Svadobné oznámenia môžu poriadne navýšiť rozpočet, najmä ak si potrpíte na luxus

Svadobné oznámenia môžu poriadne navýšiť rozpočet, najmä ak si potrpíte na luxus

Pri príprave svadobného dňa Vás môžu zaskočiť výdavky, s ktorými ste pri plánovaní rozpočtu vôbec nepočítali. Jedným z takých nenápadných vyciciavačov rozpočtu na Váš veľký deň môže byť faktúra za svadobné oznámenia. Ak svadbu ešte len chystáte, určite by ste nemali zabudnúť ani na túto položku, akokoľvek sa Vám zdá byť zbytočné počítať s cenou za vytlačenie pár kusov papiera. Možno až po obehaní niekoľkých salónov, fotografov, kvetinárstiev, svadobných agentúr , kozmetičiek si naplno uvedomíte, že čokoľvek s nálepkou „svadobný“ nedostanete bez toho, aby ste zaplatili aj svadobnú prirážku. Najmä, ak veci radi robíte trošku inak ako ostatní – neuspokojíte sa so štandardom, ale chcete niečo výnimočné…

Pokiaľ si objednáte fotografa na bežné fotenie niekde v meste, vyjde Vás to o 30-50 % lacnejšie ako fotenie v svadobný deň…Takto by sa dalo pokračovať od výzdoby, cez nevestinu kozmetičku, kaderníčku až po koláče…Obchodníci, ktorí si postavili celý, alebo časť svojho biznisu na svadbe veľmi dobre vedia, že budúci novomanželia, najmä nevesty chcú mať všetko tip-top. Frázy typu „veď je to len raz za život“ a „nádherné spomienky a spokojní hostia za to stoja“ otvárajú peňaženky aj u najväčších žgrlošov. A „obchodníci so svadbou“ potom spokojne prepočítavajú tučné zárobky, výrobcov a dodávateľov svadobných oznámení nevynímajúc.

Koľko Vás budú stáť? Cenová škála je široká – od pár centov za kus až po niekoľko eur

Tie lacnejšie svadobné oznámenia (s ktorými pekne povedané nikoho neohúrite) Vás vyjdú približne na 40 centov/ks. Zľavu môžete dostať ak si objednáte väčšie množstvo. Potom je tu stredná kategória oznamiek, spravidla na kvalitnejšom papieri, ktoré sa predáva za 1,50 -2,50 € /ks.

luxusne oznamko v hodvabnom obalePokiaľ chcete niečo originálne, elegantné a šité na mieru, budete si musieť priplatiť. Cena za jedno svadobné oznámenie sa môže vyšplhať aj na 5 a viac EUR. Budúci mladomanželia si môžu dizajnové prvky ladiť podľa svojho vkusu a štýlu svadby. Výrobcovia luxusných svadobných oznámení Vám dajú na výber z viacerých konceptov, papierov, techník tlače a typov písma tak, aby výsledný produkt úplne zodpovedal Vašej predstave.

S estetickým cítením navrhnuté a dôkladne, s ohľadom na každý detail spracované oznámenie navnadí hostí na blížiacu sa udalosť. Buďte si istý, že takéto, aj keď drahšie oznámenie neskončí hneď v koši, ale viacerí rodinní príslušníci a priatelia si ho nechajú ako pamiatku na milú udalosť dlhé roky.

Keď už oznámenia, tak potom v rovnakom štýle aj menovky na stôl a svadobné menu

Cena sa môže navýšiť, ak návrh a tlač oznámení budete brať ako súčasť kompletu, ktorý obsahuje napríklad pozvánku k svadobnému stolu, menovky, svadobné menu prípadne aj program.

Aby Váš deň nepôsobil lacno

Domnievať sa, že objednáte to najlacnejšie svadobné oznámenie a nikto nepozná koľko stálo, alebo že ste sa na tejto položke snažili ušetriť, je veľký omyl. Nepodceňujte dobrý vkus Vašich svadobčanov. Dôležité je najmä nešetriť na papieri a zvoliť elegantný typ písma. Potom je už len na Vašom vkuse, či dáte prednosť jednoduchej papierovej karte bez zbytočných čačiek mačiek alebo dizajnové oznámenie prelepené elegantnou stuhou, prípadne zdobené nalepovacím kryštáľom či dozdobené luxusnou sponou…Fantázii a dizajnu svadobného oznamka sa medze nekladú.

Milujete prechádzky v prírode s Vašou polovičkou? Dajte si ručne vyrobiť oznámenie na ktorom budú použité vylisované lúčne kvety…

Chystáte svadbu vo veľkom štýle? Nuž možno sa necháte svadobným oznámením z dielne Finerdetails.ie

Oznámenie o plánovanom sobáši je vložené do elegantného čierneho hodvábneho obalu ktorý zdobí exkluzívna brošňa. Cena? 25 € za kus. Minimálna objednávka 100 oznámení:)

elegantne cierne

Ak sa „uskromníte“ a rozhodnete sa pre papierový obal na oznamko, ako inšpirácia Vám môže poslúžiť nižšie uvedený návrh z weddingsoon.co.uk. Cenovo vychádza podstatne lacnejšie, necelých 5 libier za kus.

luxusne svadobne oznamenie BZ

Nekupujte mačku vo vreci

Momentálne sú hitom svadobné oznámenia online. Stačí si vybrať štýl, farbu, typ papiera a písma, zadať počet kusov a hotové oznamká Vám prídu kuriérom priamo domov. A často skončí celá zásielka v koši, nakoľko realita býva iná ako bolo prezentované na webových stránkach dodávateľa. Pri online objednávke si nedokážete predstaviť kvalitu papiera, často krát sú aj farby úplne zmenené. Preto aj v tomto prípade platí, radšej vyberať osobne, najmä keď ste sa rozhodli pre exkluzívnejšiu verziu svadobných oznámení.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia