štedrýTERMÍNOVANÝvklad od Sberbank je s úrokom 3 % pri viazanosti na rok a pol

štedrýTERMÍNOVANÝvklad  od Sberbank je s úrokom 3 % pri viazanosti na rok a pol

V dobe rekordne nízkych úrokových sadzieb sú vo väčšej výhode dlžníci ako sporitelia. Tí, ktorí disponujú istými úsporami nemajú veľa možností, kam ich uložiť so slušným zhodnotením a bez rizika. Úroky na vkladových produktoch sa už poriadne dlho pohybujú na bode mrazu a tak banky vymýšľajú spôsoby, ako nalákať klientov na vyššie výnosy. Väčšinou začínajúcich investorov zlomia na produkty kombinujúce terminovaný účet a investovanie do vybraných podielových fondov. Potenciál lepšieho zhodnotenia peňazí však zase nevonia sporiteľom, ktorí chcú peniaze na istý čas odložiť s nulovým rizikom, a s čo najvyšším garantovaným úrokom.

sberbank_logo2Sberbank teraz cieli presne a túto skupinu sporiteľov, pre ktorú si pripravila tkz. štedrýTERMÍNOVANÝvklad s úrokom 3 % na 9+9 mesiacov. Platí pre vklady od 300 €. Počas prvých deviatich mesiacoch sa budú vložené finančné prostriedky úročiť 1,5 % p.a. a nasledovných 9 mesiacov trvania vkladu bude úrok 2,5 % p.a. Úroky vo výške 3 % sa pripíšu po 18 mesiacoch od zriadenia vkladu. Napríklad pri vklade 5000 € by bol po 9 mesiacoch čistý zisk po zdanení 45,56 €, po 18 mesiacoch 121,50 €.

Následne bude vklad automaticky obnovený s úrokovou sadzbou platnou v tom čase a s rovnakou dobou viazanosti.

Po prvej fáze sporenia možnosť vybrať vklad bez sankcií

Výhodou je, že po prvých deviatich mesiacoch je možné vklad vybrať alebo zrušiť bez akýchkoľvek poplatkov. V prípade predčasného výberu finančných prostriedkov pred dohodnutou lehotou viazanosti sa platí poplatok v zmysle sadzobníka banky (mimo výberu po 9 mesiacoch)

Konkurencia s podstatne nižším zhodnotením

Konkurenčné termínované vklady s viazanosťou na 18 mesiacov sa poskytujú s podstatne nižším úrokom. VÚB aktuálne ponúka na takýto termínovaný vklad len 0,30 % p.a., SLSP 0,40 % p.a., Unicredit Bank 0,75 % p.a. Úročenie nad jedno percento pri terminovanom vklade s viazanosťou na rok a pol prekračuje len otp banka (1,20 % p.a.) a Privat Banka na svojom Fix konte (1,80 % p.a.)

Parametre

Názov banky Sberbank Slovensko, a.s.
Názov produktu štedrýTERMÍNOVANÝvklad
Minimálny vklad 300,00 €
Viazanosť 18 mesiacov (9+9)
Úrok prvých 9 mesiacov: 1,5 % p.a.

nasledovných 9 mesiacov: 2,5 % p.a.

Pripisovanie úrokov na konci viazanosti
Poplatky
Zriadenie termínovaného vkladu 0,00 €
Vedenie TV 0,00 €
Zrušenie 0,00 €
Predčasný výber pred dohodnutou lehotou viazanosti strata úroku za aktuálny počet dní od zriadenia TV

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia