Úrok na Fio hypotéke klesol pod dvojpercentnú hranicu

Úrok na Fio hypotéke klesol pod dvojpercentnú hranicu

Fio banka to s lovom potenciálnych záujemcov o bývanie myslí vážne: už druhý krát v priebehu jedného mesiaca zlacnila svoje hypotéky. Teraz sa dajú získať s troj a päťročnou fixáciou za úrok od 1,99 % p.a.

Prvé znižovanie fixných úrokových sadzieb ohlásila začiatkom marca: vtedy ponúkla fixný úrok od 2,19 % p.a. pri päťročnej fixácii. Avizovaná spodná hranica úroku sa však týkala refinancovania nad 75000 €|, pri LTV do 70 % a pre klientov s bezproblémovou úverovou históriou. Hypotéku na kúpu nehnuteľnosti poskytovala s úrokom od 2,29 % – opäť s vyššie uvedenými podmienkami.

Znižovanie úrokov po druhé

fio_bankaPokiaľ ste ponuku zvažovali, ale nechali ste si pár týždňov na rozmyslenie, spravili ste dobre. Posledný marcový deň banka opäť znížila sadzby – na refinancovanie tak môžete získať úrok od 1,99 % p.a. (5 ročná fixácia, úver nad 75000 €, LTV max. do 70 % a záujemca s bezproblémovou úverovou históriou), pokiaľ je účelom úveru kúpa nehnuteľnosti, sadzby začínajú na 2,09 % ročne, pri uplatnení všetkých nižšie uvedených zliav:

  • 0,1 % zľavu z úroku získate, v prípade že požiadate o úver nad 75 000 €
  • o ďalších 0,2 % si sadzbu znížite, v prípade že požiadate o úver na kúpu nehnuteľnosti do 70 % z hodnoty nehnuteľnosti a keď máte bezproblémovú úverovú históriu
  • na refinancovanie hypotéky do 70 % hodnoty nehnuteľnosti a pre serióznych klientov, ktorí si v minulosti plnili svoje záväzky včas, banka poskytne ďalšiu zľavu z úroku vo výške až 0,3 %

Naďalej bez poplatkov

Fio hypotéka je stále bez poplatkov za poskytnutie, rezerváciu prostriedkov, neplatí sa vedenie ani za čerpanie úveru a bežného účtu. Navyše je možné raz do roka realizovať mimoriadnu splátku úveru až do 20 % z poskytnutého objemu finančných prostriedkov bez poplatkov (aj mimo dátum zmeny pevnej úrokovej sadzby).

Napriek ďalšiemu zníženiu úrokových sadzieb, Fio banka je, čo sa týka minimálnych sadzieb hypoték na kúpu nehnuteľnosti až druhá v poradí. Ešte nižšie spodné sadzby hypoték pri päťročnej fixácii ponúka Unicredit Bank s úrokom od 1,69 % p.a. (rovnaký úrok ponúka UCB aj pri trojročnej fixácii).

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia