Ubytovanie v Prahe za skvelú cenu? Využite akcie alebo prenocujte v hosteli

Ubytovanie v Prahe za skvelú cenu? Využite akcie alebo prenocujte v hosteli

Niekoľko dní strávených v Prahe nepochybne nabije ťažko pracujúceho človeka novou energiou. A nečudo, stále tak trocha naša Praha si právom vyslúžila povesť jedného z najkrajších miest sveta a to nielen vďaka historickým pamiatkam ako je pražský hrad, Karlov most a množstvom kostolov a záhrad, ktoré sú zapísané do svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Je to predovšetkým neopakovateľná atmosféra ktorá láka na dlhšiu či kratšiu návštevu milióny turistov z celého sveta. Pokiaľ toto romantické mesto, plné života, histórie a unikátnych pamiatok no zároveň nám veľmi blízke a priateľské láka aj Vás, pripravili sme pre Vás zopár tipov, kde sa ubytovať, aby Vaša duša pookriala no peňaženka príliš neutrpela. Dnes viac ako inokedy platí „V Praze blaze ale draze“, všetko niečo stojí, tak prečo neušetriť aspoň na ubytovaní? Nemusíte predsa bývať v Grand Hoteli oproti staromestskému orloju, aby ste si pobyt v Prahe užili, no nie?

Trocha luxusu predsa len nezaškodí

Na druhej strane, dni strávené v Prahe môžu byť podstatne príjemnejšie, ak si doprajete aj trocha luxusu – za primeranú cenu samozrejme. Pokiaľ hľadáte najlepšiu kvalitu služieb za najnižšie ceny, tak sú pre Vás jednoznačnou voľbou zľavové portály. Nemusíte sa obmedzovať iba na slovenské, ale smelo sledujte ponuky aj českých „slevomatov“. Zaručene tam nájdete niekoľko akciových ponúk na ubytovanie v Prahe, dokonca aj v samotnom centre za viac ako 60% zľavy a tomu sa skutočne ťažko odoláva. Tak napríklad aktuálne má Zľavomat v ponuke exkluzívne ubytovanie spojené s wellness oddychom v štvorhviezdičkovom luxusnom TOP HOTELI Praha na dva dni pre dve noci pre dve osoby iba za 92 € (pôvodná cena 233€). V prepočte tak vychádza exkluzívny pobyt spolu s raňajkami formou bufetu a s neobmedzeným vstupom do hotelového wellness centra iba na 23 € za osobu a za noc, čo sa skôr podobá na hostelové ceny ako na taxy prestížnych hotelov.

standard izba top hotel praha

zdroj: tophotel.cz

Chcete si užívať za lacný peniaz? Bude to chcieť značnú dávku flexibility

Luxus v cene hostelu však má jeden háčik. Zľavové kupóny nemajú neobmedzenú platnosť – tie najlepšie hotely dávajú ponuku iba na dni, kedy sú menej vyťažení a navyše počet voucherov je tiež obmedzený.

Preto ak chcete takýmto spôsobom ušetriť, musíte pravidelne sledovať ponuky na zľavových portáloch a byť flexibilný – keď ponuka platí iba na najbližší víkend, treba si zbaliť kufre a vyraziť, aj keď by sa Vám viac hodil iný termín.

Nechňapnite po prvej ponuke. Porovnávajte!

Pokiaľ si chcete vybrať, kedy a kam pôjdete, nezostáva Vám nič iné, iba spraviť si vlastný prieskum. Kde začať, keď v Prahe sú tisícky hotelov, hostelov, apartmánov a penziónov? Výber toho správneho ubytovania za priaznivú cenu môže byť hračka keď zablúdite na Tripadvisor.com. Pokiaľ ste o tejto stránke nepočuli, tak pre Vašu informáciu je to jeden z najväčších cestovateľských webov, ktorý cestovateľom ponúka množstvo nástrojov na plánovanie dokonalej dovolenky kdekoľvek na svete. Najväčšou devízou portálu sú milióny skutočných referencií od cestovateľov, ktoré sú vzdialené iba na klik. Vďaka pokročilým filtrom si jednoducho môžete triediť tisícky ubytovacích kapacít podľa Vašich preferencií – ceny, typu ubytovania, podľa dostupnosti, vzdialenosti, podľa hodnotenia užívateľov.

pohlad na prahuA pokiaľ sa zlúči dobrá cena s dobrým umiestnením v rebríčku – napr. „miesto 11 z 250 pražských B&B and Inns“ s niekoľkými desiatkami pozitívnych hodnotení návštevníkov z celého sveta a s prestížnou nálepkou Travelers’ Choice® 2014 Winner môžete si byť istý, že takéto ubytovanie bude dobrou voľbou, a že si pobyt v Prahe určite užijete. Tento „tajomný B&B“ z Tripadvisoru je B&B U Oty, ktorý sa nachádza v tichej lokalite neďaleko centra, takže všetko je po ruke vďaka metru. Čisté izby, milý personál, domácka atmosféra a k tomu aj priaznivé ceny 31 € za izbu pre dvoch, čo viac si môže človek priať? Takýchto čarovných a pritom cenovo dostupných miest nájdete na Tripadvisore desiatky, stačí vedieť po anglicky a vyhradiť si dostatok času na prieskum.

Nebojte sa hostelov

Báť sa netreba ani hostelov, mnohé sa nachádzajú v úplnom centre Prahy a za priaznivé ceny ponúkajú vysokú kvalitu ubytovania. Pod hostelom si nemusíte hneď predstaviť noc strávenú na izbe s cudzími ľuďmi a večernú očistu v spoločných sprchách. Viacero hostelov v atraktívnych lokalitách buď v centre alebo v blízkosti centra ponúka možnosť súkromia na samostatných izbách s vlastnou kúpeľňou. Izby sú síce vybavené veľmi základne, no pre návštevníkov je aj tak oveľa dôležitejšia nízka cena, dobrá lokalita a čistota.

Tak vidíte, pobyt v Prahe sa pri troche námahy s výberom ubytovania dá užiť aj bez toho, aby ste naň minuli celú výplatu.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia