Tatra banka

Tatra banka

Tatra banka a.s. má významné postavenie na slovenskom bankovom trhu, so 155 obchodnými miestami vo všetkých regiónoch Slovenska a vyše 700 000 klientmi je aktuálne treťou najväčšou bankou. Tatra banka sa profiluje ako moderná univerzálna banka s komplexnou ponukou bankových služieb, ktoré poskytuje ako individuálnym tak aj korporátnym klientom. Materskou spoločnosťou Tatra banky je Raiffeisen Bank International AG (RBI), ktorá patrí medzi najväčšie rakúske banky. RBI má silné postavenie najmä v oblasti korporátneho a investičného bankovníctva a zároveň má aj vedúce postavenie medzi univerzálnymi bankami v regióne strednej a východnej Európy. Na Slovensku má Raiffeisen Bank International až tri obchodné značky – okrem Tatra banky ktorá je klasickou kamennou bankou aj direct banku ZUNO a len pred pár mesiacmi otvorila ďalšie zastúpenie prostredníctvom Raiffeisen bank. Všetky banky pod vedením Raiffeisen Bank International patria do skupiny RZB. Okrem bánk je súčasťou RZB Group aj množstvo iných poskytovateľov finančných služieb vrátane leasingových spoločností. Tatra banka tak môže ťažiť z bohatých medzinárodných skúseností a know how v oblasti poskytovania finančných a bankových produktov, ktoré môže ďalej odovzdávať svojim klientom.

tatra banka logo blackTatra banka je leadrom v oblasti obchodného financovania – už štvrtý rok po sebe vyhrala prestížny titul Najlepší poskytovateľ obchodného financovania na Slovensku, ktorý jej udelil mesačník Global Finance. Ako hodnotiace kritéria boli použité objemy transakcií, pokrytie na trhu, kvalita poskytovaných služieb zákazníkom, konkurencieschopnosť v oblasti cien a inovácie. Práve v oblasti inovácii a nielen tých v segmente obchodného financovania je Tatra banka mimoriadne aktívna. Ako prvá zaviedla na Slovensku bezkontaktné platby, bankomaty pre nevidiacich či skener faktúr pre pohodlnejšie a rýchle platby. Tatra banke sa darí najmä v oblasti privátneho bankovníctva, elektronického bankovníctva, úverov poskytnutých pre korporátnych klientov ale silná je aj v oblasti poskytovania hypoték a platobných kariet.

 

Tatra banka – kontaktné údaje a základné informácie

Adresa hlavného sídla Tatra banka, a.s.

Hodžovo námestie 3, 811 06 Bratislava

Infolinka DIALOG 0850 111 100

02/5919 1000

02/6866 1000

Email tatrabanka@tatrabanka.sk
Web www.tatrabanka.sk
Blokácia platobnej karty 02/6866 1000

02/5919 1000

0903 903 902

0850 111 100

Kód banky 1100
Označenie – znakový kód TATR
SWIFT kód TATRSKBX

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia