Sporiaci účet z VÚB banky je zaujímavý s doplnkovými službami Flexiprevod a Flexisporenie

Sporiaci účet z VÚB banky je zaujímavý s doplnkovými službami Flexiprevod a Flexisporenie

Pravidelným sporením sa môže pochváliť iba 14 % Slovákov, nepravidelne sporí až 42 % ľudí. Uvedené údaje vyplývajú z nedávno realizovanej štúdie agentúry TNS Slovakia. Za nízkym zastúpením ľudí, ktorí pravidelne sporia treba hľadať nízke úročenie sporiacich produktov a domnienku, že sporiť sa dá iba pri vyšších príjmoch. Táto domnienka sa však v tisíckach domácností nepotvrdila. Mnohí ľudia s nižším príjmom dokážu ušetriť za rok oveľa viac ako tí so nadštandardnými zárobkami ktorí si výdavky nestrážia.

Aj keď na sporení pri dnešných nízkych úrokových sadzbách (ktoré nepokryjú ani infláciu) príliš nezbohatnete, predsa je sporenie užitočným nástrojom pri správe osobných financií. Môže Vás totižto zachrániť pri neplánovaných výdavkoch a pri neočakávaných životných situáciách ako dlhodobá PN, strata zamestnania, prírastok do rodiny…

Aby Vás nezaskočili takéto situácie, je vhodné každý mesiac si odkladať 10-15 % z Vášho príjmu. Ak potrebujete mať nasporené peniaze kedykoľvek k dispozícii, je vhodné ukladať ich na sporiaci účet. V ponuke ho má takmer každá banka a VUB banka nie je žiadnou výnimkou.

Sporiaci účet poskytuje VÚB výlučne v rámci Flexiúčtu alebo Účtu pre mladých Start Generation. Na rozdiel od sporenia Flexiviac tento produkt je neterminovaný účet, na ktorom nie sú vaše úspory viazané výpovednou lehotou. Peniaze tak máte k dispozícii kedykoľvek k výberu. Vzhľadom na to, že banka si neúčtuje žiaden poplatok za zriadenie, a vzhľadom k neviazanosti finančných prostriedkov, sa nedá očakávať vysoké úročenie vkladov. Základné úročenie na sporiacom účte je aktuálne iba 0,5 % p.a. – pre zostatky do 30 000 €. Suma presahujúca čiastku 30 000 € sa bude úročiť sadzbou len 0,01 % p.a. Výhodou je však možnosť zriadiť si doplnkové služby Flexiprevod prípadne Flexisporenie.

Nechajte Vaše peniaze zarábať automaticky prostredníctvom služby Flexiprevod

vub banka logoVďaka službe Flexiprevod sa Vaše peniaze presúvajú z bežného účtu (Flexiúčet alebo Start Generation) na sporiaci účet s výhodnejším úrokom. Samostatne si môžete zvoliť minimálnu sumu, ktorú chcete mať vždy na bežnom účte k dispozícii. Flexiprevod sa potom postará o to, aby bola suma nad minimálny zostatok na účte prevedená na sporenie, kde sa Vaše peniaze lepšie zhodnocujú. Akonáhle na vašom Flexiúčte bude menej peňazí ako je Vami nastavený min. zostatok, Flexiprevod sa postará o automatický prevod zo sporenia na Flexiúčet. Minimálnu sumu si môžete nastaviť akúkoľvek, musí však byť zaokrúhlená na desiatky eur. Banka si neúčtuje žiadne poplatky za automatické prevody, všetky sú bezplatné ako na strane bežného účtu, tak aj na strane sporiaceho účtu.

Sporte po menších čiastkach, ale pravidelne s aktivovaným Flexisporením

Pokiaľ chcete niečo usporiť, nie je tak dôležitá výška vkladov, ale skôr pravidelnosť.

Pri aktivovanej službe Flexisporenie máte možnosť sporiť na sporiacom účte po malých sumách pri každej platbe kartou. Najskôr si zvolíte, na akú sumu sa má nákup debetnou platobnou kartou zaokrúhliť – môžete si vybrať zaokrúhlenie na celé 1,5 alebo 10 €. Z každej platby kartou sa Vám rozdiel medzi zaokrúhlenou hodnotou a skutočnou cenou zdarma prevedie na sporiaci účet.

Úrokové sadzby

Pri aktivovanom Flexisporení je zostatok na sporiacom účte do 10 000 € úročený sadzbou 1 % p.a. a finančné prostriedky nad 10 000 € sú úročené sadzbou 0,50 % p.a.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia