Start Konto VÚB banka

Start Konto VÚB banka

Start konto je bežný účet určený pre mladých ľudí od 15-24 rokov, ktorí môžu využívať bežné bankové služby za výhodné ceny. Napriek tomu, že sme Start konto zaradili do kategórie študentský účet, môžu ho využívať aj mladí ľudia – neštudenti. Pri predložení dokladu o štúdiu na strednej alebo vysokej škole je zriadenie a vedenie účtu bez poplatku. Pre neštudentov je Start konto spoplatnené sumou 0,30 € / mesiac, no v porovnaní s klasickými účtami je to zlomok ceny, ktorú si banky účtujú za vedenie bežného účtu.

V cene mesačného poplatku sú zahrnuté bežné bankové služby a transakcie. Okrem vedenia bežného účtu v domácej mene klient bezplatne získa vydanie jednej debetnej platobnej karty Visa Classic alebo Visa Inspire podľa výberu klienta, zadanie trvalých príkazov a povolení na inkaso, zmena trvalých príkazov zadaná elektronicky, prístup k internet bankingu, mobil bankingu a službe kontakt, jeden sumárny výpis z účtu zasielaný koncom roka a voliteľnú možnosť zriadenia povoleného prečerpania na účte. Všetky vyššie uvedené služby môžu bezplatne využívať ako študenti, tak aj neštudenti. Pre študentov však banka pripravila balíček extra služieb:

  • každý mesiac zdarma 1 vklad v hotovosti na pobočke VÚB banky
  • každý mesiac zdarma prvých 6 výberov hotovosti z bankomatov VÚB banky
  • bezplatné bezhotovostné transakcie platobnou kartou u obchodníkov
  • zdarma všetky transakcie uskutočnené cez non stop banking (do ktorého spadajú transkacie uskutočnené cez internet banking, mobil banking prípadne cez službu KONTAKT prostredníctvom automatickej hlasovej služby)

VÚB banka navyše ponúka možnosť zriadenia platobnej karty VISA EURO <26, ktorú môžete využívať jednak ako štandardnú platobnú kartu ale aj kartu výhod EURO<26 , s ktorou môžete získať zľavy u širokého spektra obchodníkov na Slovensku ale aj v celej Európe. Keďže sa jedná o embosovanú kartu, na ktorej sú údaje vytlačené reliéfnym písmom, karta umožňuje širšiu akceptáciu – ako v elektronickom prostredí tak aj v mechanickom prostredí. Za vydanie tejto karty sa platí mesačne poplatok (cena je uvedená v tabuľke nižšie).

Navyše klient má možnosť získať poistenie zdarma, pod podmienkou, že kreditný zostatok na Start konte je v danom kalendárnom mesiaci minimálne 100 € a ak sa v danom mesiaci na účte zrealizuje aspoň 6 pohybov. Poistenie kryje nasledovné riziká: stratu alebo krádež dokladov, krádež tašky, peňaženky a kľúčov, a zneužitie SIM karty strateného alebo odcudzeného telefónu. Poistenie platí nasledovný kalendárny mesiac potom, čo klient splnil vyššie uvedené podmienky. Poistenie platí jeden mesiac a poistná suma je každé riziko je 100 €.

Parametre

Názov poskytovateľa VÚB a.s.
Názov produktu Start Konto
Typ účet pre mladých v domácej mene
Určený pre mladých ľudí vo veku od 15-24 rokov, študentov aj neštudentov
Úroková sadzba 0,01% p.a.
Zriadenie účtu 0,00 €
Poplatok za balík služieb poplatok pre študentov pre neštudentov
0 € / mesiac 0,30 € / mesiac
Cena konta s platobnou kartou VISA EURO <26 0,85 € / mesiac 1,15 € / mesiac
Poplatok za zrušenie 0,00 €
Poplatky nad rámec balíka služieb  
Vklad hotovosti na pobočke banky 0,50 €
Hotovostný výber na pobočke výber hotovosti do 5000 €: 2,00 €

výber hotovosti nad 5000 €: 2,50 €

Výber hotovosti z bankomatu VÚB 0,50 €
Výber hotovosti z ostatných bánk v rámci SR 1,50 €
Platba kartou 0,15 €
Trvalý príkaz – realizácia 0,19 €
Inkaso – realizácia 0,19 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia