Volksbank sa mení na Sberbank

Volksbank sa mení na Sberbank

Ruský bankový gigant, Sberbank vstúpila na slovenský trh dňa 15.2.2012. V polovici februára totižto otvorila svoju prvú moderne pôsobiacu pobočku v centre Bratislavy, na námestí SNP. Sberbank je najväčšou ruskou bankou a zároveň treťou najväčšou bankou v Európe. Už v minulom roku Sberbank odkúpila rakúsku Volksbank, vrátane slovenskej siete a len pred pár dňami bol proces kompletného rebrandingu Volksbank Slovensko, a.s. na Sberbank Slovensko a.s. ukončený. Okrem rakúskej Volksbank sa ruskému bankovému gigantu podarilo v minulom roku odkúpiť aj švajčiarsku SLB Commercial Bank. Vlastníkom Sberbank Slovensko je z veľkej časti (99,3934 % akcií) spoločnosť Sberbank Europe AG, ktorej stopercentným vlastníkom je Sberbank Rusko. Silné kapitálové zázemie a know how jednej z najväčších európskych bánk dávajú novo otvorenej banke na slovenskom trhu veľké šance na úspech. Sberbank už stihla bývalým klientom Volksbank oznámiť na svojej stránke zmenu obchodného mena, informácie o produktoch novej banky budú dostupné na novom webe http://www.sberbank.sk, pričom ak klient pôvodnej Volksbank zadá do prehliadača pôvodnú url adresu www.volksbank.sk, bude automaticky presmerovaný na nový web.

sberbank_logo2V súvislosti so zmenou obchodného názvu dochádza aj ku kompletnej zmene názvu poskytovaných produktov, k zmene obchodných podmienok a všetkých dokumentov. Klientom budú postupne vydané nové platobné karty s atraktívnym designom Sberbank – klientom sa však číslo karty ani PIN kód nebude meniť. Existujúci zákazníci by mali byť v priebehu nastávajúcich týždňov postupne bankou vyzvaný k výmene starej karty za novú. Pokiaľ k výmene nedôjde, všetky funkcie existujúcej platobnej karty zostanú nezmenené. Pozitívnou zmenou je aj internet banking, ktorý bude odteraz ešte bezpečnejší, vďaka novému zabezpečeniu – identifikáciou cez sms kód. Pri komunikácii s bankou klient bude musieť zadať unikátny kód s obmedzenou platnosťou, ktorý mu banka zašle smskou priamo na mobilný telefón klienta.

Klienti sa môžu tešiť na vynovené pobočky v sviežich farbách – najmä v odtieňoch zelenej, bielej a žltej farby, ktoré nahradia pôvodnú tmavomodrú farbu, ktorou sa prezentovala bývala Volksbank. V prvej otvorenej pobočke v Bratislave návštevníkov prekvapí detský kútik, wifi zóna a VIP zóna.

Zdá sa teda, že Sberbank bude oveľa viac proklientsky orientovaná ako jej predchodkyňa. Okrem poskytovania bankových služieb retailovým klientom sa bude zameriavať najmä na segment malých a stredných podnikateľov. Cieľom novo otvorenej banky je výrazné rozšírenie klientskej základne a obsluhovanie investičných a obchodných tokov medzi SNŠ (Spoločenstvom nezávislých štátov) a Slovenskou republikou.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia