Úrok na hypotéke hlboko pod dvomi percentami? Dá sa to, ale musíte si švihnúť

Úrok na hypotéke hlboko pod dvomi percentami? Dá sa to, ale musíte si švihnúť

Hypotékam sa v tomto roku mimoriadne darí, úrokové sadzby úverov na bývanie totižto stále padajú. Dobre sa čítajú aj septembrové štatistiky – priemerná úroková sadzba poskytnutých úverov na bývanie dosiahla nový rekord 3,13 % p.a. Dôvodom bolo znižovanie sadzieb v najpredávanejších kategóriách – hypoték s fixáciou na tri a päť rokov. Aktuálne môžete získať hypotéku pri trojročnej fixácii s úrokom už 2% p.a. (Prima banka ponúka túto sadzbu pre každého v časovo limitovanej akcii do konca roka). Pri päťročných fixáciách sa dokonca objavila sadzba od 2,25 % (Oberbank) a 2,30 % p.a. (VÚB, pre úvery nad 40 000 EUR). Málokto by povedal, že úroky môžu byť ešte výrazne nižšie.

Už sa nemusíte riešiť dilemu, či troj alebo päťročnú fixáciu

Len pred pár dňami prišla s bezkonkurenčnou ponukou Unicredit Bank, ktorá hlboko podliezla dvojpercentnú hranicu pri troj a päťročných fixáciách. Čo si pre záujemcov o financovanie bývania pripravila?

lacnejsie hypotekyÚrok vo výške 1,79 % ročne pri fixácii na tri roky, rovnakú sadzbu ponúka aj pri päťročnom fixe. Zdá sa, že nový hypotekárny koncept, ktorý si nazvala „všetko za cenu jednej“ bude mať úspech. Momentálne je to najlepšia transparentná sadzba, ktorá sa dá na tuzemskom trhu získať. Záujemca ktorý spĺňa základné požiadavky – pravidelný príjem postačujúci na splátky a dobrá platobná história (bez negatívneho záznamu v registri) tak vopred vie, aký úrok dostane a na pobočke ho neprekvapí žiadna zmena podmienok. Navyše všetko bez dilemy či zvoliť troj alebo päťročný fix.

Doteraz všetky banky ponúkali veľmi zaujímavé úrokové sadzby, a to vďaka priaznivým podmienkam na trhu. Klient je však vždy postavený pred dilemu, či si vybrať 3-ročnú alebo 5-ročnú fixnú hypotéku alebo hypotéku s transparentnou úrokovou sadzbou. S našou novou ponukou klient získa nielen najlepšiu úrokovú sadzbu, ale aj výhodné podmienky bez ďalšieho premýšľania o tom, aký typ úrokovej sadzby alebo fixačného obdobia si má vybrať.“ vysvetľuje Giovanni Guidi, riaditeľ retailového bankovníctva UniCredit Bank.

Doposiaľ bezkonkurenčný úrok je naviazaný na ďalšie produkty

Atraktívna úroková sadzbu vo výške 1,79% ročne platí pre nové úvery ako aj na refinancovanie existujúcej hypotéky. Podmienkou na jej získanie je zriadenie bežného účtu v Unicredit Bank, požiadanie o kreditnú kartu a uzatvorenie poistenia úveru. Ponuka Unicredit Bank nie je časovo limitovaná, ale je obmedzená počtom. Platí iba pre prvých 1000 klientov.

Po výhodných podmienkach nemusí zostať po pár rokoch ani stopa

Ak teda potrebujete riešiť otázku bývania, nikdy na to nebolo vhodnejšie obdobie ako teraz, keď sú úrokové sadzby na rekordných minimách. Napriek tomu treba byť pri nastavovaní zmluvných podmienok obozretný a s výšku splátky si nastaviť tak, aby ste mohli úver pohodlne splácať aj v prípade, že by Vám po uplynutí prvého obdobia fixácie banka úroky zvýši.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia