Úverová kalkulačka

Úverová kalkulačka

Uvažujete nad tým, že si vezmete pôžičku? Bez ohľadu na to, či potrebujete bezúčelový alebo účelový úver, iste Vás zaujíma, aké mesačné splátky môžete očakávať.

Pre výpočet mesačnej splátky slúži úverová kalkulačka, uvedená nižšie. Kalkulačka po zadaní výšky úveru, lehoty splatnosti, úrokovej sadzby a intervalu splácania vypočíta pravidelnú mesačnú splátku a vďaka tomuto praktickému nástroju získate cennú informáciu o tom, o koľko úver preplatíte (koľko zaplatíte banke alebo úverovej spoločnosti) na úrokoch.


Prosím berte do úvahy, že výpočet je len orientačný, nakoľko nepočíta s dodatočnými nákladmi, medzi ktoré patrí poplatok za poskytnutie úveru, povinné alebo voliteľné poistenie, prípadne ďalšie náklady spojené s úverom (napríklad nutnosť zriadiť si v banke bežný účet).

Vyššie uvedenú úverovú kalkulačku môžete použiť na orientačný výpočet mesačnej splátky, pokiaľ poznáte výšku úroku od veriteľa.

Pokiaľ chcete získať presnejšiu informáciu o výške mesačnej splátky, môžete použiť úverové kalkulačky dostupné na webových stránkach jednotlivých bánk a úverových spoločností. Tie sú presnejšie v tom, že do výpočtu sú zahrnuté poplatky súvisiace so získaním úveru, prípadne s ďalšími nákladmi ako je poistenie splátok. Tiež vypočítajú ročnú percentuálnu mieru nákladov – teda ročné náklady na úver v percentách. RPMN poskytuje presnejšiu predstavu o cene požičaných peňazí ako výška úroku.

Poďme sa na ne bližšie pozrieť:

Tatra banka má na web stránke zverejnenú šikovnú kalkulačku s praktickými posuvníkmi, ktoré vylučujú písanie čísel na klávesnici. Po zadaní požadovaného objemu finančných prostriedkov a lehoty splatnosti sa dozviete výšku mesačnej splátky (minimálnu) a celkové preplatenie úveru.

Nevýhodou je skutočnosť, že sa počíta iba s minimálnym úrokom, ktorí väčšina záujemcov aj tak nezíska. Na podobnom princípe (s minimálnym úrokom) fungujú aj úverové kalkulačky ostatných bánk.

tatra banka uverova kalkulacka

VÚB banka – úverová kalkulačka VÚB banky nedávno prešla redesignom. Dozviete sa z nej základné informácie ako výšku mesačnej splátky, úrok, poplatok za poskytnutie úveru,  RPMN a celkové čiastku, ktorú budete musieť zaplatiť. Podobne ako iné konkurenčné online nástroje, vypočítané údaje sú orientačné, výsledná ponuka sa môže od „kalkulačkovej“ značne líšiť.

uverova kalkulacka vub banky scr

Slovenská sporiteľňa – vynovený web Slovenskej sporiteľne priniesol síce modernejšiu kalkulačku, no zosekal jej pôvodne dobré funkcie – možnosť dvojitého spôsobu výpočtu (výpočet mesačnej splátky podľa výšky pôžičky a výpočet maximálnej výšky úveru podľa toho, koľko si môžete dovoliť mesačne splácať). Pôvodná verzia tiež zohľadňovala výšku príjmu, mesačné výdavky, rodinný stav a typ  zamestnania žiadateľa.

Pôvodná verzia kalkulačky SLSP

slsp kalkulacka

A nová…

nova kalkulacka slsp

ČSOB – po kompletnom redizajne webovej stránky sa dostala na rad aj kalkulačka. Tá umožňuje jednoduchú kalkuláciu úveru po zadaní základných parametrov akými sú výška pôžičky, a lehota splatnosti. Umožňuje klientovi zistiť, ako vysoký úver si môže dovoliť pri zvolenej mesačnej splátke. Poskytuje veľmi prehľadným spôsobom informácie o spracovateľskom poplatku, RPMN, celkovej čiastke ktorú bude musieť klient zaplatiť a prípadných mesačných nákladoch na poistenie.

csob_UK_SCR

Unicredit bank umožňuje prostredníctvom svojej online kalkulačky jednoduchý výpočet mesačnej splátky, po zadaní objemu požadovanej sumy a lehoty splatnosti. Nie je potrebné zadávať bližšie informácie o záujemcovi – akými sú vek či odpovedať na otázky ktoré zisťujú bonitu. Unicredit Bank totižto poskytuje bezúčelový úver s rovnakým úrokom pre každého, preto je aj výpočet veľmi presný.

unicredit bank kalkulacka

Prima banka má modernú kalkulačku, ktorá Vám umožní jednoducho si spočítať výšku splátky podľa toho, koľko si chcete požičať, alebo druhá možnosť je výpočet výšky úveru, podľa toho, koľko chcete mesačne splácať.

prima banka kalkulacka

Ako je zrejmé z vyššie uvedených stručných charakteristík, online kalkulačky slúžia v drvivej väčšine prípadov len na orientačný výpočet a v žiadnom prípade nemajú záväzný charakter. V prípade, že chcete získať presné informácie, odporúčame navštíviť pobočku vybranej banky.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia