Spôsobov ako zarobiť peniaze je veľa. Jeden z najefektívnejších je cez internet

Spôsobov ako zarobiť peniaze je veľa. Jeden z najefektívnejších je cez internet

Existuje nespočetne veľa spôsobov ako zarobiť peniaze. Začneme tým najštandardnejším – plateným zamestnaním, v ktorom ste od rána do večera a Vaša výplata stačí akurát tak na pokrytie základných životných potrieb – na platenie hypotéky či nájmu, na stravu a oblečenie a možno sa Vám zo zamestnaneckého platu podarí zaplatiť aj týždňovú dovolenku pri mori. Ruku na srdce, byť niekoľko desiatok rokov radovým zamestnancom a nechať sa zdierať v práci nepatrí medzi ideálne predstavy o živote žiadneho človeka. Preto ak rozmýšľate nad tým ako zarobiť peniaze čo najefektívnejšie, zamestnanecký pomer nebude tou správnou cestou.

Kto by nechcel pasívny príjem…

Ak chcete zarobiť dosť peňazí a robiť výlučne to, čo Vás baví a zároveň nechcete celý svoj čas a pozornosť venovať práci pre svojho zamestnávateľa, treba hľadať iné riešenie a iné spôsoby zarábania peňazí ako je platené zamestnanie. Byť finančne nezávislý – mať teda pasívny príjem je snom snáď každého človeka na svete. Pracovať iba vtedy, ak sa Vám chce, ísť na dovolenku kedykoľvek bez toho, aby ste si museli od niekoho pýtať dovolenie a najmä nešetriť na zaslúženú dovolenku celý rok, je istotne lákavá predstava pre každého. Ako to docieliť? Podnikaním. Založte si firmu alebo živnosť a ponúkajte ľuďom tovar či služby, o ktorý je záujem a za ktorý sú budú ochotní ľudia platiť.

Na štart však budete potrebovať peniaze, a to je kameňom úrazu pre drvivú väčšinu začínajúcich podnikateľov. Pôžičku im s najväčšou pravdepodobnosťou nikto nedá, lebo nemajú žiadnu podnikateľskú históriu. Vzhľadom na to, že sa nedá oprieť o žiadne finančné výsledky, firma nemá žiadnu históriu činnosti a budúce hospodárenie sa ťažko odhaduje, začínajúci podnikateľ bude musieť veriteľovi poskytnúť veľmi kvalitné zabezpečenie úveru. Začínajúci podnikateľ či novo vzniknutá firma môže ručiť finančným majetkom, prípadne bankovou zárukou ktorú vystaví jedna z finančných inštitúcii. Ďalšou z možností je ručenie zo strany inej firmy, ktorá má za sebou pozitívne hospodárske výsledky. Každopádne je proces získavania úveru pre začínajúcich podnikateľov nesmierne náročný. Spoliehať sa nedá ani na štát. Na získanie pôžičky z mikropôžičkového programu ktorý poskytuje Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania je tiež potrebné poskytnúť zabezpečenie úveru.

Ako teda začať podnikať ak nemáte žiaden vstupný kapitál a nikto Vám nepožičia? Jednoducho – cez internet s minimálnymi nákladmi.

Zarábanie cez internet

stastny muzZarábanie peňazí cez internet je podnikanie ako každé iné a podľa toho treba k nemu aj pristupovať – venovať mu v prvých rokoch maximum svojho času a úsilia. Úspech bude závisieť predovšetkým od Vašej vytrvalosti a od schopnosti prekonávať rôzne prekážky, ktoré sa časom určite objavia. Jedným z najľahších spôsobov ako zarábať prostredníctvom internetu je založiť si vlastnú webovú stránku. Nemusíte byť ani žiaden programátor, s trochou úsilia a štúdia sa naučíte, ako si založiť web stránku prostredníctvom voľne dostupných a najmä zdarma redakčných systémov – môžete použiť napríklad WordPress, Joomlu alebo Drupal. V závislosti od Vašej technickej zručnosti tak môžete mať plne funkčnú web stránku do niekoľkých hodín. To je však len začiatok. K tomu, aby ste začali so svojou stránkou zarábať, budete potrebovať vysokú čitateľnosť a množstvo unikátnych návštevníkov (niekoľko stoviek až tisíc ľudí denne).

  1. Robte to, čo Vás baví

Aby sa k Vám návštevníci radi vracali a zdieľali Váš obsah prostredníctvom sociálnych sietí, je potrebné, aby ste zverejňovali iba kvalitný a unikátny obsah. To docielite tým spôsobom, že budete písať o tom, čomu skutočne rozumiete a v čom ste odborník. Ak ste napríklad skvelá účtovníčka, založte si blog o účtovníctve, kde budete svojich čitateľov informovať o legislatívnych novinkách. Nezabudnite so svojimi návštevníkmi aktívne komunikovať, zadarmo im pomáhať a neúnavne odpovedať na všetky otázky. Postupom času, ak bude Vaša stránka skutočne kvalitná tak sa stanete akousi virtuálnou autoritou vo svojom obore, čo okamžite pocítite na rastúcej návštevnosti. Vyhľadávače (ako je Google, Yahoo, Bing) ocenia Vašu snahu a posunú Vás vo výsledkoch vyhľadávania na popredné pozície. Čím viac kvalitného obsahu budete na stránke mať, tým vyššiu návštevnosť získate. A čím viac návštevníkov na stránke, tým budú aj väčšie príjmy z reklamy. Dôležité je si však vybrať „tému“, alebo „zameranie“ Vašej internetovej prezentácie a tejto témy sa aj držať. Tiež je potrebné stanoviť si cieľovú skupiny a podľa tejto prispôsobiť aj štýl písania článkov a v neposlednom rade aj design webu. Inak sa komunikuje s puberťáčkami ktoré majú záujem o módu, vzťahy a kozmetiku a inak treba komunikovať s ľuďmi ktorých zaujíma podnikanie a všetko ohľadom založenia a prevádzky firmy. Určite sa neoplatí vstúpiť do oblasti, o ktorej nič neviete, len preto, že je lepšie platená, alebo preto, že ostatným sa podarilo na tomto poli uspieť. Ako príklad možno uviesť stovky zľavových portálov, ktoré si chceli odhryznúť kus z tohto výnosného businessu. Stovky „podnikateľov“ v snahe rýchlo zarobiť peniaze si založili zľavové portály na štýl úspešnejšej konkurencie s jediným cieľom – „vytrieskať z toho maximum“. Logicky, takýto prístup nemá šancu na dlhodobý úspech – nebol to ojedinelý nápad na Slovensku, konkurencia bola silná a tak došlo k prirodzenému zániku menej úspešných webov. Poučenie? Buďte originálny! Ak sa chcete inšpirovať, popozerajte sa, čo funguje v zahraničí a na Slovensku zatiaľ nemá konkurenciu.

  1. Z čoho budem žiť?

Hovoríte si, že síce je pekné radiť a pomáhať ľuďom zadarmo, ale aj vy musíte z niečoho žiť. Máte úplnú pravdu. V prvom rade je však potrebné získať istú návštevnosť. Akonáhle ju máte, spôsoby na monetizovanie stránky sa nájdu. Môžete si vhodne umiestniť Google Adsense reklamu, prípadne Eterget alebo môžete zarábať prostredníctvom affiliate programov, vďaka ktorým získavate provízie z predaného tovaru či služby, pokiaľ si Váš návštevník klikne na affiliate link a objedná propagovaný tovar či službu. Akonáhle budete mať návštevnosť vyše tisíc ľudí denne, môžete začať ponúkať na svojej stránke reklamný priestor. Portály s návštevnosťou vyše 150 000 ľudí za mesiac si len za jednu reklamnú plochu môžu vypýtať aj 5000 €  eur za mesiac (záleží samozrejme od zamerania webu). Optimálny počet reklamných plôch sú 3-4 (aby ste svojich čitateľov neznechutili preplácaním stránky reklamou). Ľahko si vypočítate, koľko môžete predajom reklamy zarobiť. A čo je najlepšie, jedná sa o pasívny príjem, na ktorý nemusíte trčať v práci od svitu do mrku.

  1. Trpezlivosť ruže prináša

Problémom však je, že väčšina ľudí ktorí začnú s takýmto spôsobom zarábania sa nechá po prvých mesiacoch skúšania odradiť. Nevidia nič iné, iba nízke zárobky a veľa driny s písaním článkov ktoré nikto nečíta. Zarábanie cez internet je síce skvelý spôsob pasívneho príjmu, ale nie je vhodný pre každého. Musíte to skutočne chcieť, spraviť pre to maximum a nenechať sa odradiť prípadnými prekážkami. Načakajte, že vybudujete úspešný portál s niekoľko tisíc unikátnymi návštevníkmi za pár mesiacov. To je proces aj na niekoľko rokov, ak si na to trúfate a vydržíte, tak odmena bude stáť za to. Držím Vám palce.

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia