Stavebné sporenie Profit ČSOB ponúka za pravidelné sporenie úrokový bonus

Stavebné sporenie Profit ČSOB ponúka za pravidelné sporenie úrokový bonus

Stavebné sporenie Profit je produktom ČSOB stavebnej sporiteľne, ktoré je určené na dlhodobejšie a pravidelné sporenie. Po šiestich rokoch sporenia je možné nasporené finančné prostriedky použiť na čokoľvek. Kto by však chcel vybrať úspory skôr, musí sporiteľni preukázať, že boli použité na zabezpečenie bývania.

Ako na to?

Každý sporiteľ sa najskôr musí rozhodnúť, koľko si chce našetriť. Bude teda potrebné zvoliť si cieľovú sumu. Čím väčšiu cieľovú sumu si zvolíte, tým bude vyššie zhodnotenie vkladu. Po splnení podmienok stavebného sporenia je možné k stavebnému sporeniu Profit získať maximálnu štátnu prémiu, ktorá je pre rok 2014 až do výšky 66,39 € ročne. Sporiteľom tohto roku štát vypláca prémiu vo výške 8,5 % z ročného vkladu, maximálne však spomínaných 66,39 € ročne. Štátna prémia je oslobodená od dane z príjmov. Získať ju môže každý člen rodiny – dospelý aj dieťa. Okrem možnosti získať štátnu prémiu je výhodou aj pomerne vysoké úročenie vkladov vo výške až 2 % ročne.

Získajte úrokový bonus za pravidelné sporenie

csob stav.sporitelna logoČSOB stavebná sporiteľňa odmeňuje svojich klientov za pravidelné mesačné sporenie. Spolu so štátnou prémiou je možné vklad zhodnotiť až do výšky 19,5% a to vďaka pásmovému úročeniu – čím vyšší mesačný vklad vložíte na účet stavebného sporenia, tým vyšší úrokový bonus dostanete. Ku vkladom sa bude úrokový bonus pripisovať prvých 12 mesiacov od dátumu účinnosti zmluvy o stavebnom sporení (po splnení podmienok). Výhodné pásmové úročenie počas prvých 12 mesiacov od účinnosti zmluvy je možné získať automaticky v prípade uzatvorenia zmluvy online.

Podmienky získania úrokového bonusu

Mesačný vklad Úrokový bonus Úroková sadzba spolu
do 30 € neplatí žiaden úrokový bonus 2 % p. a.
30,01-50 € 3 % p. a. 5 % p. a.
50,01-70 € 6 % p. a. 8 % p. a.
70,01-200 € 9 % p. a. 11 % p. a.
od 200,01 € sporiteľ nemá nárok na úrokový bonus 2 % p. a.

ČSOB stavebná sporiteľňa ponúka výhodné uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení za fixný poplatok 40 €, bez ohľadu na výšku zvolenej cieľovej sumy. Táto priaznivá cena tak zvyšuje dostupnosť sporenia pre širšiu skupinu ľudí, ktorých v minulosti odrádzali vysoké poplatky. Poplatok je potrebné uhradiť najneskôr do 4 mesiacov od podpísania zmluvy.

Po splnení istých podmienok – dosiahnutí hodnotiaceho čísla 18 a po nasporení minimálne 50 % z cieľovej sumy môžete požiadať o výhodný stavebný úver. Finančné prostriedky zo sporenia môžete použiť na rekonštrukciu bytu či domu, kúpu nehnuteľnosti určenej na bývanie alebo na výstavbu rodinného domu a po šiestich rokov na čokoľvek, bez nutnosti dokladovania účelu ich použitia. O svoje úspory sa nemusíte báť, sú totižto chránené Fondom na ochranu vkladov v plnej výške. Stav na svojom účte – výšku vkladov, pripísané prémie a úroky si môžete kedykoľvek skontrolovať vďaka non stop prístupu k službám elektronického bankovníctva.

Parametre

Názov poskytovateľa ČSOB stavebná sporiteľňa a.s.
Názov produktu Profit
Typ produktu stavebné sporenie
Úroková sadzba 2 % p.a.

Poznámka: možnosť získať úrokové zvýhodnenie až 9 % pri pravidelnom sporení a pri mesačnom vklade od 70,01-200 € (platí počas prvých dvanástich mesiacoch od účinnosti zmluvy)

Štátna prémia pre rok 2014: 8,5 % z ročných vkladov, maximálne 66,39 € ročne
Poplatky
Uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení 40 € (bez ohľadu na výšku cieľovej sumy)
Správa vkladového účtu 12 € / rok
Delenie zmluvy 10,00 €
Prevod zmluvy 7,00 €
Spojenie zmluvy 6,00 €
Zvýšenie cieľovej sumy 7,00 €
Zníženie cieľovej sumy
  • do 3 rokov od uzatvorenia: 1,39 % z rozdielu cieľovej sumy (CS)
  • po 3 rokov od uzatvorenia : 0,75 % z rozdielu CS
Výpoveď zmluvy
  • do 2 rokov od uzatvorenia: 1,5 % z CS
  • medzi 2-4 rokom od uzatvorenia: 1 % z CS
  • medzi 4-6 rokom od uzatvorenia: 0,5 % z CS
  • po 6 rokoch: bez poplatku
Prémiové znevýhodnenie zmluvy o stavebnom sporení 5,00 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia