Vklad hotovosti na účet trocha inak: vkladomat konečne aj na Slovensku!

Vklad hotovosti na účet trocha inak: vkladomat konečne aj na Slovensku!

Vyberanie hotovosti z bankomatov patrí medzi rutinné činnosti, na ktoré sme zvyknutí. Bankomatová sieť na Slovensku je pomerne rozvetvená a tak si plnými dúškami vychutnávame luxus pohodlného a hlavne rýchleho prístupu k hotovosti. Nemusíme si vystáť dlhý rad v banke, dokým sa dostaneme k svojim peniazom. Pohodlné vyberanie hotovosti je fajn, no netreba zabúdať, že peniaze treba občas aj vkladať. Žiaľ, na rozdiel od hotovostných výberov, vklady v hotovosti sa na Slovensku realizujú staromódnym spôsobom – na prepážke. Až doposiaľ.

Vkladomaty ako moderný spôsob vkladania peňazí na účet

Slovenská sporiteľňa dnes pokusne spojazdnila prvý vkladomat, ktorý bol nainštalovaný pred jej pobočku v bratislavskom Auparku. Klienti tak budú môcť vkladať peniaze na svoj účet aj bez fyzickej návštevy pobočky. Vkladomat si môžu vyskúšať všetci zákazníci, ktorí majú k svojmu účtu vydanú debetnú platobnú kartu. Postup je veľmi jednoduchý – vložíte kartu, zadáte svoj PIN kód a potvrdíte číslo účtu, na ktorý má byť hotovosť pripísaná.

vkladomat SLSP_mVkladomat akceptuje všetky bankovky, minimálna hodnota hotovostného vkladu je 5 €, maximum je až 7500 €. Výhodou je, že bankovky netreba zoraďovať, stačí ich vložiť do priehradky. Na jeden krát je možné vložiť až 200 kusov bankoviek. Službu môžu využívať všetci – ako bežní klienti, tak aj drobní podnikatelia. Práve podnikatelia a živnostníci, ktorí denne prijímajú od svojich zákazníkov platby v hotovosti, vkladomat istotne najviacej ocenia. Pripísanie vkladu prebehne rýchlo, za transakciu si banka v pilotnej fáze projektu neúčtuje žiaden poplatok a celá operácia zaberie menej času ako na prepážke. Pokiaľ chodíte denne do banky vkladať tržby, viete aká je to „otrava“ – niekedy sa nakopí veľa ľudí a miesto minútovej operácie sa pobyt na preplnenej pobočke natiahne aj na viac ako štvrť hodinu.

Unikátne výhody

Vkladomat je k dispozícii kedykoľvek, 24 hodín denne, 7 dní v týždni, aj potom, čo sú všetky pobočky zatvorené, takže odteraz bude možné realizovať vklady v hotovosti kedykoľvek, a navyše zadarmo. Klient tak má počas bežných pracovných hodín o jednu starosť menej – nebude musieť „letieť s vypúlenými očami“ na pobočku banky, aby stihol otváracie hodiny.

Škoda len, že zatiaľ je k dispozícii iba jeden vkladomat – pred spomínanou pobočkou v bratislavskom Auparku.

„Veríme, že táto novinka zvýši komfort našich klientov a prinesie im výhody. Vklad hotovosti na účet môžu urobiť rýchlo, jednoducho a bez poplatku. Ak ľudia budú mať o vkladomat záujem, určite zvážime jeho rozšírenie aj do iných miest na Slovensku,“ vyjadril sa na margo novej služby Milan Bednár, vedúci oddelenia kartových produktov SLSP.

Vo svete niekoľko rokov „normálka“ u nás novinka

To, čo na Slovensku teraz nazývame „horúcou novinkou“ vo svete už dávno funguje. Slovenské banky, napriek tomu, že sa snažia držať krok pri zavádzaní nových technológií s najvyspelejšími krajinami sveta, v tejto oblasti tak trochu zaspali dobu. Bankomaty s automatizovanou depozitnou funkciou tak na Slovensku doposiaľ neponúkala žiadna významná banka.

Dokonca aj v susednom Česku sa vkladomaty ujali – najväčšiu sieť  v Českej republike má Unicredit Bank, ČSOB a Česká spořitelna. Pár desiatok kusov vlastní aj GE Money Bank. Komerční banka a Air Bank. Ich boomu u susedov istotne napomohla skutočnosť, že od roku 2010 si banky zo zákona nesmú účtovať poplatky za vklady v hotovosti.

Snáď sa aj na Slovensku podarí dohnať zabehnuté, to však bude možné iba vtedy, ak o zavádzanie vkladomatov prejavia záujem aj ďalšie veľké banky.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia