Unicredit bank predstavila U konto kde je všetko bez poplatkov, s jednou podmienkou

Unicredit bank predstavila U konto kde je všetko bez poplatkov, s jednou podmienkou

Poznáte to: viaceré banky lákajú nových klientov na účet zadarmo, no keď sa pozriete bezplatnému produktu lepšie „na zúbok“ zistíte, že zadarmo až tak veľa muziky neponúka. Bez poplatku spravidla dostanete zriadenie, vedenie účtu, jednu platobnú kartu, prijaté a odoslané platby na účet, výpis emailom, sporiaci účet a ak máte šťastie, tak aj jeden bezplatný výber hotovosti z bankomatu Vašej banky. Unicredit Bank nedávno predstavila bežný účet U konto, ktorý na rozdiel od ostatných bezplatných účtov skutočne ponúka väčšinu bankových služieb zadarmo.

Za nulu mesačne…

unicredit_bank_logoZa 0 € mesačne môžete láry-fáry vyberať hotovosť z bankomatov (akýchkoľvek, nielen patriacich UCB a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí), nakoľko počet výberov nie je obmedzený. Okrem toho U konto zadarmo ponúka otvorenie a vedenie bežného účtu v domácej mene, v prípade záujmu vedenie, správu a poskytnutie povoleného prečerpania (možnosť ísť na účte do mínusu), jednu platobnú kartu Maestro, všetky platby kartou v SR a v zahraničí, ďalej prístup do služieb elektronického bankovníctva (Online Banking, Mobil Banking BankAir, UniTell). Bezplatné sú tiež všetky prijaté platby, všetky debetné tuzemské platby a Europlatby zadané jednorazovo cez Online Banking, Mobil Banking BankAir alebo zadané na základe trvalého príkazu a inkasa, hotovostné vklady na pobočke, zadanie trvalých príkazov a súhlasom s inkasom na pobočke, rovnako bezplatné je elektronické zadanie, zmena a zrušenie trvalých príkazov a súhlasom s inkasom.

Unicredit bank navyše ponúka „v cene“ za 0 EUR mesačne aj jeden účet v cudzej mene, čo je ideálne pre tých, ktorí napríklad pracujú v Českej republike, ale putá so Slovenskom celkom nepretrhli a tak potrebujú dva účty – jeden eurový a jeden v českých korunách. V UCB môžete mať oba zadarmo.

Je v tom nejaký háčik?

Za štedrou ponukou však nezištnú lásku banky smerom k jej klientom nehľadajte. Aj v tomto prípade platí – dnes zadarmo a „len tak“ nič nedostanete. Aj Unicredit Bank tak podmieňuje získanie bezplatného konta bezhotovostným kreditným obratom (výplata, dôchodok) vo výške minimálne 400 EUR mesačne. Po splnení tejto podmienky získa klient U konto bez poplatku. Navyše s garanciou podmienok až na 10 rokov, nejedná sa teda o krátkodobú akciu banky s cieľom čo najrýchlejšieho rozšírenia radov nových klientov, ale o dlhodobý zámer poskytovať plnohodnotný účet bez poplatkov.

Treba však počítať s možnosťou, že hranicu minimálneho príjmu na účet pre získanie bezplatného U konta si môže banka zmeniť podľa toho, ako sa bude vyvíjať výška priemernej mzdy v národnom hospodárstve.

Aj napriek podmienke minimálneho kreditného obratu vo výške 400 € by mala byť novinka z produktového portfólia Unicredit Bank zaujímavá a výhodná pre väčšinu klientov – najmä pre zamestnancov, ktorým na účet pribudne viac ako 400 € mesačne. Výhodu majú mladí od 15-26 rokov, ktorých sa táto podmienka netýka. Tí si môžu užívať skvelý účet s takmer neobmedzenými bankovými operáciami bez poplatkov aj bez toho, aby si naň zaslali čo i len euro.

V prípade nesplnenia podmienky min. príjmu vo výške 400 € na účet si bude UCB za U konto účtovať 8 € + poplatky za elektronické platby + za platby kartou + za všetky hotovostné výbery… U konto sa tak môže poriadne predražiť, treba si preto sledovať, či na účet každý mesiac obdržíte 400 €. Výška pravidelného príjmu sa môže prechodne zmeniť v dôsledku dlhšej PN.

Bezplatné U konto je výsledkom niekoľkomesačnej série výskumov a analýz názorov bankových klientov.

„Chceli sme zistiť, čo by českých a slovenských klientov prinútilo zmeniť svoju primárnu banku. Nechceli sme uviesť na trh ďalšiu akčnú ponuku, ale uviesť mobilitu klientov bánk z teoretickej roviny do praxe,“ vysvetlil zámery UCB podpredseda predstavenstva a obchodný riaditeľ, Paolo Iannone.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia