Spotrebný úver pre vysokoškolákov poskytuje Unicredit Bank s možnosťou odkladu splátok až do ukončenia štúdia

Spotrebný úver pre vysokoškolákov poskytuje Unicredit Bank s možnosťou odkladu splátok až do ukončenia štúdia

Štúdium na vysokej škole môže byť finančne pomerne dosť náročné už aj pre rodiny s nadpriemerným príjmom – nájomné či internát, učebnice, náklady na dochádzanie, strava, notebook, pripojenie na internet…Nie každý má rodičov, ktorí dokážu študenta podporovať 5 rokov a nie vždy brigády a príležitostné práce pokryjú všetky výdavky. V takejto situácii môže prísť vhod študentská pôžička. Jedným z poskytovateľov študentských úverov je aj Unicredit Bank, ktorá si pre študentov denného štúdia akreditovanej vysokej školy pripravila Spotrebný úver pre vysokoškolákov.

UCB poskytuje tento úver v objeme od 650 € do 10 000 € bez dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov, čo znamená, že peniaze môžete použiť na čokoľvek. Študent si môže vybrať splatnosť podľa aktuálnej finančnej situácie od jedného, najviac do piatich rokov. Unicredit Bank však poskytuje možnosť odkladu splátok istiny počas štúdia, takže v prípade využitia tejto možnosti bude študent počas štúdia splácať len úroky a istinu začne splácať až po dokončení školy.

Oplatí sa odklad splátok?

unicredit_bank_logoOdklad síce zníži mesačnú splátku, takže dlžníkovi sa bude „lepšie dýchať“, no na druhej strane sa pôžička odkladom zbytočne predraží. Dlžná suma sa nebude počas odkladu nijako znižovať, ale úroky bude potrebné platiť stále. Platiť teda niekoľko rokov iba úrok a nemať umorené ani euro neznie príliš lákavo. Na druhej strane množstvo študentov využíva odklad splátok, lebo mesačné splátky istiny v plnej výške si dovoliť nemôžu.

Ak ste na tom finančne lepšie ako študenti ktorí využívajú odklad splátok, a chcete sa dlhu aspoň čiastočne zbaviť, máte možnosť tak spraviť raz za rok formou mimoriadnej splátky do výšky 10 % zo zostatku istiny bez poplatku. Výhodou študentskej pôžičky z Unicredit Bank je jednotná úroková sadzba 9,50 % pre všetkých žiadateľov, bez ohľadu na objem úveru alebo bonitu klienta.

Podmienky pre poskytnutie pôžičky

Žiadosť si môžu podať študenti denného vysokoškolského štúdia (občania SR) akreditovanej školy na Slovensku vo veku od 18 rokov. Na vybavenie budete potrebovať tieto doklady:

  • doklad totožnosti (občiansky preukaz alebo pas)
  • potvrdenie o návšteve školy
  • index

 Bez ručiteľa to nepôjde…

Do úverového vzťahu musí pristúpiť jeden z rodičov, pričom pri pôžičke do 2000 € sa nevyžaduje potvrdenie o výške príjmu rodiča.

Parametre

Názov banky Unicredit Bank
Názov produktu Spotrebný úver pre vysokoškolákov
Typ Spotrebný bezúčelový úver na čokoľvek
Minimálny objem úveru 650,00 €
Maximálny objem 10 000,00 €
Minimálna lehota splatnosti 12 mesiacov
Maximálna lehota splatnosti 60 mesiacov
Zabezpečenie spoludlžník – napríklad rodič
Úroková sadzba 9,50 % p.a. pre všetkých
Typ úrokovej sadzby fixná
Sankčný úrok z omeškania 5,25%
Poplatky
Spracovateľský poplatok 2% z objemu poskytnutej sumy, minimálne 30 €
Správa a vedenie úverového účtu 0 € / mesačne
1. upomienka (odosiela sa po 5 dňoch omeškania so splátkou) 17,00 €
2. upomienka (odosiela sa po 20 dňoch omeškania so splátkou) 50,00 €
3. a nasledovné upomienky 50,00 €
Predčasné splatenie alebo mimoriadna splátka pre zmluvy uzatvorené od 11.6.2010: 0,5 % z predčasne splatenej sumy ak do konca lehoty splatnosti zostáva menej ako jeden rok1% ak do konca lehoty splatnosti zostáva viac ako jeden rokpre zmluvy uzatvorené do 11.6.2010: 4 % z predčasne splatenej sumy
Možnosť predčasne splatiť časť dlžnej sumy bez poplatku? áno, do výšky 10 % zo zostatkovej istiny ročne
Poplatok za zmenu zmluvných podmienok 35,00 €
Sankcia za porušenie zmluvných podmienok 1 % z objemu poskytnutého úveru
Hotovostná splátka 2,00 €
Vyčíslenie zostatku úverovej pohľadávky

20,00 €

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia