Unicredit bank

Unicredit bank

Unicredit bank je silná európska banka ktorá má dominantné postavenie práve v krajinách strednej a východnej Európy. Banka patrí do skupiny Unicredit, ktorá pozostáva zo siete viac ako 9600 pobočiek v 50 krajinách sveta, pričom v 22 krajinách má silné korene. Dnešná Unicredit Group je medzinárodná spoločnosť pozostávajúca z množstva akvizícií a fúzií. Podobne vznikla aj slovenská Unicredit bank – fúziou predtým dvoch samostatne pôsobiacich a nezávislých bánk – Unibanky a HVB Bank Slovakia. K fúzii došlo v roku 2007 a spojením síl dvoch bánk vznikla silnejšia banka so zameraním na poskytovanie komplexných bankových služieb.

Banka poskytuje služby jednotlivcom, podnikateľom a firmám. Najmä v oblasti financovania firiem je Unicredit bank na slovenskom trhu špičkou. Medzi klientov banky patria významné slovenské spoločnosti, nadnárodné firmy, SME, developerské spoločnosti a firmy pôsobiace vo finančnom sektore a v oblasti poľnohospodárstva.

unicredit_bank_logoDruhá oblasť v ktorej banka vyniká je private banking. Podľa prieskumu realizovaného finančným magazínom Euromoney (Veľká Británia), ktorého sa zúčastnilo vyše 250 expertov z rôznych bánk, bol práve Unicredit Private Banking označený za najlepší.

V ponuke banky sa však nachádza množstvo bankových služieb aj pre individuálnych klientov – bežných občanov: bežné účty, balíky služieb pre skupiny ľudí rôznych vekových kategórií (balík Young 26 pre mladých, balík Senior pre ľudí v dôchodkovom veku a univerzálny balík Champion), debetné a kreditné karty, služby platobného styku a elektronického bankovníctva. Významné miesto v ponuke Unicredit bank majú aj sporiace a investičné produkty. Veľkej popularite sa tešia aj úverové produkty, najmä hypotéky (účelová, neúčelová, pre mladých…) ale aj neúčelové úvery a povolené prečerpanie bežného účtu.

Informácie o banke

Oficiálny názov banky UniCredit Bank Slovakia, a. s.
Adresa sídla Šancová 1/A

813 33 Bratislava

Telefón +421 2 4950 1111, -2112, -2113, -3445
Info linka Volania v rámci SR: 0800 180 180

Volania zo zahraničia: +421 44 547 6870

Bezplatná linka: *1111 (pre volania zo všetkých sietí)

Web http://www.unicreditbank.sk
Kód banky 1111
Označenie – znakový kód UNCR
SWIFT kód UNCRSKBX
Akcionári UniCredit Bank Austria AG: 99,0 %

Ostatní minoritní akcionári: 1,0 %

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia