Unicredit Bank zlacnila úvery na bývanie, ponúka ich za 2,5% ročne

Unicredit Bank zlacnila úvery na bývanie, ponúka ich za 2,5% ročne

Ak uvažujete nad vlastným bývaním, príliš dlho neotáľajte, momentálne si môžete požičať výhodnejšie ako kedykoľvek predtým. Takmer celý minulý rok sa niesol v znamení klesajúcich priemerných úrokových sadzieb, ktoré dosiahli svoje dno v Decembri, kedy sa ustálili na novom minime, iba 3,69 % p.a, čo je takmer o 0,7 percentuálneho bodu menej ako pred rokom. Trend rekordne nízkych úrokov by mal ešte minimálne niekoľko mesiacov pokračovať. Dôvodom je nízka sadzba ECB (ktorá je momentálne na historickom minime, iba 0,25 %). Lacné peniaze centrálnej banky umožňujú komerčným bankám požičiavať firmám a jednotlivcom za lepších podmienok. Svoj podiel „viny“ na nízkych úrokoch zohráva aj neočakávane nízka inflácia a konkurenčný boj medzi bankami. Znižovanie úrokov však nepotrvá večne a analytici odhadujú, že v priebehu tohto roka by sa mali úroky odraziť od dna a následne dôjde k pozvoľnému zvyšovaniu.

Každopádne sa môžeme po dlhých rokoch ešte aspoň chvíľu tešiť z nevídane nízkych úrokov, ktoré sa začínajú ponášať na tie, za ktoré si požičiavajú na bývanie obyvatelia západnej Európy.

Unicredit zlacnila hypotéku s variabilným úrokom

unicredit_bank_logoAkciové ponuky si pre záujemcov o financovanie bývania pripravili viaceré bankové domy. Príjemne prekvapila Unicredit Bank, ktorá znížila úrok na vybraných úveroch na bývanie na 2,5 percenta ročne. Zníženie sa týka transparentnej úrokovej sadzby fixovanej na jeden rok, ktorá je naviazaná na dvanásť mesačný Euribor. Transparentná úroková sadzba sa skladá z dvoch zložiek. Z úrokovej sadzby medzibankového trhu Euribor, za ktorú si banky medzi sebou navzájom požičiavajú eurá. Táto sa pravidelne mení a začiatkom februára bola na úrovni 0,548. Druhú časť transparentnej úrokovej sadzby tvorí banková marža, ktorú sa UCB zmluvne zaväzuje fixovať na úrovni od 1,95% počas piatich rokov.

Podmienkou získania atraktívneho úročenia 2,5 % ročne je nechať si zasielať minimálne 1,5 násobok mesačnej splátky úveru na účet vedený v UCB a povinné poistenie splátok úveru.

V súčasnosti tak môže každý záujemca o hypotéku získať v Unicredit bank po splnení vyššie uvedených podmienok atraktívny úrok len 2,5 % ročne, čo patrí aktuálne k najlepším ponukám na trhu. Otázne je, na ako dlho. Pri sadzbách viazaných na Euribor sa totižto môže stať z výhodného úroku veľmi rýchlo nevýhodný. Našťastie klient vždy môže hypotéku s variabilnou úrokovou sadzbou predčasne splatiť raz do roka bez poplatku. Takže ak sa Vám ako klientovi úrok za obdobie predchádzajúceho roka nezmenil, môžete jeden krát ročne splatiť úver alebo jeho časť bez poplatku. Väčšina klientov predčasné splatenie realizuje prenesením úveru do inej banky.

Chcete istotu nemenných splátok na dlhšie obdobie?

Pokiaľ však patríte k tým, ktorí majú radi istotu nemenného úroku počas dlhšieho obdobia ako len pár mesiacov, môžete využiť Hypoúver Klasik, ktorý banka ponúka s úrokom tesne pod tri percentá (2,99% p.a.) pri trojročnej fixácii a s úrokom od 3,09% pri päťročnom fixe.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia