VUB hypotéka je lacnejšia: financovanie nehnuteľnosti s úrokom od 2,99 % ročne

VUB hypotéka je lacnejšia: financovanie nehnuteľnosti s úrokom od 2,99 % ročne

Úrokové sadzby na VUB hypotéke padli o niekoľko desatín percent dolu. Záujemcovia o hypotéku vo výške nad 60 000 EUR majú teraz možnosť vybaviť si úver za zvýhodnených podmienok a oveľa lacnejšie. Financovať bývanie alebo vyplatiť predtým poskytnutý úver môžu s bezkonkurenčnou sadzbou 2,99 % ročne. Ako každá akciová ponuka, aj táto má svoje obmedzenia. Atraktívny úrok vo výške 2,99 % môžu získať len tí, ktorí si chcú požičať vyššiu sumu nad 60 000 EUR, pričom výška úveru nesmie presiahnuť 80 % z hodnoty nehnuteľnosti. Výnimkou sú len nehnuteľnosti v Bratislave a v Košiciach, kde je možné prostredníctvom Flexihypotéky financovanie až do 100 % z hodnoty nehnuteľnosti. Akcia platí do konca roka.

Istotne si po prečítaní predchádzajúcich riadkov poviete, že čo máte z akciovej ponuky ak Vám v skutočnosti banka vypočíta vyšší úrok. Táto ponuka je však iná. „Akciovú sadzbu s fixáciou na 3 alebo 5 rokov ponúkneme každému okrem klientov s úplne najnižšou bonitou. V praxi by ju mali získať štyria z piatich žiadateľov spĺňajúcich podmienky poskytnutia úveru,“ vysvetľuje detaily akcie Melinda Burdanová, vedúca oddelenia úverov VÚB banky.

vub banka logoAkciová ponuka sa netýka len klasickej VÚB hypotéky na financovanie bývania, ale môžu ju využiť aj tí, ktorí chcú refinancovať svoje existujúce úvery a vymeniť ich za nový s výhodnejšími podmienkami.

Banka má však dobrú správu aj pre záujemcov o bezúčelovú hypotéku – tým ponúka pri fixácii na 3 a 5 rokov jednotnú sadzbu vo výške 3,39 % ročne.

Aktuálne úroky sa dostali pod trojpercentnú hranicu

Typ úveru Fix 1 rok Fix 3 roky Fix 5 rokov Fix 10 rokov
Flexihypotéka od 3,79 od 2,99 od 2,99 od 3,99
Flexihypotéka na refinancovanie od 2,99 od 2,99 od 3,99
Bezúčelová flexihypotéka od 4,19 od 3,39 od 3,39

Záujemcovia o úver majú možnosť aktívne ovplyvniť výšku svojej úrokovej sadzby po skončení obdobia fixácie a priblížiť sa tak k najnižším sadzbám využitím rôznych doplnkových voliteľných služieb. Medzi tieto patria pravidelné zasielanie mzdy na Flexiúčet, vedenie Flexiúčtu 4. a 5. cenovej kategórie, poistenie schopnosti splácania, domácnosti či nehnuteľnosti. Pri využití všetkých vyššie menovaných služieb si môžu vopred zabezpečiť zníženie úroku na nasledovné obdobie fixácie až o 0,6 percentuálneho bodu. No a malá čerešnička na záver, ak si vyberiete všetky doplnkové služby, VUB banka Vám preplatí náklady na nevyhnutné ocenenie nehnuteľnosti až do výšky 150 €.

Flexibilita v splácaní

Hypotéka z VUB banky je však zaujímavým produktom aj bez rôznych akcií. Charakteristickým znakom je flexibilita v splácaní. Mesačné splátky si môžete kedykoľvek počas splácania znížiť predĺžením lehoty splatnosti. Nezabúdajte, že nesmiete prekročiť maximálnu dĺžku splatnosti, ktorá je určená pre Flexihypotéku. Tiež môžete v prípade potreby požiadať o odklad splátok. Počas odkladu nebudete splácať istinu, ale len úroky, čo pomôže znížiť mesačné splátky na minimum. V tomto prípade však dôjde k navýšeniu celkového preplatenia úveru.

Samozrejmosťou je možnosť predčasného splatenia a mimoriadnej splátky bez poplatku v čase zmeny fixácie úrokovej sadzby, na čo má každý klient nárok zo zákona. VÚB banka však nad rámec zákona poskytuje možnosť každoročne realizovať mimoriadnu splátku až do 20 % z pôvodnej výšky úveru.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia