplatku raz za mesiac v prípade predčasného výberu finančných prostriedkov do 25% zostatku z predchádzajúceho dňa.

Zadanie, zmena, zrušenie blokácie fin. prostriedkov na žiadosť klienta 7,00 €
Vyhotovenie duplikátu výpisu na žiadosť klienta 4,00 €

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia