Tatra Personal TB Tatra banka

Tatra Personal TB Tatra banka

Balík služieb Tatra Personal sa radí do vyššej cenovej kategórie (základný poplatok je 7 € mesačne), má však čo ponúknuť.

tatra banka logo blackNajskôr sa pozrime na to, za čo si skutočne platíte, čo všetko je v cene nie zanedbateľného mesačného poplatku?

 • správa a vedenie bežného účtu v €
 • debetná bezkontaktná platobná karta VISA Electron s denným limitom pre výber v hotovosti a bezhotovostné platby od 50 do 3000 €
 • neobmedzené platby cez Internet banking, aplikáciu Tatra banka, a aplikáciu Tatra banka VIAMO
 • neobmedzené platby prostredníctvom debetnej karty a Mobilné platby TB
 • všetky prijaté platby v domácej mene
 • neobmedzený počet trvalých príkaz a SEPA inkás
 • všetky hotovostné výbery z bankomatov Tatra banky
 • email výpisy zasielané v ľubovoľnej frekvencii
 • sms notifikácia pri pohyboch na účte

Základné informácie, poplatky a úroky

Vedenie účtu s balíkom služieb

7,00 € / mesiac

Možnosť získať zľavu z poplatku

áno, viď podmienky vernostný program nižšie

Debetná karta k účtu

VISA Electron súkromná s bezkontaktnou technológiou

Zrušenie

0,00 €

Požaduje sa minimálny zostatok?

nie

Úrok

0,01%

Poplatok za prijatú platbu v EUR

0,00 €

Prevodný príkaz

zadaný na pobočke:1,20 €, cez internet: 0 €

Trvalý príkaz

0,00 €

Inkaso

0,00 €

Vklad hotovosti na pobočke

0,00 €

Výber hotovosti na pobočke

2,50 €

Poplatok za výber hotovosti z bankomatov Tatra banky

0,00 €

Poplatok za výber hotovosti z bankomatov ostatných bánk v SR a v zahraničí

2,00 €

To by bol základ, teraz pár slov k benefitom, ktoré určite potešia:

Oceňovaný internet banking so spending reportom, ktorý usporiada platby v danom mesiaci do prehľadných preddefinovaných kategórií, na základe čoho získate veľmi presnú predstavu koľko mesačne míňate napríklad na bežné nákupy v supermarketoch, na TV či internet, aké sú vaše náklady na bývanie, koľko Vás stojí auto a pod. Kategórie je možné ľubovoľne dopĺňať.

K balíku služieb Tatra Personal navyše každý automaticky získa systém sporenia, vďaka ktorému, po splnení istých podmienok môžete zhodnocovať svoje peniaze výhodnejšie ako na bežnom účte. Ako? 50 násobok základného úroku 0,01% (ktorý platí ako pre bežný účet tak aj pre sporenie) získate, ak si vložíte na sporenie aspoň 15 € mesačne a zároveň v danom mesiaci neuskutočníte žiaden prevod.

Úroky zo sporenia sú na účet pripisované na mesačnej báze. Banka umožňuje majiteľovi účtu zvoliť si jeden z troch spôsobov sporenia:

 • trvalým príkazom – v trvalých príkazoch si nastavíte sumu, ktorú chcete mesačne vložiť na sporiaci účet, napríklad 50 € a každý mesiac Vám z Vášho bežného účtu odíde na sporenie suma 50 €.

 • jednorázovým prevodom – kedykoľvek si môžete na sporenie poslať ľubovoľnú sumu

 • z každej platby kartouz každej bezhotovostnej platby debetnou kartou Vám banka automaticky prevedie na Váš sporiaci účet zvolené percento z uskutočnenej transakcie. Napríklad zaplatíte v obchode za nákup v hodnote 50 € a keď máte nastavených 5 % ako sporenie, tak po zúčtovaní transakcie u obchodníka navyše poputuje čiastka 2,50 € na Váš sporiaci účet.

Ku každému účtu sa vydáva debetná platobná karta VISA Electron s bezkontaktnou funkcionalitou, vďaka ktorej zaplatíte za tovar či služby u obchodníkov dva krát rýchlejšie, ako keby ste platili v hotovosti. Systém je jednoduchý – kartu stačí priložiť k platobnému terminálu a transakcia sa zrealizuje bez toho, aby ste zadávali PIN kód. Bezkontaktne sa dá z bezpečnostných dôvodov platiť len za menšie nákupy – maximálne do 20 € na jeden nákup. Kumulatívny limit pre všetky po sebe nasledujúce platby je maximálne 60 €.

Klienti Tatra banky nemusia platiť len kartou, ale aj mobilom prostredníctvom Mobilnej platby TB (pre majiteľov iPhone a telefónov s NFC technológiou).

Výpisy sú zasielané emailom, pričom si sami môžete zvoliť dátum a frekvenciu zasielania výpisov. Výpis z Vášho účtu Vám tak príde v požadovaný dátum priamo do Vášho inboxu ako pdf súbor, ktorý je možné zaheslovať, aby sa k Vašim citlivým údajom o stave financií nedostala tretia osoba.

Po šiestich mesiacoch je možné získať finančnú rezervu formou voliteľného prečerpania účtu. Voliteľné prečerpanie sa poskytuje na základe automatického prehodnotenia, nie je teda potrebné podávať špeciálnu žiadosť.

Poplatok sa dá znížiť až na nulu.

Vďaka programu odmeňovania si môžete poplatok za Tatra Personal znížiť na nulu.

 • 50 % zľavu z poplatku získate v prípade že:

 1. v Tatra banke využívate minimálne dve inovácie

 2. ste manželia a obaja máte v TB vedený bežný účet

 3. máte majiteľské oprávnenie k balíku služieb Tatra Business TB

 • 100 % zľavu z poplatku získate v prípade že:

 1. priemerný denný zostatok vašich vkladov a úverov v priebehu sledovaného obdobia bude vo výške viac ako 20 000 €
 2. kombinácia dvoch 50% zliav

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia