Účty zadarmo. Kde získate za nulu najviacej služieb

Účty zadarmo. Kde získate za nulu najviacej služieb

Na slovenskom trhu je niekoľko finančných inštitúcií, ktoré oslovujú nových klientov bezpoplatkovou politikou, obľúbeným lákadlom sú bežné účty zadarmo. Konkurencia sa na trhu každým rokom vyostruje. Banky sú veľmi vynaliezavé v hľadaní spôsobov, ako ostatným konkurentom vyfúknuť klientov. A tí už nie sú takí konzervatívni – ak im niekto ponúkne výrazne lepšie podmienky za menej peňazí, kľudne a bez mihnutia oka banku zmenia. A tak pribúda rôznych bezpoplatkových bankových produktov, bežné účty nevynímajúc, ktoré sú celkom zadarmo. A nielen ich zriadenie a vedenie, ale aj k tomu niekoľko bežne využívaných služieb ako prichádzajúce a odchádzajúce platby či výbery z bankomatov.

vahyKlienti bánk sú dnes iní. Poriadne ich otravujú drahé mesačné poplatky (v niektorých bankách 6-9 € mesačne) za balíčky služieb, z ktorých väčšiu časť vôbec nevyužívajú. Trh sa svojou ponukou prispôsobuje dopytu po jednoduchých produktov, kde sa za služby ktoré sú dnes považované za samozrejmosť, nič neplatí. Pri rozhodovaní, do ktorej banky budete posielať svoj mesačný príjem, je tiež dôležité, či vie poskytnúť služby ktoré by ste radi využívali – napríklad mobilné bankovníctvo pre Váš telefón, internet banking s jednoduchou a intuitívnou navigáciou, či bezkontaktnú kartu pre rýchlejšie a pohodlnejšie nákupy. Vyššie uvedené služby už poskytuje väčšina bánk, preto často rozhodujú práve náklady spojené s vedením účtu. Na Slovensku viacero bánk ponúka účty zadarmo.

V ktorej získate bez poplatkov najviac služieb?

mBank – mKonto

Internetová mBank dlhodobo ponúka bežný účet mKonto bez poplatkov za vedenie. Zdarma k účtu získate: prichádzajúce a odchádzajúce platby v SR a SEPA platby, inkaso, SIPO a dokonca aj trvalé príkazy bez poplatkov. Debetnú a kreditnú kartu má klient tiež bez poplatkov, v prípade, že ju aspoň raz v danom mesiaci použije a zaplatí ňou v hodnote 20 € alebo ak má v mBank akýkoľvek úverový produkt. Zdarma je tiež jeden výber z akéhokoľvek bankomatu na Slovensku a v zahraničí bez podmienok. Získať však môžete aj viacero výberov zdarma, a to po splnení nasledovných podmienok:

  • Mesačný objem platieb kartou od 120 do 159,99 EUR – 2 výbery zadarmo
  • Mesačný objem platieb kartou od 160 do 199,99 EUR – 3 výbery zadarmo
  • Mesačný objem platieb kartou nad 200 EUR – 4 výbery zadarmo
  • Každý ďalší výber z bankomatu – 1,20 EUR

mKonto je seriózna ponuka bežného účtu bez poplatkov pre klientov s aspoň minimálnou aktivitou.

ZUNO

Online banka poskytuje 2 typy účtov:

  • Účet Plus, za ktorý je štandardne za 2,80 € mesačne, no bez poplatkov ho získate, ak v danom mesiaci zaplatíte kartou u obchodníkov v hodnote 100€.
  • Účet – ktorý je bez poplatkov za zriadenie a vedenie. Zdarma k tomu získate kartu Visa Classic, všetky domáce a zahraničné platby kartou, všetky druhy domácich prijatých a odoslaných platieb, všetky prijaté a odoslané SEPA platby alebo prijaté zahraničné platby. Samozrejmosťou je tiež mesačný výpis zasielaný emailom alebo poštou.

Nevýhodou je, že ZUNO si účtuje poplatky za výber z bankomatov, ani jeden v mesiaci nie je zdarma. Za výber z bankomatov Tatra banky zaplatíte rovné 1 €, za výber z iných bankomatov na Slovensku a v zahraničí 1,20 €. ZUNO účet sa neoplatí, ak preferujete hotovosť pred platbami kartou.

Fio banka

Bezplatný Osobný účet si môžete zriadiť aj vo Fio banke. K tomu dostanete zadarmo bezkontaktnú kartu MasterCard, platby v rámci banky, eurové platby v rámci SEPA, platby do českých a z českých bánk, operácie s trvalými príkazmi a inkasami, internet banking, smartbanking pre Android, iOS, Windows Phone, jeden výber mesačne z akéhokoľvek bankomatu. Účet vo Fio banke sa oplatí tým, ktorí častejšie realizujú a prijímajú platby z ČR.

Unicredit Bank

Zaujímavú ponuku účtu má aj Unicredit Bank. Jej U konto získate bez mesačného poplatku za vedenie, v prípade, že si na tento účet budete zasielať každý mesiac príjem vo výške minimálne 400 €. Zdarma ďalej banka poskytuje pestrú ponuku bankových služieb: platobnú kartu Debit MasterCard, online a mobil banking, trvalé príkazy, súhlasy s inkasom (zadanie, zmena, zrušennie elektronicky a zadanie na pobočke), všetky výbery zo všetkých bankomatov (nielen domácich) na slovensku a v zahraničí, platby kartou u obchodníkov v SR a v zahraničí, všetky prijaté platby, všetky debetné tuzemské platby a europlatby zadané jednorázovo cez online alebo smart banking, všetky debetné tuzemské platby a europlatby na základe trvalého príkazu a inkasa a vklady v hotovosti na pobočke.

Pokiaľ však nesplníte podmienku bezhotovostného kreditného obratu (či už mzdy alebo dôchodku) v minimálnej výške 400 Eur, banka bude účtovať poplatok za vedenie účtu vo výške 8 € mesačne + poplatky za bezhotovostné transakcie a všetky výbery z bankomatov. Z účtu zadarmo sa tak ľahko môže stať poriadne predražené konto. Na druhej strane, ak si budete na účet posielať min. 400 € mesačne, Unicredit Bank ponúka najviacej doplnkových služieb zdarma. Výhodou sú najmä neobmedzené výbery z bankomatov na Slovensku a v zahraničí bez dodatočných nákladov.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia