Union poisťovňa, a.s.

Union poisťovňa, a.s.

Union poisťovňa, napriek tomu, že na slovenskom trhu nepatrí k top hráčom, hrá významnú rolu čo sa týka inovácii poistných produktov a treba povedať, že na to, aby sa stala súčasťou exkluzívneho klubu jej nechýba veľa. Patrí medzi staršie poisťovne – svoje pôsobenie na slovenskom trhu zahájila už v roku 1992. Významným míľnikom bol pre spoločnosť rok 1997, kedy sa stala súčasťou najväčšej holandskej poisťovacej spoločnosti Eureko B.V, aj vďaka ktorej sa rozšírilo know how a skúsenosti zo všetkých druhov poistenia, ktoré teraz môže Union ponúknuť slovenským klientom. Eureko pôsobí od roku 2012 pod značkou Achmea.

Produktové portfólio

union logoUnion poisťovňa má mimoriadne silné zastúpenie v oblasti cestovného poistenia (v ponuke sú produkty krátkodobého ale aj celoročného poistenia, poistenia do hôr a k študentským kartám). Union si uvedomuje dôležitosť dynamiky online poistenia a trendy v tejto oblasti chce naďalej podporovať zameraním sa na internetový predaj vo všetkých segmentoch. Na web stránke http://www.union.sk/ si tak môžete z pohodlia domova v priebehu niekoľkých minút uzatvoriť zvolený druh poistenia.

Táto poisťovňa má významné zastúpenie aj vo vybraných oblastiach neživotného poistenia (so zameraním na segment malých a stredných podnikateľov a fyzické osoby – občanov). Vďaka spolupráci so sesterskou organizáciou Union zdravotná poisťovňa (ktorá má vedúce postavenie na trhu individuálneho zdravotného poistenia) tak dokáže Union poskytnúť komplexné služby v oblasti zabezpečenia starostlivosti o zdravie. Spoločnosť má do budúcnosti ambíciu naďalej budovať poistenia motorových vozidiel (PZP a havarijné poistenie), nakoľko dopyt po tomto type v posledných rokoch narastá.

Union je priekopníkom inovácií poistných produktov – ako prvá zaviedla na slovenskom trhu online poistenie a sms úrazové poistenie. Kvalita produktov tejto spoločnosti je oceňovaná aj odborníkmi v súťaži finančných produktov Zlatá minca. Tak napríklad v roku 2012 získala zlatú mincu v kategórii cestovné poistenie za produkt Online krátkodobé cestovné poistenie.

Kontaktné údaje

Adresa UNION poisťovňa, a.s.Bajkalská 29/A813 60 Bratislava
Zákaznícke centrum – Telefón / Infolinka 0850 111 211+421 2 2081 1811 (zo zahraničia)
Fax 02 / 53 42 11 08
Hlásenie poistných udalostí 0850 111 211 (v rámci SR)+421 2 2081 1811 (zo zahraničia)
Email union@union.sk
Web stránka www.union.sk

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia