Trh online poistenia sa rozširuje o ponuku Aegon

Trh online poistenia sa rozširuje o ponuku Aegon

V dnešnej dobe, keď je čas vzácny a pracujúci človek nevie kam skôr skočiť, je možnosť vybaviť veci online veľmi žiadaná. Stále častejšie nakupujeme v internetových obchodoch a takmer všetky bankové záležitosti riešime prostredníctvom internet bankingu. Do online prostredia sa pomaly, ale iste začínajú presúvať aj tradične „dinosaurie“ úradné záležitosti či povinnosti voči štátu. Skrátka, keď sa dá, uľahčíme si život internetom. Tento trend sa logicky nevyhol ani segmentu poistenia. Možnosť uzatvoriť poistenie online je dnes už zabehnutá a bezpečná forma, ktorej prichádza na chuť každým rokom čoraz viac ľudí.

Na tuzemskom trhu je celkom bežné uzatváranie cestovného poistenia, poistenia vozidiel (či už PZP alebo havarijného) online, ktoré ponúka už každá významnejšia poisťovňa. Podstatne biednejšia je na tom online poistenie bývania. Túto možnosť ponúka iba zopár poisťovní, ktoré spočítate na prstoch jednej ruky (Allianz, Genertel). Len pred pár dňami sa k nim pridala poisťovňa Aegon. Odteraz si môžu záujemcovia jednoducho, rýchlo a z pohodlia svojho domova uzatvoriť poistnú zmluvu k nehnuteľnosti a k domácnosti prostredníctvom novo vytvorenej internetovej stránky www.aegondirect.sk

Poisťovňa vo svojej tlačovej správe ako hlavné výhody uvádza časovú nenáročnosť a okamžitú dostupnosť. Vyplnením jednoduchého online formulára klient uzatvára poistnú zmluvu. Miesto nepohodlného a časovo náročnejšieho dostavenia sa na pobočku poisťovne je možnosť uzatvorenia zmluvy online nepochybne veľkým krokom vpred.

Ako na to?

parik za laptopomFunguje to tak, že na vyššie spomínanom webe záujemca o poistenia bývania vyplní v online formulári plochu nehnuteľnosti, geografickú polohu a svoje tel. číslo. Na základe týchto vstupných údajov sa vypočíta cena poistenia v troch variantoch, líšiacich sa poistným krytím – domácnosť (v ktorej chýba poistenie nehnuteľnosti), štandard (obsahuje poistenie domácnosti, ale aj nehnuteľnosti a asistenčné služby) a komplexné poistenie Plus (okrem domácnosti, nehnuteľnosti je v cene aj poistenie úrazu, skla a vyšší limit pri zodpovednosti za škodu). V tomto kroku môže klient ľubovoľne zvyšovať ale aj znižovať poistnú sumu. Je vhodné ak vyberiete takú poistnú sumu, ktorá zodpovedá skutočnej hodnote nehnuteľnosti, respektíve vybavenia domácnosti.

Záujemca si teda môže sám vybrať, či má záujem o základné poistné krytie domácnosti alebo komplexnú ochranu svojho domova rovnako ako aj poistnú sumu.

Potom stačí už len vyplniť základné údaje o nehnuteľnosti a osobné údaje, v poslednom kroku sa vyberá spôsob platby. Zaplatiť sa dá, ako inak – online, prihlásením sa do internet bankingu do najväčších slovenských bánk, platobnou kartou alebo pomocou mobilu s využitím bankových aplikácií. V prípade, že poisťujete byt či dom, na ktorý si beriete hypotéku a chcete poistenie vinkulovať, k dispozícii je vopred vyplnený formulár so zmluvnými údajmi. Po potvrdení podmienok obdržíte emailom zmluvu.

Existuje jedna vec, pri ktorej ľudia uzatvárajúci online poistenie nemajú tak celkom jasno a síce, kedy začína plynúť poistná doba. V prípade Aegon poistenia bývania Dom Komplet začína poistná doba plynúť od dátumu pripísania platby na účet poisťovne.

Pohodlie klientov na prvom mieste

„Teší nás, že môžeme našim klientom poskytnúť väčší komfort a pohodlie pri uzatváraní poistných zmlúv. Sme si vedomí, že pre dnešných moderných ľudí je hlavnou devízou ich čas. Čas, ktorý doteraz museli venovať osobnej návšteve pri podpise zmluvy, sme zmenili na čas určený pre rodinu a záľuby. Online kalkulačku poistnej sumy môžu takisto využiť všetci zákazníci, ktorí si chcú porovnať výšku našej ponuky so svojou aktuálnou zmluvou. Naším cieľom je komunikovať jasne, otvorene a hlavne jednoducho.“ komentuje novú formu online predaja Branislav Buštík, obchodný riaditeľ poisťovne Aegon na Slovensku.

Možnosť jednoduchého a pohodlného uzatvorenia poistky je síce fajn, no ľudí aj tak najviac zaujíma kvalita služieb a rozsah poistného krytia. Poistenie Dom Komplet ponúka široké krytie poistných rizík, poistenie vedľajších budov a drobných stavieb na mieste poistenia už v cene, predĺženie záruky na domáce spotrebiče až na 4 roky, poistenie straty alebo odcudzenia dokladov. Naraz, z pohodlia obývačky si môžete poistiť všetko – od prasknutého radiátora, cez ukradnutú elektroniku či bicykel na dvore, až po zlomenú nohu Vášho syna a to všetko za zvýhodnenú cenu (poisťovňa aktuálne ponúka až 50 % zľavy na balík štandard a plus).

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia