Vkladná knižka z Tatra banky bude od nového roka s nižším úrokom

Vkladná knižka z Tatra banky bude od nového roka s nižším úrokom

Vkladné knižky majú svoje najlepšie časy za sebou, no napriek tomu sa nedá povedať, že im úplne „odzvonilo“. Podľa ich počtu na trhu sa dá povedať, že sa jedná o pomerne populárny sporiaci produkt, ktorý sa teší obľube najmä u staršej vekovej kategórie. Medzi žiadané produkty patria aj detské vkladné knižky. Napriek relatívne malému zhodnoteniu finančných prostriedkov, predstavujú jednoduchý a bezpečný spôsob uloženia peňazí v banke, a zdá sa že aj to je dôvod, prečo na ne Slováci úplne nezanevreli.

Vkladnú knižku má v ponuke aj Tatra banka. Vkladový účet je možné viesť v troch menách – v domácej mene (EUR), českých korunách a amerických dolároch. Zriadenie a vedenie je bez poplatku. Na vkladnú knižku je potrebné na začiatku vložiť vklad v hodnote minimálne 2 €, čo je aj suma minimálneho zostatku (v cudzej mene je min. vklad 200 CZK alebo 10 USD).

Peniaze môžete vkladať kedykoľvek, buď v hotovosti, na pobočke banky alebo bezhotovostným prevodom. Úspory môže vyberať výlučne majiteľ vkladnej knižky, prípadne osoba, ktorej dal majiteľ vkladu súhlas na disponovanie s finančnými prostriedkami. Hotovosť sa dá vybrať na ktorejkoľvek pobočke Tatra banky. Vaše úspory na VK budú v bezpečí – jednak si ich môžete zabezpečiť heslom a navyše sú chránené Fondom na ochranu vkladov.

Od nového roka menej výhodné

vkladna knizka tb

obrazok: tatrabanka.sk

Peniaze na vkladnej knižke budú od 1.1.2014 úročené sadzbou 0,20 % p.a. (pre vklady v mene EUR) ktorá je počítaná denne a na účet klienta je pripísaná v ročnej frekvencii (vždy na konci kalendárneho roka). Až do konca roka 2013 pritom platí pôvodná sadzba 0,30 % p.a.

Každý sporiteľ môže okrem základného úroku získať takzvaný dodatkový úrok (ktorý je dvojnásobok základného úroku – teda po novom 0,40 % p.a., do konca roka 2013 až 0,60% p.a.). Získanie dodatkového úroku je podmienené tým, že klient nesmie až do konca kalendárneho roka uskutočniť ani jeden výber.

Dodatkový úrok, pokiaľ Vám naň vznikne nárok, bude pripísaný najneskôr do 10. dňa nasledovného kalendárneho roka. Rovnaké podmienky platia aj pre detskú vkladnú knižku JUNIOR, ktorá je určená pre deti – tuzemcov do 18 rokov veku.

Podmienky

Založenie vkladnej knižky je mimoriadne jednoduché – stačí navštíviť ktorúkoľvek pobočku TB, priniesť si so sebou občiansky preukaz a vložiť minimálny vklad – 2 €.

Parametre produktu

Názov banky Tatra banka, a.s.
Názov produktu vkladná knižka
Mena v ktorej je možné viesť vkladnú knižku EUR, CZK, USD
Minimálny vklad 2,00 € (EUR)

200 Kč (CZK)

10 USD (USD)

Minimálny zostatok 2,00 € (EUR)

200 Kč (CZK)

10 USD (USD)

Nutnosť založiť si v Tatra banke účet nie
Úroková sadzba pre vklady v EUR: 0,20 % p.a.

pre vklady v CZK: 0,10 % p.a.

pre vklady v USD: 0,10 % p.a.

dodatková úroková sadzba (ak počas roka nie je uskutočnený žiaden výber): 0,40 % p.a.

Úroková sadzba pre Vkladnú knižku Junior základná sadzba: 0,20 % p.a.

dodatkový úrok: 0,40 % p.a.

Kapitalizácia úrokov áno
Pripisovanie úrokov ročne
Poplatky  
Zriadenie 0,00 €
Vedenie 0,00 €
Zrušenie 0,00 €
Poplatok za začatie umorovacieho konania 0,00 €

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia