Termínovaný vklad mVKLAD pri predčasnom zrušení vyplatí aspoň časť úrokov

Termínovaný vklad mVKLAD pri predčasnom zrušení vyplatí aspoň časť úrokov

Online banka mBank má v ponuke niekoľko sporiacich produktov. Verejnosti sú skôr dobre známe sporiace účty eMAX a eMAX plus, ktoré patria k dlhodobo najlepšie úročeným sporiacim účtom. Pre tých, ktorí majú záujem o termínovaný vklad (na ktorom sú finančné prostriedky viazané) si pripravila alternatívu v podobe o nič menej zaujímavého produktu s názvom mVKLAD.

Peniaze môžete na mVKLADE zhodnocovať 3, 6, 9 alebo 12 mesiacov. Čím je lehota viazanosti dlhšia, tým bude aj zhodnotenie prostriedkov uložených na termínovanom účte vyššie. Pri maximálnej, 12- mesačnej viazanosti dosahuje úročenie vkladu aktuálne hodnotu 1 % p.a.

Minimálna výška vkladu je 200 €, maximálna nie je obmedzená. Počet vkladov nie je nijako obmedzený.

Napriek tomu, že sa jedná o termínovaný vklad, úspory si môžete kedykoľvek vybrať. Na rozdiel od väčšiny konkurenčných produktov, pri predčasnom výbere neprídete o veľkú časť zarobených úrokov, ale stále dostanete 50% naakumulovaných úrokov.

Výnimočnosť produktu neoceňujú len klienti mBank, ale aj nezávislí finanční experti. Svedčí o tom aj skutočnosť, že mVKLAD sa pravidelne umiestňuje na top priečkach (vo svojej kategórii termínovaný vklad) v prestížnej súťaži finančných produktov Zlatá minca. V poslednom ročníka sa dokonca tento produkt umiestnil na výbornom druhom mieste.

Ako na to?

mbank_logoTermínovaný účet mVklad si môžu založiť existujúci klienti mBank (teda takí, ktorí majú aspoň jedno mKonto, alebo sporiaci účet eMAX či eMAX plus – zriadenie a vedenie všetkých účtov je bez poplatku). Je určený pre dospelé a samostatne právne spôsobilé fyzické osoby s trvalým pobytom na Slovensku. Všetky operácie v banke sa dajú realizovať výlučne cez internet banking.

Základnou podmienkou pre zriadenie mVKLADU je teda mKonto. V prípade, že ho ešte nemáte, môžete oň požiadať vyplnením online formulára na web stránke www.mbank.sk.

Potom, čo je mKonto vytvorené, je potrebné sa prihlásiť do internet bankingu, vyberiete možnosť „termínované vklady“ – následne kliknete na účet mKonto, z ktorého chcete zriadiť mVklad (tento účet je takzvaný previazaný účet – po ukončení viazanosti sa vložené prostriedky vrátane zarobených úrokov automaticky prevedú na tento účet). Potom vyplňte požadované polia, budete mať možnosť zvoliť si, či chcete aby sa vklad automaticky obnovoval (ak si prajete automatickú obnovu, je dôležité, aby ste túto voľbu označili pred samotným zriadením vkladu). .

Parametre

Názov banky mBank
Názov produktu Termínovaný vklad mVKLAD
Viazanosť 3,6,9, alebo 12 mesiacov
Povinnosť viesť v banke bežný účet áno, mKonto
Ročný poplatok za vedenie bežného účtu v banke 0,00 €
Minimálny vklad 200,00 €
Maximálny vklad nie je obmedzený
Úrokové sadzby garantovaný úrok počas celej doby viazanosti vkladu
Viazanosť 3 mesiace 0,61 % p.a.
Viazanosť 6 mesiacov 0,70 % p.a.
Viazanosť 9 mesiacov 0,80 % p.a.
Viazanosť 12 mesiacov 1,00 % p.a.
Pripisovanie úrokov na konci viazanosti
Kapitalizácia úrokov áno
Možnosť automatickej obnovy vkladu v deň splatnosti áno
Poplatky
Zriadenie termínovaného vkladového účtu 0,00 €
Vedenie termínovaného vkladového účtu 0 € / mesiac
Zrušenie 0,00 €
Poplatok za predčasné zrušenie 50% z vypočítaného úroku

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia