VÚB Asset Management predstavuje novinku: Prémiové sporenie

VÚB Asset Management predstavuje novinku: Prémiové sporenie

VÚB len pred pár dňami predstavila nový produkt – Prémiové sporenie. Jedná sa o program pravidelného investovania do podielového fondu VÚB AM Konzervatívne Portfólio. Tento produkt istotne nezostane bez odozvy, má totižto čo ponúknuť. Je bez poplatkov s možnosťou získať atraktívne zhodnotenie úspor v spomínanom konzervatívnom fonde. Nepochybne najväčším lákadlom je finančná prémia, ktorá prináleží každému sporiteľovi, ktorý bude pravidelne sporiť minimálne štyri roky, minimálne 15 € za mesiac.

Za pravidelnosť prémia

Výška prémie za pravidelné sporenie je po splnení podmienok je +0,5% z celkovej investovanej sumy počas prvých štyroch rokoch sporenia. Po uplynutí minimálnej doby sporenia bude mať klient možnosť pokračovať v sporení za rovnakých podmienok, navyše po uplynutí ďalšieho roka pravidelného sporenia sa vypláca ďalšia prémia vo výške opäť +0,5% z investovanej sumy počas piateho roku. Vyplatenie polpercentných prémií z investovanej sumy počas prvých štyroch rokov a následne aj počas piateho roku je podmienené splnením nasledovných podmienok:

  • pravidelnosť: aspoň raz za kalendárny mesiac musí byť zrealizovaná investícia vo výške minimálne 15 €, maximálne však 1000 €
  • klient nesmie požiadať o vyplatenie podielových listov vydaných v rámci VÚB AM Prémiového sporenia

Chcete vyšší výnos ako pri termínovanom vklade s prijateľnou mierou rizika?

vubam logoVďaka investovaniu do konzervatívneho fondu má klient možnosť dosiahnuť vyšší výnos (pri nízkej miere rizika) ako pri klasickom sporení, najmä v čase extrémne nízkych úrokových sadzieb.

Produkt Prémiové sporenie tak aktuálne ponúka zaujímavú alternatívu k nízko úročeným tradičným vkladovým produktom. Vhodná príležitosť na prvú investíciu pre všetkých, ktorí majú skúsenosti s s termínovanými vkladmi ale ktorých už nebaví čakať niekoľko rokov na smiešne nízky úrok. Práve pre nich je Konzervatívne portfólio ideálne. Nielenže získajú možnosť vyššieho zhodnotenia úspor (v porovnaní s termínovanými vkladmi), ale sa aj naučia ako fungujú podielové fondy.

„Pre tento fond sme sa rozhodli na základe skúseností z praxe, keď takmer 80% ľudí, ktorí si sporia vo fondoch, využíva práve konzervatívne fondy,“ vysvetľuje M. Matušovič, člen predstavenstva VÚB Asset Managementu.

VÚB AM Konzervatívne Portfólio je investičný nástroj určený pre opatrných investorov, ktorí nechcú príliš riskovať. Jedná sa o zmiešaný fond, v ktorom minimálne 90 % investícií smeruje do konzervatívnych nástrojov. Fond obsahuje aj akciovú zložku, ktorá však nikdy neprekročí desatinu z hodnoty investície vo fonde.

Podľa Mariána Matušoviča je cieľom tohto produktu naučiť klientov viac sporiť a zároveň im predstaviť a priblížiť podielové fondy. A skutočne, naučiť ľudí pravidelne sporiť je zdá sa, veľmi potrebné. Slováci sú, aspoň čo sa týka sporenia na tom pomerne biedne. Podľa najnovšieho prieskumu agentúry 2Muse (ktorý realizovala pre VÚB banku) až tretina Slovákov „sporí“ na bežnom účte. A to nie je najrozumnejšie riešenie, lebo peniaze na bežnom účte nás lákajú na okamžitú spotrebu. Preto je ideálne každý mesiac časť príjmu odložiť bokom – „mimo bežný účet“, napríklad na sporiaci účet, termínovaný vklad, poslať ich na účet stavebného sporenia alebo investovať ich do podielových fondov.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia