Volkswagen Finančné Služby Slovensko

Volkswagen Finančné Služby Slovensko

Vyhliadli ste si nové auto, no na jednorázové zaplatenie kúpnej ceny nemáte dostatok finančných prostriedkov? V takom prípade Vás istotne budú zaujímať možnosti financovania prostredníctvom úveru či leasingu. Vyberať by ste si mali z overených spoločností, ktoré poskytujú kvalitné a komplexné služby ušité na mieru každému zákazníkovi. Medzi takéto spoločnosti nepochybne patrí aj spoločnosť VOLKSWAGEN Finančné služby Slovensko (VWFS), ktorá je leadrom na slovenskom trhu čo sa týka počtu prefinancovaných osobných automobilov. Jedná sa o špecializovanú finančnú divíziu koncernu Volkswagen, ktorá nie je v tejto oblasti žiadnym nováčikom. Skôr naopak – svoje služby poskytuje slovenským zákazníkom, medzi ktorých patria súkromné osoby, malí a strední podnikatelia ale aj veľké spoločnosti už viac ako 10 rokov, a treba povedať, že veľmi úspešne. Len za posledných 10 rokov VWFS prefinancovala viac ako 126 tisíc áut, pričom 44,4 % z celkového objemu bolo financovaných prostredníctvom účelového úveru na auto a väčšia časť (55,6 %) zákazníkov zvolila možnosť financovania prostredníctvom leasingu. K mimoriadnemu úspechu spoločnosti patrí aj silné zázemie tejto fimy – majoritným vlastníkom je zakladateľská spoločnosť pôvodom z Nemecka Volkswagen Financial Services AG (ktorá vlastní 58 % podiel) a zvyšných 42 % vlastní Porsche Bank AG.

VOLKSWAGEN Finančné služby Slovensko úzko spolupracuje s importérmi vozidiel Škoda, Seat, Volkswagen a Audi, vďaka čomu môže ponúknuť veľmi výhodné podmienky financovania. Výhodou je tiež, že pri vybavovaní úveru budete potrebovať menej dokladov ako v banke a taktiež aj posudzovanie bonity klienta je oproti bankovému credit checku o niečo benevolentnejšie. Zmluvu na financovania a poistenie môžete uzatvoriť aj online priamo vo vybraných partnerských autosalónoch. Spoločnosť má 4 divízie, každú nazvanú podľa typu financovaného produktu – teda Škoda finance, VW Finace, Audi Finance a Seat Finance. V rámci každej divízie VWFS ponúka svojim zákazníkom tri služby- účelový úver (služba Kredit), leasing a možnosť uzatvorenia komplexného poistenia.

Charakteristika Kreditu (účelového úveru na financovanie automobilu)

vwfs_logoHlavným plusom financovania prostredníctvom úveru je skutočnosť, že táto možnosť je pre klienta z finančného hľadiska v konečnom dôsledku oveľa výhodnejšia ako leasing. Spájajú sa s ním len nízke poplatky a dohodnutá úroková sadzba je fixná, to znamená že sa nebude meniť počas celej lehoty splatnosti. Splácanie si môžete rozložiť na obdobie od 6-72 mesiacov, podľa Vašich aktuálnych možností. V rámci mesačnej anuitnej splátky je započítané aj výhodné zákonné a havarijné poistenie, čo pre klienta znamená, že nemusí platiť zvlášť splátku úveru a zvlášť poistenie, miesto toho všetko uhradí naraz v rámci mesačnej splátky. Okrem toho je v cene započítané aj poistenie finančnej straty pri odcudzení alebo pri totálnej škode. V prípade poistnej udalosti tak spoločnosť vracia 100 % z ceny automobilu.

Charakteristika Leasingu

Leasingovú zmluvu je možné vybaviť a podpísať priamo u autorizovaných predajcov koncernu Volkswagen. Klient si môže samostatne vybrať výšku akontácie (od 20 -70 % z ceny vozidla), dobu trvania leasingovej zmluvy (min. 32, maximálne 72 mesiacov), od ktorej sa bude odvíjať aj výška jednotlivých mesačných splátok. Aj v tomto prípade je možné zahrnúť a rozložiť havarijné a povinné zmluvné poistenie do jednotlivých splátok. Voliteľná služba je možnosť poistiť sa proti schopnosti leasing splácať. Nevýhodou tohto spôsobu financovania oproti úveru je skutočnosť, že majiteľom vozidla je lízingová spoločnosť. Na druhej strane leasing sa oplatí najmä podnikateľom, ktorí môžu využiť daňovú výhodu a zrýchlený odpis.

Poistenie

Spoločnosť ponúka svojim klientom možnosť uzatvoriť buď základné poistenie v spolupráci s renomovanými poisťovňami, ktoré zahŕňa PZP a havarijné poistenie alebo značkové poistenie, ktoré okrem PZP a havarijného poistenia obsahuje aj služby navyše. Súčasťou značkového poistenia je poistenie finančnej strany, náhradného vozidla v prípade poruchy alebo krádeže a právneho asistenta, ktorý Vám bude non stop k dispozícii.

VWFS ponúka možnosť financovať aj ojazdené vozidlá prostredníctvom leasingu alebo úveru, pričom prefinancuje aj ojazdené vozidlá zakúpené v autobazare, ale aj kúpené individuálne od súkromnej alebo právnickej osoby. Taktiež je možné využiť na ojazdené auto službu spätného financovania, ktorého cieľom je získať časť vynaložených finančných prostriedkov na auto späť.

Na ich oficiálnej web stránke tiež nájdete ponuku odobratých vozidiel, ktoré je možné odkúpiť za nízku cenu.

Kontaktné údaje

Korešpondenčná adresa a sídlo spoločnosti VOLKSWAGEN Finančné služby Slovensko, s.r.o.

Vajnorská 98, 830 03 Bratislava

Telefón 02 492 92 010
Email info@vwfs.sk
Web stránka http://vwfs.sk

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia