VÚB banka predstavuje novinku: šetriacu pôžičku

VÚB banka predstavuje novinku: šetriacu pôžičku

Napriek tomu, že význam sporenia si uvedomujú takmer všetci zodpovední ľudia, ktorí vedia, že budúcnosť môže priniesť aj nemilé finančné prekvapenia, len málokto sa k šetreniu „dokope“. Podľa nedávneho prieskumu VÚB banky šetrí len 15 % Slovákov, pričom pätina opýtaných uviedla, že sporiť nedokáže kvôli splácaniu finančných záväzkov veriteľom. Pritom práve vytvorenie finančnej rezervy v podobe minimálne troch mesačných platov dokáže v mnohých prípadoch pokryť neočakávaný výdavok a uchrániť pred zbytočným zadlžovaním. Stačí spraviť prvý krok – vybrať si sporiaci účet a pravidelne si naň zasielať isté percento z mesačného príjmu.

Ak ste pevne odhodlaný začať sporiť len čo sa vyhrabete z finančnej šlamastiky, možno Vás zaujme novinka od VÚB banky, tkz. Šetripôžička, s ktorou splácate úver a šetríte zároveň. Pýtate sa ako je to možné? Poďme si v skratke vysvetliť, ako to funguje.

Predstavenie produktu

vub logoŠetripôžičku poskytuje banka formou bezúčelového úveru alebo úveru na vyplatenie iných dlhov so splatnosťou minimálne dva roky. Podmienkou pre poskytnutie Šetripôžičky je zriadenie bežného účtu vo VÚB banke. Na výber budete mať z rôznych úrovní tkz. Flexiúčtov, v rôznych cenových hladinách od 3,50 € za najlacnejší až po 9 € za komplexný účet. Výhodou je, že si môžete sami vyskladať služby, ktoré budete najčastejšie využívať, namiesto toho, aby Vám banka vnútila prednastavený balík služieb kde by ste platili za zbytočnosti.

K Flexiúčtu si potom zriadite sporiaci účet (ktorý je bez poplatkov za vedenie účtu a realizovanie platobného styku) na ktorý Vám VÚB banka pošle 8 % z každej zaplatenej splátky úveru…Napríklad pri sedemtisícovej pôžičke na osem rokov môžete získať späť aj viac ako 1 000 €.

Navyše na sporení sa zostatok úročí lepším úrokom ako na bežnom účte, aktuálne vo výške 0,5 % p.a, pričom peniaze nie sú nijako viazané, kedykoľvek si ich môžete vybrať.

Podmienkou pre získanie 8 % z každej splátky je, že musíte splátky úveru platiť riadne a včas. Inými slovami – nesmiete sa ani raz dostať do omeškania. V opačnom prípade strácate „šetriacu výhodu“ na trvalo. Kedykoľvek, keď budete mať možnosť, môžete poslať mimoriadnu splátku, ktorou si znížite dlžnú sumu alebo skrátite splatnosť. Z mimoriadnych splátok však 8% na sporiaci účet nezískate, táto výhoda sa uplatňuje len pri bežných splátkach.

Časovo limitovaná ponuka

VÚB banka bude Šetripôžičku poskytovať len do konca roka. Pokiaľ sa rozhodnete ponuku využiť, získate ju rovnako ako ostatné Flexipôžičky, bez poplatku za poskytnutie, ktorý je štandardne 2% z požičanej sumy, min. 33 EUR.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia