Účet online: ktoré banky umožnia zriadenie účtu cez internet?

Účet online: ktoré banky umožnia zriadenie účtu cez internet?

Doba je rýchla a tak možnosť vybaviť bankové záležitosti online, z pohodlia domova, príde vhod. V posledných rokoch stúpa počet bánk, ktoré prestávajú osobnú návštevu klienta na pobočke kvôli založeniu účtu vyžadovať. Aj tak však väčšinou za klientmi pošlú kuriéra so zmluvou. Kompletné online zriadenie účtu, bez toho, aby ste sa museli postaviť zo stoličky ponúka iba zopár bánk: na to je však potrebné, aby ste vlastnili účet v inej banke a z tohto účtu si previedli ľubovoľnú sumu na novozaložený účet. Tým si nová banka potvrdzuje vašu totožnosť a správnosť informácií uvedených v žiadosti.

Účet cez internet už aj vo FIO banke

Začiatkom apríla uľahčila svojim budúcim klientom život Fio banka, ktorá po novom umožňuje založenie Fio osobného účtu bez poplatkov prostredníctvom internetu. Stačí vyplniť krátku online žiadosť na webe banky, ku ktorej potrebujete 2 doklady totožnosti (občiansky preukaz a pas/vodičský preukaz), zopár osobných údajov, kontaktné údaje ako email a číslo telefónu a bežný účet vedený v inej banke v SR. Zmluvu vám potom banka na podpis zašle buď poštou (alebo ju prídete podpísať na najbližšiu pobočku). Podpísanú zmluvu potom treba spolu s kópiami 2 dokladov totožnosti a kópiou výpisu z bežného účtu vedeného v inej banke zaslať na adresu Fio banky. Následne je potrebné na novootvorený účet zaslať peniaze z iného bankového konta, čím si nový účet aktivujete. Poštou obdržíte celú zmluvnú dokumentáciu a prostredníctvom internet bankingu môžete požiadať o vydanie platobnej karty.

V popularizácii online účtov spravila kus práce direct banka ZUNO

ziadost onlineZUNO bola jednou z prvých bánk na Slovensku, ktoré začali ponúkať zriadenie účtu online. Ako na to? Pokiaľ ešte žiaden iný účet v banke v SR nemáte, systém je jednoduchší ako vo FIO – vyplníte online žiadosť, banka za Vami vyšle kuriéra (bezplatne), preukážete sa mu občianskym preukazom, zmluvu podpíšete a účet si aktivujete v internet bankingu.

Ešte rýchlejšie to pôjde, pokiaľ máte účet v inej banke: vyplníte žiadosť, z iného účtu si prevediete ľubovoľnú sumu na ZUNO účet, čím si banka overuje, že všetko je v poriadku. Potom stačí odfotiť dva doklady totožnosti + výpis z iného bankového účtu a zmluvu podpísať online (obdržíte sms s kódom pre online podpis).

Podobne to funguje aj v Sberbank. Prvým krokom je vyplnenie žiadosti, v rámci ktorej je potrebné nahrať odfotené alebo naskenované dva doklady totožnosti. Systém na základe zadaných údajov vygeneruje zmluvu, skontrolujete či je všetko v poriadku a žiadosť odošlete. Na aktiváciu je potrebné spraviť prevod ľubovoľnej sumy (od jedného centu) z iného bankového účtu.

Aj v mBank sa dá založiť účet online – ale nie celkom, iba cez kuriéra. Účet sa aktivuje až po doručení podpísanej dokumentácie späť do banky, vrátane kópie dokladu totožnosti.

O niečo jednoduchšie je založenie účtu online v Tatra banke. Kuriér Vás neminie – doručí zmluvnú dokumentáciu, overí si Vašu totožnosť občianskym preukazom a potom už len počkáte na aktiváciu balíka služieb zo strany Tatra banky.

Možnosť založiť účet bez osobnej návštevy pobočky ponúka aj SLSP, s tým, že systém po zadaní údajov prostredníctvom online formulára okamžite vygeneruje zmluvu, ktoré záujemca v závere procesu skontroluje, schváli a odošle do banky, kde je celý proces dokončený. Možnosť založiť účet cez internet sa týka štyroch typov účtov – Osobný účet, Osobný účet Exclusive, Osobný účet Mladý a Osobný účet Študent.

Prakticky teda takmer všetky banky vychádzajú klientom v ústrety a umožňujú im požiadať o založenie účtu online. Potom sú však už postupy odlišné.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia