Vianočné akcie na pôžičky v slovenských bankách a v nebankovkách

Vianočné akcie na pôžičky v slovenských bankách a v nebankovkách

Blížiace sa Vianoce pre tisícky ľudí neznamenajú sviatky pohody, kľudu a lásky. V snahe zabezpečiť „štedré Vianoce“ a obdarovať svojich blízkych drahými darčekmi sa až do Štedrého dňa naháňajú po obchodných centrách s jediným cieľom – nakúpiť veľa, pre každého, aby bol každý spokojný. Pri takomto neuváženom nakupovaní sa potom často stáva, že pod tlakom sa nakúpia drahé zbytočnosti a minie sa oveľa viac než sa plánovalo. Nervozitu a predvianočný stres neraz spôsobuje aj nedostatok financií, ktorý sa potom pláta vianočnými pôžičkami. Na Vianoce si si zvykne požičať zhruba každý desiaty Slovák. Mohli by ste sa ísť spýtať do ktoréhokoľvek finančného ústavu, koniec roka si nemôžu vynachváliť. Záujemcov o spotrebný úver na čokoľvek prichádza oveľa viac ako po iné mesiace roka, zmluvy sa podpisujú ako po masle, jedna za druhou, oveľa viac sa využívajú aj povolené prečerpania, kreditné karty a financovanie prostredníctvom nákupu na splátky.

darcek na vianoce - ponukaZo štatistík Národnej banky Slovenska vyplýva, že objem poskytnutých spotrebných úverov je v mesiacoch november a december približne o 20 % vyšší ako v priemernom mesiaci po zvyšok roka.

Zaujímavosťou však je, že väčšina týchto predvianočných úverov neputuje na vianočné darčeky, ale použijú sa oveľa praktickejšie – často na renováciu bývania, na nové auto či na splatenie predtým poskytnutých nevýhodných pôžičiek. Do veľkej miery za to môžu práve špeciálne akcie v podobe odpustenia poplatkov, darčekov a zvýhodnených úrokových sadzieb s ktorými peňažné ústavy vyčkávajú až do posledných mesiacov roka. Spotrebitelia si už na vianočné akcie zvykli a tak prezieravo vyčkávajú na lepšie ponuky až do polovice novembra. Čo si pre nás finančné inštitúcie pripravili v tomto roku?

Nebankovka Cetelem konkuruje bankám výškou úrokov

Nebanková spoločnosť Cetelem je dlhodobo známa ako seriózny poskytovateľ úverov, ktorý tak trocha „lezie do kapusty“ tradičným bankovým inštitúciám, najmä čo sa týka výšky úrokovej sadzby. Tohto roku si pre klientov pripravila asi najzaujímavejšiu vianočnú ponuku, preto ju aj uvádzame na prvom mieste. Až do 22. Decembra plošne znížila úroky na svojej Pôžičke až o 2 %, čo v praxi znamená, že úver na čokoľvek až do výšky 25 000 EUR sa dá získať s bezkonkurenčnou sadzbou od 6,39 %. Okrem úroku sa neplatia žiadne poplatky za poskytnutie finančných prostriedkov. Žiadosť si môžete podať online priamo na webe www.cetelem.sk

Slovenská sporiteľňa

v predvianočnom období stavila na darček vyplácaný v hotovosti v hodnote 30 €, ktorý získa každý žiadateľ, ktorý o bezúčelový spotrebný úver zo SLSP požiada do konca roka. Zo Slovenskej sporiteľne si môžete požičať od 300 € do 25 000 € pri splatnosti 1-10 rokov. Úrok sa pre aktívnych klientov (ktorí si nechajú zasielať výplatu na účet vedený v SLSP a ktorí si nechajú splátky poistiť) sa pohybuje od 8,9 % p.a. Pre ostatných klientov bude úrok minimálne o 2 percentuálne body vyšší a bude sa tak začínať na 10,9 % p.a. Banka sa v tomto roku odpúšťa poplatok za poskytnutie pôžičky ako aj za vedenie úverového účtu.

VÚB banka poskytuje obľúbenú Flexipôžičku na čokoľvek bez poplatku za vedenie úverového účtu (štandardne 2,99 € mesačne), ktorý banka odpúšťa až do konca lehoty splatnosti. Administratívny poplatok za poskytnutie finančných prostriedkov však zostáva naďalej v platnosti (2 % z objemu úveru, min. 33,00 € ). Požičať si môžete s úrokom od 9,90 % p.a. sumu od 490 € do 25 000 € so splatnosťou 1-10 rokov. Banka však oveľa viac v predvianočnom období propaguje namiesto klasickej a oveľa výhodnejšej Flexipôžičky na čokoľvek tkz. Online VÚB pôžičku, ktorú poskytuje v spolupráci s dcérskou spoločnosťou CFH. Klientov sa snaží nalákať na jednoduché vybavenie online alebo telefonicky, bez toho, aby sa musel záujemca dostaviť na pobočku. Požičať si môže aj neklient, ktorý nemá účet vedený vo VÚB. Cenou za jednoduché vybavenie žiadosti je vyššia úroková sadzba, ktorá sa začína na 10,90%.

Poštová banka spustila rozsiahlu reklamnú kampaň na všetky svoje úverové produkty s názvom „Nám nie je jedno, aké budete mať Vianoce.“ V rámci tejto kampane ponúka svoje pôžičky s nulovým úrokom na druhú polovicu splátok. Akcia trvá do konca roka. Podmienkou je zriadenie Dobrého účtu v Poštovej banke a riadne splácanie dlhu. Na to, aby ste získali v druhej polovici splácania nulové úročenie však nesmiete skrátiť lehotu splatnosti. Z produktového portfólia Poštovej banky sa najväčšej obľube teší Dostupná pôžička, ktorá sa poskytuje v objeme od 400 € maximálne do 7000 € s lehotou splatnosti jeden až šesť rokov. Pri čerpaní finančných prostriedkov na účet vedený v PB ju získate bez poplatku za poskytnutie. Úroková sadzba sa pri Dostupnej pôžičke pohybuje od 7,50 – 32,50% p.a.

Prima Banka sa snaží nových klientov nalákať na rýchle vybavenie úveru bez papierovačiek, bez ručiteľa a bez dokladovania príjmu (na vybavenie bude väčšine žiadateľov stačiť občiansky preukaz). Skutočnosť, že banka nepožaduje potvrdenie o výške príjmu však neznamená, že si ho neoverí – na schválenie jej však stačia údaje poskytnuté zo Sociálnej poisťovne. V posledných mesiacoch roka banka navyše začala odmeňovať poctivých klientov, ktorí sa nikdy nedostali do omeškania so splátkou vo forme vrátenia 10 mesačných splátok vrátane úrokov a poplatku za poskytnutie. Akcia platí pri splácaní z Osobného účtu vedeného v Prima banke a pre úvery poskytnuté so splatnosťou 10 rokov. Samozrejme pod podmienkou, že úver bude splatený v pôvodnom termíne. Základné parametre: výška úveru od 1000 – 15 000 EUR, splatnosť 1-10 rokov, úrok od 9,90% p.a.

Unicredit Bank dlhodobejšie láka na bezúčelový spotrebný úver na čokoľvek s jednotnou sadzbou pre všetkých žiadateľov vo výške 7 % p.a, bez ohľadu na výšku ich príjmu. Berúc do úvahy, že vo väčšine iných bánk sa sadzby neúčelových pôžičiek začínajú na 9,90% p.a., ponuka UCB je skutočne lákavá. Rovnako ju získate bez poplatkov za poskytnutie a za vedenie úverového účtu. Požičať si môžete od 650 € do 25 000 € so splatnosťou až 7 rokov.

Akciovú úrokovú sadzbu od 8,28 % p.a. poskytuje OTP banka na svoj OTP Expres v rámci akcie Pozor padajú úroky! Táto zvýhodnená sadzba platí aj počas Vianoc. Podmienkou je aktívne využívanie bežného účtu v OTP banke a poistenie splácania.

Banka navyše klientom sľubuje expresne rýchle vybavenie úveru bez zabezpečenia a bez ručiteľa až do výšky 20 000 € so splatnosťou až 7 rokov.

Za aktívne využívanie bežného účtu odmeňuje aj ČSOB. Ak budete balík Pohoda alebo Extra Pohoda využívať aktívne, získate nižšie úročenie úveru až o 2%. Úver na čokoľvek tak môžete získať s úrokom od 8,90 % ročne. Objem úveru a výšku splátok si určujete sami – čerpať môžete od 600 -25 000 EUR so splatnosťou až 10 rokov.

Vianočnú ponuku si pre svojich klientov pripravila Raiffeisen Bank ktorá sa rozhodla vyplácať darček v hotovosti všetkým, ktorí uzatvoria zmluvu na Pôžičku do 24. Decembra. Hodnota peňažného darčeka sa vypočíta ako 3 % z požičanej sumy. Výšku pôžičky si určuje klient sám v rozmedzí od 200 -20 000 €.

Žiadne prekvapenie si pre zákazníkov nepripravila internetová banka ZUNO, patriaca tiež do skupiny Raiffeisen Bank International (RBI). Tá však poskytuje pôžičku bez poplatkov od jej uvedenia na trh s veľmi konkurenčnou úrokovou sadzbou od 6,90 % ročne.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia