Union poisťovňa, a.s.

Union poisťovňa, a.s.

Union poisťovňa, napriek tomu, že na slovenskom trhu nepatrí k top hráčom, hrá významnú rolu čo sa týka inovácii poistných produktov a treba povedať, že na to, aby sa stala súčasťou exkluzívneho klubu jej nechýba veľa. Patrí medzi staršie poisťovne – svoje pôsobenie na slovenskom trhu zahájila už v roku 1992. Významným míľnikom bol pre spoločnosť rok 1997, kedy sa stala súčasťou najväčšej holandskej poisťovacej spoločnosti Eureko B.V, aj vďaka ktorej sa rozšírilo know how a skúsenosti zo všetkých druhov poistenia, ktoré teraz môže Union ponúknuť slovenským klientom. Eureko pôsobí od roku 2012 pod značkou Achmea.

Produktové portfólio

union logoUnion poisťovňa má mimoriadne silné zastúpenie v oblasti cestovného poistenia (v ponuke sú produkty krátkodobého ale aj celoročného poistenia, poistenia do hôr a k študentským kartám). Union si uvedomuje dôležitosť dynamiky online poistenia a trendy v tejto oblasti chce naďalej podporovať zameraním sa na internetový predaj vo všetkých segmentoch. Na web stránke http://www.union.sk/ si tak môžete z pohodlia domova v priebehu niekoľkých minút uzatvoriť zvolený druh poistenia.

Táto poisťovňa má významné zastúpenie aj vo vybraných oblastiach neživotného poistenia (so zameraním na segment malých a stredných podnikateľov a fyzické osoby – občanov). Vďaka spolupráci so sesterskou organizáciou Union zdravotná poisťovňa (ktorá má vedúce postavenie na trhu individuálneho zdravotného poistenia) tak dokáže Union poskytnúť komplexné služby v oblasti zabezpečenia starostlivosti o zdravie. Spoločnosť má do budúcnosti ambíciu naďalej budovať poistenia motorových vozidiel (PZP a havarijné poistenie), nakoľko dopyt po tomto type v posledných rokoch narastá.

Union je priekopníkom inovácií poistných produktov – ako prvá zaviedla na slovenskom trhu online poistenie a sms úrazové poistenie. Kvalita produktov tejto spoločnosti je oceňovaná aj odborníkmi v súťaži finančných produktov Zlatá minca. Tak napríklad v roku 2012 získala zlatú mincu v kategórii cestovné poistenie za produkt Online krátkodobé cestovné poistenie.

Kontaktné údaje

Adresa UNION poisťovňa, a.s.Bajkalská 29/A813 60 Bratislava
Zákaznícke centrum – Telefón / Infolinka 0850 111 211+421 2 2081 1811 (zo zahraničia)
Fax 02 / 53 42 11 08
Hlásenie poistných udalostí 0850 111 211 (v rámci SR)+421 2 2081 1811 (zo zahraničia)
Email union@union.sk
Web stránka www.union.sk

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia