Tvorba eshopu bez znalosti programovania a bez mesačných faktúr

Tvorba eshopu bez znalosti programovania a bez mesačných faktúr

Nejeden obchodník sa z dôvodu nízkych prevádzkových nákladov rozhodne pre predaj svojho tovaru prostredníctvom internetového obchodu. Niet sa čomu čudovať. Náklady na prevádzku internetového obchodu sú v porovnaní s kamennou predajňou až smiešne nízke. Ročný poplatok za .sk doménu sa pohybuje v závislosti od registrátora od 20-25 € ročne a náklady web hosting (teda za priestor, kde sú súbory uložené) sa pohybuje v rovnakých cenových reláciách. Najväčšou položkou tak ostáva samotná tvorba eshopu. Ak ste si robili prieskum spoločností zaoberajúcich sa tvorbou web stránok, najmä tých profesionálnych, tak viete, že cena za tvorbu eshopu sa v slovenských podmienkach pohybuje od stoviek až do tisícok eur.

Tvorba eshopu nemusí stáť majland

nakupny kosikAk sú Vašou prioritou čo najnižšie náklady na rozbehnutie internetového biznisu, nevešajte hlavu. Za vytvorenie internetového obchodu nemusíte zaplatiť tisíce. Sú ešte dve ďaleko lacnejšie alternatívy. Prvá je vytvorenie internetovej prezentácie s pomocou jedného z voľne dostupných a najmä zdarma redakčných systémov – napríklad Joomla! alebo WordPress. Najväčšia výhoda týchto redakčných systémov spočíva v tom, že ich môžete využívať bezplatne. Veľkým mínusom najmä pre technicky menej zdatných ľudí je „rozchodenie“ takéhoto systému. Pochopenie, ako funguje inštalácia, databázy ako robiť potrebné úpravy na stránke to chce veľa času a samoštúdia, prekladov do slovenčiny (často sú rôzne doplnky dostupné iba v anglickom jazyku) a niekoľko stoviek hodín strávených za počítačom a na internetových fórach učením sa metódou pokus-omyl.

Pre tých, ktorí majú radi veci naservírované na tanieri je tu ešte ďalšia možnosť – cenovo dostupný systém Atomer, ktorého obsluhu hravo zvládne aj žiak druhého stupňa základnej školy. Administrácia je veľmi jednoduchá a intuitívna, na jej pochopenie nie je potrebné študovať žiadne rozsiahle manuály. Taktiež inštalácia nezaberie dlhšie ako pár minút. Čo je však pre majiteľa eshopu, ktorý to so svojím podnikaním myslí vážne, systém Atomer sa inštaluje pod Vašu vlastnú doménu, na rozdiel od iných „free systémov“ ktoré fungujú len na subdoméne, čo na žiadneho potenciálneho zákazníka nespraví dojem.

Aj pre počítačových analfabetov

Tvorba eshopu prostredníctvom systému Atomer nevyžaduje žiadnu znalosť programovania, takže sa môžete veselo pustiť do budovania Vášho internetového obchodu. Plusom je tiež jednoduchá a rýchla správa objednávok. Pár klikov myšou a vidíte všetko čo potrebujete. Atomer bol navrhnutý tak, aby bola administrácia nenáročná a intuitívna ale zároveň, aby bol zabezpečený bezproblémový chod internetového obchodu.

ecommerceTvorcovia tohto systému však veľmi dobre vedia, že každý majiteľ má špecifické požiadavky. A preto vytvorili balík modulov. Jednotlivé moduly si môže majiteľ e-shopu kedykoľvek pribrať a odobrať, podľa svojich požiadaviek. To je možné vďaka kreditnému systému, ktorý odoberá „kredit“ len za skutočne využívané služby, na rozdiel od konkurenčných spoločností, ktoré keď majú „vtáčka lapeného“ tak mu každý mesiac posielajú pozdrav v podobe faktúry na sumy, ktorá má ďaleko od tých reklamovaných. Atomer je čo sa týka fakturácie úplne odlišný – zákazník platí iba za to, čo skutočne využíva (za aktivované moduly). Čím menej funkcionalít budete potrebovať, tým menej zaplatíte. Cena za prenájom eshopu sa pohybuje v závislosti od využívaných funkcionalít od 2,43 € mesačne za základný balíček.

Jednotlivé funkcie (moduly) môžete pridávať a odoberať aj počas ostrej prevádzky, kedykoľvek sa môžete rozhodnúť si služby deaktivovať a tak platiť menej.

Aké sú ďalšie výhody?

Tu sa však výhody redakčného systému Atomer nekončia, ale skôr začínajú. Klienti si môžu vybrať z niekoľkých preddefinovaných šablón, môže si nahrať vlastný dizajn stránky prostredníctvom vlastné súboru css, alebo si môže za poplatok objednať vytvorenie unikátneho dizajnu na mieru od prevádzkovateľa tejto služby.

Výhodou je tiež vernostný systém, ktorý umožňuje odmeniť Vašich verných zákazníkov špeciálnymi zľavami. Zákazníkov si môžete triediť do jednotlivých skupín a každej skupine môžete prideliť obratovú zľavu.

Samozrejmosťou je možnosť výberu platby za tovar prostredníctvom najbežnejšie používaných platobných brán na Slovensku – či už vnútrobankovým (TatraPay, SporoPay, VÚB ePlatby…) alebo kartovým systémom (CardPay od Tatrabanky, VUB eCard aebo GP webpay cez ČSOB).

Prudko návykové…

Novopečení majitelia eshopov si istotne vytvoria závislosť na online fakturačnom systéme, ktorý dokáže vytvoriť zálohovú, preddavkovú či „ostrú“ faktúru, exportovať tieto faktúry do účtovného systému (Pohoda, MRP či Money S3), štatistika pohybov na účtoch s prehľadnými grafmi a štatistikami faktúr….skrátka – online fakturačný systém Vás bude baviť. Stačí len vyskúšať. Dobrou správou je, že tento systém môžete testovať až 30 dní zadarmo. Viac informácii o prenájme eshopu za priaznivú cenu nájdete na stránke http://www.atomer.sk

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia