Volksbank sa mení na Sberbank

Volksbank sa mení na Sberbank

Ruský bankový gigant, Sberbank vstúpila na slovenský trh dňa 15.2.2012. V polovici februára totižto otvorila svoju prvú moderne pôsobiacu pobočku v centre Bratislavy, na námestí SNP. Sberbank je najväčšou ruskou bankou a zároveň treťou najväčšou bankou v Európe. Už v minulom roku Sberbank odkúpila rakúsku Volksbank, vrátane slovenskej siete a len pred pár dňami bol proces kompletného rebrandingu Volksbank Slovensko, a.s. na Sberbank Slovensko a.s. ukončený. Okrem rakúskej Volksbank sa ruskému bankovému gigantu podarilo v minulom roku odkúpiť aj švajčiarsku SLB Commercial Bank. Vlastníkom Sberbank Slovensko je z veľkej časti (99,3934 % akcií) spoločnosť Sberbank Europe AG, ktorej stopercentným vlastníkom je Sberbank Rusko. Silné kapitálové zázemie a know how jednej z najväčších európskych bánk dávajú novo otvorenej banke na slovenskom trhu veľké šance na úspech. Sberbank už stihla bývalým klientom Volksbank oznámiť na svojej stránke zmenu obchodného mena, informácie o produktoch novej banky budú dostupné na novom webe http://www.sberbank.sk, pričom ak klient pôvodnej Volksbank zadá do prehliadača pôvodnú url adresu www.volksbank.sk, bude automaticky presmerovaný na nový web.

sberbank_logo2V súvislosti so zmenou obchodného názvu dochádza aj ku kompletnej zmene názvu poskytovaných produktov, k zmene obchodných podmienok a všetkých dokumentov. Klientom budú postupne vydané nové platobné karty s atraktívnym designom Sberbank – klientom sa však číslo karty ani PIN kód nebude meniť. Existujúci zákazníci by mali byť v priebehu nastávajúcich týždňov postupne bankou vyzvaný k výmene starej karty za novú. Pokiaľ k výmene nedôjde, všetky funkcie existujúcej platobnej karty zostanú nezmenené. Pozitívnou zmenou je aj internet banking, ktorý bude odteraz ešte bezpečnejší, vďaka novému zabezpečeniu – identifikáciou cez sms kód. Pri komunikácii s bankou klient bude musieť zadať unikátny kód s obmedzenou platnosťou, ktorý mu banka zašle smskou priamo na mobilný telefón klienta.

Klienti sa môžu tešiť na vynovené pobočky v sviežich farbách – najmä v odtieňoch zelenej, bielej a žltej farby, ktoré nahradia pôvodnú tmavomodrú farbu, ktorou sa prezentovala bývala Volksbank. V prvej otvorenej pobočke v Bratislave návštevníkov prekvapí detský kútik, wifi zóna a VIP zóna.

Zdá sa teda, že Sberbank bude oveľa viac proklientsky orientovaná ako jej predchodkyňa. Okrem poskytovania bankových služieb retailovým klientom sa bude zameriavať najmä na segment malých a stredných podnikateľov. Cieľom novo otvorenej banky je výrazné rozšírenie klientskej základne a obsluhovanie investičných a obchodných tokov medzi SNŠ (Spoločenstvom nezávislých štátov) a Slovenskou republikou.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia