Ubytovanie v Taliansku: kde hľadať a rezervovať?

Ubytovanie v Taliansku: kde hľadať a rezervovať?

apartman taliansko

Taliansko je krajina, ktorú sa oplatí navštíviť počas ktoréhokoľvek ročného obdobia. V lete sú to dovolenky pri mori a v zime lyžovačky v Alpách. Majestátne hory sú však rovnako krásne aj v letných či jesenných mesiacoch. Dedinky obklopené horami, údolia a nespočetné možnosti na turistiku sú vyhľadávané vášnivými milovníkmi prírody z celého sveta.

Taliansko rozhodne nie je krajina, ktorú by ste navštívili iba raz a povedali by ste si, „stačí“. Má totižto čo ponúknuť: dych vyrážajúcu prírodu a čarovné prímorské mestečká ale aj rušné metropoly s bohatou históriou, kultúrnymi pamiatkami a galériami, skvelé gastronomické zážitky čo všetko dokopy vytvára neopísateľnú atmosféru. Nečudo, že práve Taliansko je dlhodobo jednou z top destinácií Slovákov.

Pokiaľ by ste radi navštívili Taliansko, no nemáte peniaze na rozhadzovanie, kľúčom je nájsť cenovo dostupné ubytovanie, nakoľko náklady naň tvoria podstatnú časť sumy ktorá nakoniec padne na dovolenku.

Hotely vo veľkých mestách ako Rím, Benátky alebo toskánska Florencia sa ľahko vyšplhajú na 150 -200 € za osobu a noc, čo môže byť pre viacerých dovolenkárov neúnosná pálka.

Vždy však existujú lacnejšie alternatívy. Ako ich nájsť?

Najideálnejším spôsobom, ako nájsť dostupné ceny hotelov (a iných ubytovacích zariadení) vo vybranej lokalite v Taliansku, je si ich porovnať.

Skvelým pomocníkom sú vyhľadávače ubytovania

Napríklad prostredníctvom webu www.venere.com môžete jednoducho vyhľadať voľné ubytovanie v požadovanej lokalite a termíne. Výsledky vyhľadávania je možné jedným kliknutím zoradiť podľa ceny, hodnotenia užívateľov a čo je veľmi nápomocné, tiež podľa vzdialenosti. Napríklad od historického centra, od pamätihodností v danej lokalite, od najbližšej stanice či letiska…Tiež si môžete vyfiltrovať typ ubytovania – a vyhľadávať tak nielen v hoteloch, ale aj v apartmánoch, vidieckych domčekoch, B&B…

venere_scr

Bonusom k jednoduchému vyhľadávaniu na Venere.com sú tisícky užívateľských recenzií, na základe ktorých si viete spraviť lepší obraz o ubytovaní ako len z propagačného textu na webe daného ubytovania. Ktovie, možno sa dočítate, že lacný hotel, ktorý vyzerá neskutočne dobre a ktorý bolo vašim top favoritom je taký lacný preto, lebo v noci hosťom nedá spať ruch z ulice.

Venere.com má však jednu nevýhodu, najmä pre tých, ktorí nevedia anglicky. Celý web je v angličtine. Menej jazykovo zdatní sa budú bez problémov orientovať na tripadvisor.com, ktorý má aspoň navigáciu preloženú do slovenčiny (http://www.tripadvisor.sk) Tento portál je skvelou voľbou, pokiaľ chcete nájsť cenovo dostupný hotel alebo nocľah s raňajkami a je jedno, či hľadáte ubytovanie pri mori, v horskom údolí alebo meste.

Samotný web bol postavený na komunite užívateľov, ktorí si vzájomne vymieňajú informácie o ubytovaniach. Je to aktuálne najväčšia cestovateľská stránka, ktorá ľuďom pomáha nájsť a naplánovať si perfektnú dovolenku. Jednotlivé jazykové verzie Tripadvisor spolu vytvárajú najväčšiu cestovateľskú komunitu na svete, ktorú mesačne navštevuje až 340 miliónov ľudí. Nečudo – 225 miliónov užívateľských recenzií a názorov na takmer 5 miliónov rôznych ubytovacích zariadení a reštaurácií je dostatočne dobrý dôvod na to, aby ste si hľadali ubytovanie v Taliansku práve cez Tripadvisor. Tento cestovateľský web priamo neposkytuje rezervácie ubytovania, ceny a samotné rezervácie sa uskutočňujú cez partnerov ako booking.com, hotels.com, hostelworld, expedia…Vyhľadávanie vo viacerých databázach svetových mega rezervačných serveroch zaručuje najnižšie ceny ubytovania.

tripadvisor scr

Na Tripadvisori nemusíte ani dlho snoriť. Rozhodne sa oplatí, ak si prezriete užívateľmi najlepšie hodnotené ubytovania v danej lokalite. Ľahko tak môžete nájsť ubytovanie s najlepším pomerom ceny a kvality. Taktiež tu nájdete tipy na dobré reštaurácie v okolí a na možnosti trávenia voľného času.

Chcete ubytovanie za dobrú cenu? Nehľadajte len hotely

Taliansko ponúka množstvo ďalších alternatív ubytovania a niektoré z nich ponúkajú aj oveľa lepšie zážitky ako veľa krát chladné hotelové izby.

Apartmány

Ubytovanie na súkromí – v apartmáne je najmä pre rodiny s deťmi najlepšou voľbou ako ušetriť na dovolenke. A ako bonus dostanete oddelené izby pod jednou strechou a vlastnú kuchyňu, ktorá sa tiež môže podpísať pod výraznou úsporou tým, že si budete variť „doma“. Nevýhoda? Neočakávajte žiadny extra servis. Prenajímateľ Vám poskytne strechu nad hlavou (pri úplne „budget“ apartmánoch si budete musieť priniesť vlastné posteľné prádlo), takže sa vopred uistite, že viete za čo platíte, aby dovolenka nezačínala trpkým sklamaním.

B&B

Poskytujú skvelý kompromis medzi ubytovaním v hoteli (denné upratovanie, raňajky) a ubytovaním v apartmáne. Navyše stále za dobrú cenu. V priemere okolo 70-130 € za noc pre dvoch. Ubytovania na štýl bed and breakfast sú zahrnuté na tripadvisore a venere. Stačí len vo filtri zmeniť typ ubytovania a zaškrtnúť B&B, aby Vám zbytočne nevyhadzovalo aj iné možnosti.

Nečakajte však žiadne extra veľké raňajky. Pri lacnejších sa dočkáte akurát tak croissantu s džúsom a kávou. Niektoré tkz. B&B ani nemajú priestory, kde by raňajky servírovali, miesto toho Vám dajú voucher do najbližšej kaviarne. Aj to má však svoje čaro. V Taliansku servírujú skvelú kávu v hocijakej garáži…

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia