Úver na bývanie bez založenia nehnuteľnosti do 40 000 € - aká je akciová ponuka PSS?

Úver na bývanie bez založenia nehnuteľnosti do 40 000 € - aká je akciová ponuka PSS?

PSS prišla so zaujímavou ponukou úveru na bývanie bez založenia nehnuteľnosti, ktorá nenechá chladným asi nikoho, kto potrebuje peniaze na renováciu alebo kúpu nehnuteľnosti a kto nemá k dispozícii nehnuteľnosť, ktorou by mohol ručiť. Prvá stavebná sporiteľňa tak vyšla v ústrety tisíckam ľudí, ktorým založenie nehnuteľnosti príliš „nevonia“.

V PSS je možné získať medziúver s hodnotiacim číslom rovným alebo vyšším ako 5 až do výšky 40 000 € bez toho, aby bolo potrebné založiť nehnuteľnosť.

Pokiaľ sa nevyznáte v produktoch stavebných sporiteľní, tak istotne ste sa pozastavili nad pojmom hodnotiace číslo. Čo to vlastne znamená? Hodnotiace číslo zohľadňuje výšku a pravidelnosť vašich vkladov, doby sporenia a všetky mimoriadne vklady. Používa sa na to, aby bola cieľová suma a následne aj stavebný úver spravodlivo prideľovaný všetkým sporiteľom.

Bez založenia nehnuteľnosti, ale s ručiteľom

Na druhej strane nepočítajte s tým, že celkom vysokú pôžičku dostanete úplne bez zabezpečenia – na jej schválenie si budete musieť nájsť druhého účastníka úveru či už vo forme spolužiadateľa (manžel či manželka) alebo ručiteľa (ktokoľvek s pravidelným príjmom v postačujúcej výške). Výhodou teda je, že vďaka tomuto produktu ušetríte peniaze na znalecký posudok a dodatočné poistenie nehnuteľnosti.

Akciovú ponuku sporiteľňa spustila začiatkom Septembra a bude trvať až do konca októbra 2013.

Tip na čítanie: Výhody stavebného úveru a podmienky pre jeho získanie

Podľa predsedu predstavenstva PSS, a.s. Imricha Béreša je táto úverová akcia doslova šitá na mieru ich klientom, ktorí ich často oslovujú s tým, že potrebujú vo svojej domácnosti niečo vylepšiť, rekonštruovať či modernizovať. Úver do 40 000 € pohodlne pokryje náklady na rekonštrukciu bytu väčšiny ľudí. V niektorých regiónoch Slovenska si za túto sumu môžete dokonca kúpiť aj nový byt. Vďaka tomu, že úver získate bez založenia nehnuteľnosti, odpadá množstvo byrokracie a poplatkov súvisiacich s odhadom ceny nehnuteľnosti, zriadením záložného práva a vkladom do katastra nehnuteľností.

uver na byvanie pss

Problémom s medziúvermi stavebných sporiteľní je skutočnosť, že ich úročenie nie je zďaleka také výhodné ako pri stavebných úveroch. Na ich získanie je často potrebné mať nasporenú aspoň minimálnu sumu (podľa požiadaviek konkrétnej sporiteľne) alebo vložiť aspoň počiatočný vklad v požadovanej percentuálnej výške z cieľovej sumy. Čím nižší vklad vložíte alebo čím menej sporíte, tým horšie podmienky medziúveru.

Medziúver sa však dá získať aj bez toho, aby ste mali čokoľvek nasporené, no podmienky, čo sa týka výšky úrokovej sadzby, budú najhoršie. V PSS začínajú medziúvery bez nutnosti založenia nehnuteľnosti na sadzbe 5,79 % ročne (ktorá je samozrejme pre väčšinu žiadateľov vyššia). Pre porovnanie, Unicredit bank poskytuje bezúčelový spotrebný úver na čokoľvek s úrokom 7 % ročne pre každého bez ohľadu na vek či výšku príjmu klienta, čo nie je až taký veľký rozdiel oproti ponuke Prvej stavebnej sporiteľni. Úroková sadzba Unicredit bank vo výške 7 % p.a však platí iba pod podmienkou, ak bude klient využívať bežný účet s balíkom služieb v tejto banke a ak si poistí schopnosť úver splácať. Výhodou je možnosť získať finančné prostriedky na čokoľvek až do výšky 25 000 € bez ručiteľa či iného zabezpečenia a bez nasledovného dokladovania účelu použitia fin. prostriedkov. Pre tých, ktorí sa nepúšťajú do priveľmi nákladnej rekonštrukcie, môže byť úver z Unicredit bank celkom šikovné riešenie.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia