VÚB banka vráti bezproblémovým dlžníkom každý rok jednu splátku naspäť

VÚB banka vráti bezproblémovým dlžníkom každý rok jednu splátku naspäť

Záujem o spotrebné úvery v porovnaní s minulým rokom rokom rastie. Banky v prvom štvrťroku poskytli obyvateľstvu úvery vo výške 434 miliónov eur, čo je až o 29,3 % viac ako v rovnakom období minulého roka. Jarné mesiace patria tradične k obdobiam, kedy je záujem o pôžičky najvyšší. Takto získané peniaze najčastejšie putujú na renováciu bývania, na rekonštrukciu, no pomerne častým účelom je aj konsolidácia starších záväzkov.

Konkurenčný boj nahráva do karát spotrebiteľom

K rastúcemu apetítu spotrebiteľov prispel mierny pokles priemerných úrokových sadzieb spotrebných úverov a silnejúca konkurencia na trhu so spotrebnými úvermi. Každá banka sa snaží uchmatnúť si čo najväčší podiel z lukratívneho úverového koláča a tak neváhajú a do boja o nových dlžníkov vyťahujú zbrane ťažkých kalibrov. Napríklad ČSOB banka láka nerozhodných záujemcov o spotrebný úver tým, že im pri riadnom splácaní každoročne zníži úrok o jedno percento, Poštová banka sa zase snaží osloviť tým, že ponúka pri riadnom splácaní 0% úrok v druhej polovici splácania…VÚB banka tiež nezostáva mimo spotrebiteľsky atraktívnych akcií a tak prišla so zaujímavou ponukou: vráti jednu splátku úveru ročne (a to počas celej splatnosti) klientovi, ktorý si vezme buď Bezúčelovú flexipôžičku alebo Flexipôžičku na refinancovanie a bude ju riadne splácať inkasom z účtu vo VÚB. Ponuka platí do konca júna, pre všetkých, ktorí budú svoje záväzky platiť načas, navyše stále sú všetky pôžičky bez poplatku za poskytnutie.

vub logoOdmena za riadne splácanie je lákavá

Vďaka tejto akciovej ponuke môžete ušetriť peknú kôpku peňazí. Príklad: pri 10 000 € pôžičke so splatnosťou 10 rokov a s úrokom 11,90% p.a. získa klient naspäť jednu mesačnú splátku vo výške 140 €, počas celej splatnosti tak ušetrí takmer 1430 €. Ďalších 200 € (2% z objemu) je možné ušetriť na poplatku za poskytnutie úveru, ktorý aktuálne VÚB banka odpúšťa na všetkých Flexipôžičkách.

Ako funguje vrátenie jednej mesačnej splátky?

Klient si môže sám vybrať, v ktorom mesiaci sa mu má vrátiť mesačná splátka. „Predpokladáme, že najväčší záujem bude o mesiace december a január, kedy budú ľudia chcieť získať extra hotovosť pred či po finančne náročnom vianočnom období,“ vysvetľuje Melinda Burdanová, vedúca oddelenia úverov VÚB banky.

Banka vráti peniaze najneskôr koncom mesiaca, ktorý si zvolil klient. Služba sa aktivuje po prvých šiestich riadne uhradených splátkach. Základnou podmienkou pre vrátenie jednej mesačnej splátky raz ročne je riadne a včasné splácanie. V prípade omeškania bude služba zrušená.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia