Tatra Personal TB pre študentov je až do dovŕšenia 26 roku celkom zadarmo

Tatra Personal TB pre študentov je až do dovŕšenia 26 roku celkom zadarmo

Niet pochýb o tom, že potreby mladých ľudí – stredoškolákov a vysokoškolákov sa rýchle menia a prispôsobujú dnešnej dobe. K predstavám takmer každého mladého človeka patrí možnosť spravovať svoje financie prostredníctvom vlastného účtu a mať tak väčšiu nezávislosť od rodičov.

Dnes by ste v radoch študentov, najmä vysokoškolákov sotva našli takých, ktorí doposiaľ nevlastnia žiaden účet. Mladí pritom účet nepovažujú za akúsi vymoženosť, ale za nutnosť. Okrem toho bežne požadujú služby ako internet banking, mobil banking, zdarma výbery z bankomatov, platobnú kartu k účtu – a nie hocijakú, ale bezkontaktnú!

Výhodou študentského konta je predovšetkým cena. Bankové domy ich ponúkajú buď za pár centov mesačne alebo celkom zadarmo. Pritom sa jedná o plnohodnotný produkt s balíkom služieb v podobnom rozsahu ako v základnej platenej verzii. Ich cieľom je získať nového klienta, ktorí sa po ukončení štúdia s najväčšou pravdepodobnosťou stane platiacim zákazníkom.

tatra banka logo blackDo boja o mladých perspektívnych klientov sa zapojila aj Tatra banka, ktorá študentom vo veku od 15-26 rokov ponúka bežný účet spolu s balíkom služieb – tkz. Tatra Personal TB pre študentov.

Mladí ľudia vo veku do 19 rokov získajú tento účet bez akýchkoľvek potvrdení, na jeho zriadenie stačí občiansky preukaz. Po dovŕšení 20 roku je potrebné predložiť potvrdenie o dennom štúdiu na vysokej škole, potom je možné používať študentský účet so všetkými jeho výhodami úplne zadarmo.

Čo všetko získate v cene balíka?

K účtu Tatra Personal pre študentov banka zdarma vydáva jednu debetnú platobnú kartu Visa Electron s maximálnym denným limitom pre platby a pre hotovostné výbery od 50 -500 €. Na výber je originálny dizajn Roxy alebo Quiksilver. Čo je však dôležitejšie, karta je vybavená bezkontaktnou technológiou, vďaka ktorej môžete platiť za menšie nákupy do 20 € bezkontaktne, priložením karty k terminálu, bez nutnosti zadávania PIN kódu. Kumulatívny limit pre všetky po sebe nasledovné bezkontaktné platby je 60 €, potom bude potrebné z bezpečnostných dôvodov zadať PIN. Bezkontaktnou platbou výrazne skrátite čas strávený z obchodníkov (v priemere platba zaberie len 5 sekúnd). Výhodou teda je okrem ušetrenia času najmä pohodlný spôsob platby – už nebudete musieť loviť vo vreckách či v peňaženke drobné mince a nebudete musieť čakať na výdavok – za nákup jednoducho zaplatíte jednoduchým mávnutím kartou Visa Electron pri platobnom terminále.

Okrem jednej debetnej karty získate s balíkom služieb:

  • neobmedzený počet platieb kartou u obchodníkov
  • neobmedzený počet výberov z bankomatov Tata banky
  • neobmedzené transakcie uskutočnené cez internet a mobil banking
  • trvalé príkazy a inkasá
  • pri každom pohybe na účet sms notifikácia
  • elektronický výpis z účtu na email v ľubovolnej frekvencii. Sami si máte možnosť nastaviť deň v mesiaci, kedy Vám bude chodiť výpis na email

Sporiaci systém

K Vášmu účtu si môžete otvoriť aj sporiaci systém, pričom máte na výber 3 možnosti sporenia – z každej platby kartou (sami si určíte percento z každej platby kartou, ktoré sa automaticky prevedie na sporiaci systém), pravidelným prevodom alebo jednorázovým prevodom. Ak na sporiaci účet vložíte mesačne aspoň 15 € a zároveň v danom kalendárnom mesiaci neuskutočníte žiaden prevod ani výber, tak získate bonusový úrok vo výške 50 násobku základnej úrokovej sadzby. Úrok je na sporiacom systéme pripisovaný mesačne.

Potrebujete finančnú rezervu pre „istotu“?

Tatra banka poskytuje študentom starším ako 18 rokov možnosť zriadenia voliteľného prečerpania účtu, s ktorou budete mať finančnú rezervu na účte stále k dispozícii. Podmienkou pre jej poskytnutie je vedenie účtu v TB po dobu aspoň 6 mesiacov. Výška úverového limitu bude závisieť od obratov a priemerných zostatkov na účte klienta. Poplatok za poskytnutie voliteľného prečerpania je už zahrnutý v cene balíka služieb Tatra Personal (takže je bezplatný). Na poskytnutie kontokorentného úveru sa nepožaduje žiaden ručiteľ a ani iná forma zabezpečenia. Úrok vo výške 18,90 % p.a. sa platí iba zo skutočne čerpanej sumy a za obdobie, kedy došlo k čerpaniu úveru do jeho splatenia.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia