Vianočné pôžičky: prehľad akciových ponúk bánk aj nebankoviek

Vianočné pôžičky: prehľad akciových ponúk bánk aj nebankoviek

Túžite po bohatších Vianociach? Požičajte si, lákajú v reklamách viaceré nebankovky a bankové domy. Sú ich ponuky naozaj také výhodné ako prezentujú? Poďme si na ne posvietiť.

Zlaté tehly v Poštovke

Poštová banka odštartovala Vianočnú kampaň už v polovici októbra. Tradičný produkt Dobrú pôžičku teraz ponúka so zľavami. 1000 € s nízkou splátkou len za 19 € mesačne, 2000 € za 35 € mesačne a tri tisícky si môžete požičať len za 49 eurovú splátku. Háčik je v tom, že splácať budete až 10 rokov. Úvery s dlhou splatnosťou sa pritom najviacej preplácajú na úrokoch. Za 2000 požičaných eur tak v konečnom dôsledku zaplatíte viac ako dvojnásobok, až 4200 €. Draho splácané peniaze pri desaťročnej splatnosti nevyváži ani to, že sa Vám možno podarí vyhrať zlatú tehličku v hodnote 400 €. Do žrebovania o zlaté tehly sa môže zapojiť každý kto do 23.decembra požiada o pôžičku alebo lepšiu splátku v Poštovej banke. Na záver sa ešte žrebuje o zlatú tehličku v hodnote 5000 €. Poštová banka ponúka bezúčelové úvery od 100 až do 30 000 EUR so splatnosťou od 5 mesiacov do 10 rokov, úroková sadzba začína od 7,50 % p.a. Orientačne si môžete výšku úroku prepočítať priamo na stránke PB. Výpočet je však informatívny a konečnú ponuku dostanete až po návšteve pobočky. V Poštovke môžete úver získať ak ste zamestnaný, ak podnikáte, poberáte dôchodok alebo máte iné príjmy. Ako príjem sa akceptuje napríklad aj rodičovský príspevok, materská, úrazová renta alebo cestovné náhrady.

Tatra banka zaplatí prvú splátku úveru za Vás

Tatra banka v rámci vianočnej akcie zatraktívnila svoj bezúčelový úver TB Classic tým, že odpúšťa prvú splátku. Ponuka platí pre klientov, ktorí si úver vezmú do Vianoc. V Tatra banke môžete získať finančné prostriedky na čokoľvek vo výške od 500 až do 25 000 € na obdobie 2-10 rokov s rovnakými mesačnými splátkami bez spoludlžníka a ručiteľa. Úrokové sadzby začínajú od 9,90 % ročne. Podmienkou je plnoletosť, trvalý pobyt na území SR a pravidelný príjem zo zamestnania, z podnikania alebo dôchodok (akceptujú starobný, invalidný, výsluhový dôchodok a opatrovateľský príspevok)

Dvojpercentná zľava z úroku v obľúbenej nebankovke

vianocna gulaNebankovka Cetelem, ktorá je známa tým, že jej úrokové sadzby sú podobné tým, za ktoré požičiavajú bankové domy opakuje model z minuloročných Vianoc, ktorý sa, zdá sa, osvedčil. Aj v tomto roku zlacňuje svoje pôžičky o 2 %. Záujemcovia tak môžu získať od 2000 – 25 000 € úplne bez poplatkov, bez ručiteľa, s úrokom od 6,39 % ročne. Na rozdiel od iných úverových spoločností, online kalkulačka Cetelemu dostupná na webových stránkach www.cetelem.sk nie je len orientačná, ale dozviete sa z nej presnú výšku úroku, a to ešte pred vyplnením a posúdením Vašej žiadosti. Po posúdení sa výška úroku nemení, pričom spoločnosť garantuje, že v prípade schválenia dostanete rovnaký úrok, ako ste si vypočítali v kalkulačke. Taktiež po podpísaní zmluvy a počas celej splatnosti môžete počítať s nezmenenou výškou úroku. Dobu splácania si môžete nastaviť podľa Vašich finančných možností od 6 mesiacov až do 10 rokov.

Nebankovka Cetelem však má aj ďalší významný tromf v rukáve: pôžička je bez viazanosti, čo pre Vás znamená že ju môžete kedykoľvek predčasne splatiť bez poplatkov. Štandardne si banky účtujú poplatok pri predčasnom splatení 0,5 -1% z predčasne splatenej sumy, aby si tak kompenzovali ušlý zisk – teda úroky, o ktoré ich klient predčasným splatením pripraví.

Klient neplatí ani žiadne ďalšie administratívne poplatky – pôžičku získa bez poplatku za poskytnutie a spracovanie (v iných finančných inštitúciách treba počítať so spracovateľským poplatkom vo výške 2-4 % z objemu úveru), taktiež sa neplatia žiadne mesačné poplatky za vedenie úverového účtu. Ponuka dvojpercentnej zľavy z úroku platí len do 19.12.2014. Vianočná ponuka Cetelemu je jednoznačne najatraktívnejšia spomedzi nebankových poskytovateľov na tuzemskom trhu, ba dokonca dýcha na krk aj bankám.

Samozrejme, poskytovateľov neúčelových pôžičiek je ďaleko viac – klasický spotrebák má predsa v portfóliu každá banka, no v tomto článku sme sa zamerali na špeciálne vianočné akcie. Z klasických spotrebných úverov bez nálepky „vianočný“ najviac zaujme mBank ktorá svoju mPôžičku Plus poskytuje s garantovaným úrokom pre každého vo výške 9,90 % p.a.

Internetová mBank je presvedčená, že jej ponuka patrí k najvýhodnejším na trhu. Ide však ďalej a chce ponúknuť ešte lepšie podmienky. V rámci časovo limitovanej akcie, ktorá trvá do konca roka 2014 prináša garanciu najlepšej pôžičky po celý čas. Pokiaľ klient dostane kedykoľvek počas splácania od konkurencie lepšiu ponuku (s rovnakými parametrami, teda rovnaká splatnosť ako zostáva na mpôžičke a výška úveru bude rovnaká ako zostáva doplatiť v mBank), mBank ju dorovná, teda poskytne najvýhodnejší úrok na trhu. Ponuka je limitovaná minimálnou výškou RPMN 7,1 %. Ponuka konkurencie musí byť opečiatkovaná a na hlavičkovom papieri inej inštitúcie, neplatí pre zamestnanecké úvery.

A čo vy, plánujete si na tohtoročné sviatky požičať? Už ste si požičali? Od koho? Na čo peniaze použijete? Alebo splácate pôžičku ešte z minulých Vianoc? Pošlite komentár s Vašimi skúsenosťami!

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia