Tatra banka dáva k bezplatnému študentskému účtu 30 € a platobnú kartu so SWAG dizajnom

Tatra banka dáva k bezplatnému študentskému účtu 30 € a platobnú kartu so SWAG dizajnom

Väčšina tuzemských bánk ponúka zriadenie a vedenie študentských účtov bez poplatkov, prípadne za symbolický poplatok. A majú na to dobrý dôvod – pokiaľ si lapnú mladého človeka počas študentských čias, s veľkou pravdepodobnosťou pri nástupe do zamestnania banku meniť nebude – už je napríklad zvyknutý na internetové bankovníctvo danej banky či iné služby a na novým sa prispôsobovať nikomu nechce. A tak sa otvárajú dvere pre poskytnutie ďalších, pre banky výnosnejších úverových produktov – kreditnej karty, spotrebného úveru či hypotéky…

Bezplatný študentský účet pre mladých od 15-26 rokov (po 20 roku je nutné predložiť potvrdenie o denno štúdiu) ponúka aj Tatra banka, ktorá ho koncom marca vylepšila o ďalšie novinky.

30 € za úspešné absolvovanie online kurzu

V prvom rade, novým klientom dá k novootvorenému študentskému kontu 30 €. Na ich získanie je potrebné zapojiť sa do online finančnej akadémie, na stránke www.tatraacademy.sk, kde musia úspešne zvládnuť 10 úloh. Za každú správne zvládnutú úlohu získajú 3 €, spolu maximálne 30 €, ktoré im Tatra banka pripíše na novo otvorený účet. Cieľom finančnej akadémie je zvýšiť finančnú gramotnosť mladých ľudí, ktorí sa prostredníctvom nej, pútavou formou naučia, ako sa používa bankový účet, kde všade môžu platiť kartou a ako prostredníctvom moderného elektronického bankovníctva môžu mať svoje peniaze pod kontrolou. Kampaň, v rámci ktorej si môžu študenti správne zvládnutými úlohami zarobiť 30 € trvá od 23. marca do 30 júna 2015, zúčastniť sa jej môžu všetci študenti od 15-26 rokov, ktoré si otvoria nový účet od 16. marca 2015 až do ukončenia akadémie.

Nový SWAG dizajn bezkontaktnej debetnej karty

zdroj: tatrabanka.sk

zdroj: tatrabanka.sk

Okrem toho banka vynovila dizajn bezkontaktnej debetnej karty Visa Electron, ktorú poskytuje zadarmo k študentskému účtu. Na novom SWAG dizajne platobnej karty sa podieľali študenti súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu v Bratislave. SWAG je výraz mladých ľudí, ktorí sa používa na označenie výnimočného štýlu obliekania alebo celkového prejavu. Z prieskumu TB vyplynulo, že študenti najčastejšie platia kartou za nákupy potravín, v obchodoch s oblečením, pri voľnočasových aktivitách a aktivitách súvisiacich s cestovaním.

V rámci bezplatného účtu študent získa zdarma a neobmedzene:

  • realizáciu platieb cez mob. aplikáciu Tatra banka
  • možnosť jednoducho a pohodlne vrátiť kamarátom peniaze cez aplikáciu Tatra banka VIAMO
  • platby cez debetnú kartu Visa Electron alebo prostredníctvom mobilu so službou Mobilné platby TB
  • prístup a využívanie do Internet bankingu TB
  • prijímanie platieb na účet
  • výbery hotovosti z bankomatov Tatra banky
  • emailové výpisy k účtu, prehľad o pohyboch na účte prostredníctvom notifikačných sms správ
  • platby faktúr pomocou trvalých príkazov a SEPA inkás
  • možnosť sporenia

Ostatné, vyššie neuvedené bankové služby sú spoplatnené v zmysle platného cenníka dostupného na stránke Tatra banky.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia