VÚB pôžička láka na nízke mesačné splátky

VÚB pôžička láka na nízke mesačné splátky

Tí, ktorí občas zvyknú nedostatok finančných prostriedkov riešiť úverom istotne neunikla takzvaná online VÚB pôžička, ktorú poskytuje VÚB banka v spolupráci so svojou dcérskou spoločnosťou Consumer Finance Holding. Bezúčelový spotrebný úver na čokoľvek si môže záujemca vybaviť online z pohodlia domova prostredníctvom web stránky www.vubpozicka.sk.

Na trh online pôžičiek, kde tradične pôsobia skôr nebankové subjekty a internetové banky tak vstúpil nový konkurent – kamenná banka.

VÚB banka ako jednu z hlavných výhod uvádza, že pôžičku poskytne komukoľvek a nemusí sa jednať o klienta. V praxi to znamená, že účet vedený vo VUBke nie je podmienkou poskytnutia úveru. Ďalším plusom pre záujemcov je jednoduchší prístup k finančným prostriedkom. Kým pri klasickej Flexipôžičke na čokoľvek sa musíte osobne dostaviť na pobočku banky, aby ste preukázali svoju solventnosť a doložili potrebné doklady, tkz. VÚB pôžička sa dá vybaviť bez toho, aby ste museli vytiahnuť päty z domu. Všetko prebehne buď online alebo telefonicky. Do 24 hodín od schválenia žiadosti budete mať peniaze na účte, prípadne si ich môžete vyzdvihnúť v hotovosti na najbližšej pobočke VUB banky. Voľba je na Vás.

Tisícka za niečo cez 13 EUR mesačne

vub pozicka s nizkymi splatkamiVÚB pôžička je neúčelovým spotrebným úverom na čokoľvek, vďaka čomu je dlžník odbremenený od otravného zbierania bločkov a dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov. Požičať si môžete sumu od 490 € až do 10 000 € so splatnosťou maximálne 10 rokov. Administratívny poplatok za poskytnutie finančných prostriedkov sa neplatí, rovnako je bezplatné vedenie úverového účtu.

Úroková sadzba vo výške 10,90 % ročne je fixná, čo pre klienta znamená garanciu rovnakej splátky počas celej lehoty splatnosti.

V poslednej dobe sa na internete objavujú reklamy na tento produkt ktoré propagujú najmä nízke mesačné splátky od 13 € mesačne. Takto nízke mesačné splátky (presne 13,72 mesačne) sa dajú dosiahnuť pri úvere 1000 € so splatnosťou 10 rokov. Pri vyššie spomínanom úroku 10,90 % a RPMN vo výške 11,46 % sa celková čiastka, ktorú budete musieť vrátiť nazberá na slušnú sumu až 1646,40 €.

Zbytočne nepreplácajte

Nízke mesačné splátky sú síce fajn, no netreba zabúdať, že čím dlhšiu splatnosť si zvolíte, o to viac úver preplatíte. Ak by sme použili vyššie uvedený príklad a ponechali by sme všetky parametre, iba by sme skrátili splatnosť na polovicu, teda 5 rokov, preplatenie takejto pôžičky by bolo len 301,40 €.

Ak si teda už úver brať musíte, skúste si prepočítať, koľko môžete každý mesiac splácať. Splátky si nastavte tak, aby ste mohli „voľne dýchať“ – aby nebol rozpočet príliš našponovaný, no na druhej strane nie je z vyššie uvedeného dôvodu vhodné vyberať maximálnu splatnosť, pokiaľ Vám to Vaša finančná situácia dovoľuje.

Na „mesačné splátky od 13 EUR“ sa snaží klientov nalákať aj konkurenčná Poštová banka so svojou Dostupnou pôžičkou. Zdá sa teda, že na klientov s nižším príjmom stratégia pár eurových splátok zaberá.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia