Tatra Leasing v prvej päťke leasingových spoločností

Tatra Leasing v prvej päťke leasingových spoločností

Tatra Leasing je univerzálnou leasingovou spoločnosťou, ktorá v minulom roku oslávila dvadsiate výročie založenia. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 1992, je dcérskou spoločnosťou Tatra banky ako aj členom poprednej leasingovej spoločnosti Raiffeisen Leasing International so zastúpením takmer vo všetkých krajinách strednej a východnej Európy. Aj vďaka tomuto silnému zázemiu a know how si udržiava popredné miesta v rebríčkoch lízingových spoločností. Aktuálne sa nachádza v prvej päťke spomedzi všetkých spoločností združených v Asociácii leasingových spoločností. Toto lukratívne miesto sa spoločnosti podarilo udržať napriek skutočnosti, že trh čelil ďalšej vlne krízy, ktorá mala za následok znížený dopyt firiem po financovaní prostredníctvom lízingu.

Tatra Leasing (TL) poskytuje svojim klientom nasledovné typy financovania:

1. Finančný leasing

tl logoTento spôsob financovania je vhodný ako pre súkromné osoby tak aj pre firmy. Predmet financovania je v majetku TL no na konci nájmu má klient možnosť predmet odkúpiť za garantovanú, vopred dohodnutú cenu. Orientačnú výšku mesačnej splátky si môžete prepočítať na kalkulačke finančného lízingu, ktorú nájdete na oficiálnej webovej stránke spoločnosti.

2. Operatívny leasing (OL)

Financovanie prostredníctvom operatívneho lízingu Vás odbremení od starostí s predmetom financovania a umožní maximálne využiť daňové aj účtovné výhody OL. Výhodou je mimosúvahové financovanie a flexibilná doba nájmu. Tatra Leasing ponúka svojim klientom možnosť výberu OL podľa účtovných štandardov SAS aj IFRS. Jedná sa o prenájom na kratšie obdobie (spravidla 1-2 roky) a po skončení nájmu zostáva predmet leasingu vo vlastníctve TL. Tento typ je vhodný iba pre podnikateľské subjekty a spoločnosť ho neposkytuje súkromným osobám.

3. Spotrebný úver

Je určený fyzickým aj právnickým osobám na financovanie vozidiel formou účelového úveru s flexibilnou dobou splatnosti. Na rozdiel o vyššie uvedených možností je rozdiel v tom, že majiteľom vozidla je od začiatku klient.

4. Splátkový predaj

Je vhodný pre právnické osoby. Splátkový predaj sa využíva pri krátkodobom prefinancovaní investície. Klient uzatvorí s TL kúpnu zmluvu s odloženou splatnosťou v niekoľkých splátkach. Jeho výhodou je flexibilná doba financovania a nárok na odpočet celej DPH na začiatku.

Čo sa týka výsledkov z minulého roka (podľa výročnej správy), najväčší podiel v štruktúre produktov zafinancovaných v r. 2012 (podľa obstarávacích cien predmetov bez DPH) mal finančný lízing (64,01%), ďalej spotrebné úvery (31,28%), operatívny leasing dosiahol len 4,62% a najmenší podiel získal splátkový predaj – iba 0,10%.

Spoločnosť ponúka financovanie nasledovných komodít:

 • osobných a úžitkových vozidiel
 • nákladných vozidiel
 • poľnohospodárskych a stavebných strojov
 • vysoko a nízko zdvižných vozíkov
 • energetických a výpočtových zariadení
 • výrobných strojov
 • obrábacích strojov na plasty a kovy
 • technologických celkov a liniek
 • zdravotníckej techniky
 • komerčných nehnuteľností
 • administratívnych a polyfunkčných budov
 • logistických hál, výrobných a skladových priestorov
 • obchodných a prevádzkových priestorov

Základné informácie

Adresa / Sídlo spoločnosti Tatra-Leasing, s. r. o.Hodžovo námestie 3, 811 06 Bratislava 1
Telefón 02/ 5919 3168
Klientská infolinka 02/ 5919 5919
Fax 02/ 5919 3048, 02/ 5919 3044
Email info@tatraleasing.sk
Web http://www.tatraleasing.sk
Pobočky Bratislava, Trnava, Nitra, Trenčín, Banská Bystrica, Žilina, Košice

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia