Stavebná sporiteľňa láka nových klientov prostredníctvom zľavového portálu

Stavebná sporiteľňa láka nových klientov prostredníctvom zľavového portálu

Tí, ktorí občas zablúdia na zľavový portál, dobre vedia, že tam zaručene nájdu niekoľko výhodných wellness pobytov, víkendových pobytov pre dvojice, gurmánskych menu…no dnes ich možno prekvapila zľava z finančnej brandže, čo nie je zrovna typická ponuka zľavových serverov.

ČSOB stavebná sporiteľňa sa rozhodla nových klientov osloviť prostredníctvom 90 % zľavy z poplatku za uzatvorenie stavebného sporenia ktorú ponúka prostredníctvom portálu ZlavaDna.sk.

percenta kockyKupón na poplatok za uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení si môžu záujemcovia kúpiť za zvýhodnenú cenu vo výške 4 € do 22. Októbra 2014. Štandardne je poplatok za uzatvorenie zmluvy v ČSOB stavebnej sporiteľni pre dospelých a pre deti 40 EUR, takže úspora predstavuje 36 EUR.

Pre uplatnenie zľavy je potrebné zmluvu uzatvoriť najneskôr do 14. Novembra 2014 prostredníctvom infolinky alebo online. Pri uzatvorení prostredníctvom internetu nezabudnite do poľa „zľavový kupón“ alebo „poznámka“ napísať číslo zľavového kupónu. Potom už len stačí zmluvu, ktorú kuriér bezplatne doručí po celej SR, podpísať.

Oplatí sa ešte stavebko?

Pravidelne si sporiť a po dvoch rokoch si peniaze vybrať aj s úrokmi a štátnou prémiou a použiť ich na zveľadenie bývania (finančné prostriedky môžete využiť nielen na rekonštrukciu, ale napríklad aj na výstavbu, kúpu domu či bytu či na refinancovanie menej výhodných úverov na bývanie). To je hlavný účel stavebného sporenia. Po šiestich rokoch sporenia môžete peniaze použiť na čokoľvek bez dokladovania účelu ich použitia.

Výnos v stavebnom sporení je daný úrokmi (vložená suma sa úročí v prípade ČSOB stavebného sporenia 2%) a štátnou prémiou, ktorá nepodlieha dani z príjmov. Tí, ktorí sa rozhodnú zmluvu uzatvoriť teraz, majú šancu získať štátnu prémiu, ktorej maximálna výška je pre rok 2014 daná sumou 66,39 €. Na získanie maximálnej štátnej prémie musíte do konca roka vložiť 781,60 EUR. V nasledovnom roku 2015 to to bude výrazne viac – až 1207,09 EUR. Maximálna výška štátnej prémie, teda 66,39 € síce zostáva rovnaká, no znížilo sa percento z nasporenej sumy, z ktorého sa vypláca prémia – v roku 2015 to bude 5,5 % z ročného vkladu.

Výška vyplácanej štátnej prémie má klesajúci charakter, čo neprispieva k atraktivite stavebného sporenia. Pre porovnanie, v roku 1996 sa vyplácala vo výške až 40% z ročného vkladu. O štátnej prémii nerozhodujú sporiteľne, ale štát, nikto teda vopred nevie povedať, čo prinesú nasledovné roky. Je však dosť pravdepodobné, že klesajúci charakter vyplácaných prémií bude naďalej pokračovať a sporenie v stavebnej sporiteľni bude menej atraktívne. Doteraz sa pri optimálnom nastavení pohyboval reálny výnos na úrovni okolo 3,5 % ročne (pri 6 ročnom sporení), odteraz to bude opäť o čosi menej.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia