Vkladná knižka bez viazanosti, VÚB a.s.

Vkladná knižka bez viazanosti, VÚB a.s.

Dnes sa môžu finančné inštitúcie pochváliť veľkým množstvom sporiacich produktov, líšiacimi sa výškou úrokov a viazanosťou, medzi ktorými si istotne vyberie každý, kto si uvedomuje dôležitosť sporenia a kto chce sporiť skôr klasickou formou. Banky ponúkajú niekoľko typov termínovaných vkladov, vkladných knižiek či sporiacich účtov.

Kým vkladové účty sa tešia pomerne vysokej popularite, vkladné knižky sú tak trocha na ústupe a využívajú ich najmä „skôr narodení“ ľudia. Predsa len, niekoľko desaťročí dozadu trh neponúkal veľa možností zhodnocovania úspor a tak si staršie ročníky zafixovali, že vkladná knižka je jedinou bezpečnou formou uloženia voľných finančných prostriedkov. Toto presvedčenie si uchovali a niektorým sa ho podarilo úspešne odovzdať ďalšej generácii, aj keď vôbec nie je pravda, že vkladné knižky (VK) by boli jednou bezpečnou formou uloženia a zhodnotenia finančných prostriedkov.

Ľudia, ktorí sa rozhodnú pre túto formu sporenia pravdepodobne potrebujú mať pocit, že si peniaze niekam fyzicky ukladajú (na knižku).

vub logoZ psychologického hľadiska môže byť predstava, že si peniaze ukladáte na konkrétny produkt príjemnejšia ako na virtuálny sporiaci účet, ktorý nemá žiadnu fyzickú podobu. To je možno jeden z dôvodov, prečo VK doteraz prežívajú a prečo ich má v ponuke každá väčšia banka na tuzemskom trhu. VÚB banka má tiež v ponuke viacero verzií vkladných knižiek – jednu pre deti, jednu bez viazanosti a jednu s výpovednou lehotou.

VK bez viazanosti nijako neobmedzuje klientov v sporení. Banka si neúčtuje žiadne poplatky za jej zriadenie či vedenie, navyše klient má svoje prostriedky kedykoľvek k dispozícii bez sankčných poplatkov. Všetky zrealizované transakcie sú zaznamenávané vo VK vďaka čomu sporiteľ získa prehľad o stave úspor. Ako to už pri vkladných knižkách býva, najmä pri tých bez viazanosti, úročenie nie je dych vyrážajúce a pohybuje sa ma úrovni úročenia bežného účtu.

Parametre

Názov banky VÚB banka
Názov produktu Vkladná knižka bez viazanosti
Povinnosť viesť v banke účet nie
Možnosť viesť VK v menách EUR, USD
Úroková sadzba 0,01 % ročne (v EUR)

0,01 % ročne (v USD)

Pripisovanie úrokov v ročnej frekvencii
Deň v ktorom sa pripisujú úroky 31.12.13
Povinný minimálny vklad 6,00 €
Poplatky  
Otvorenie vkladnej knižky 0,00 €
Vedenie 0,00 €
Zrušenie 5,00 €
Vydanie náhradnej vkladnej knižky v prípade poškodenia 0,00 €
Umorovacie konanie vkladnej knižky 6,60 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia