VÚB pôžička s odmenou za vernosť a riadne splácanie

VÚB pôžička s odmenou za vernosť a riadne splácanie

Na úverovom trhu sa roztrhlo vrece s bankami, ktoré ponúkajú odmeny za riadne splácanie úveru. Ani nie pred mesiacom prišla online banka ZUNO s akciovým úrokom vo výške 7,90 % pre všetkých férových klientov, ktorí si budú svoje záväzky voči banke plniť včas. Predtým zase Sberbank predstavila produkt mojaFÉROVÁpôžička, ktorá pri riadnom splácaní vráti až 10 % z výšky poskytnutého úveru. To nie je všetko – za dobrú platobnú disciplínu odmeňuje aj Raiffeisen Bank – výška odmeny závisí od objemu požičanej sumy a zvolenej lehoty splatnosti.

K zoznamu bánk, ktoré ponúkajú úver s výhodami za riadne splácanie, sa pridala po novom aj VÚB. Čo ponúka?

14 mesačných splátok späť

vub logoPri bezchybnej platobnej disciplíne a v prípade, že nedôjde k predčasnému splateniu, prípadne zníženiu dlžnej sumy formou mimoriadnej splátky, klient na konci získa až 14 mesačných splátok. Férový a verný klient si tak môže znížiť ročné náklady na úver až o 4,13 %. Tak napríklad, požičiate si rovných 10 000 EUR so splatnosťou 108 mesiacov, s mesačnou splátkou 156,96 € pri úrokovej sadzbe 12,90 % p.a. (ročná percentuálna miera nákladov dosahuje 14,32 %. Výška poplatku za poskytnutie pôžičky je 2 % z objemu, v našom príklade to teda je 200 €). Klient, ktorý si vezme takúto pôžičku pri vyššie uvedených parametroch, musí banke celkovo zaplatiť sumu 17151,86 €. Pokiaľ by však klient splácal bez omeškania, počas celej dohodnutej lehoty splatnosti, VÚB na jej konci vráti 14 mesačných splátok teda 2197,46 EUR. Po odpočítaní benefitu v podobe odmeny za riadne splácanie vo výške 2197,46 €, tak klient banke počas celej splatnosti zaplatí 14954,39 €.

Podmienky pre získanie odmeny

Podmienky pre získanie benefitu majú vo všetkých bankách, ktoré lákajú na odmeny za splácanie bez väčších prešľapov, veľmi podobný charakter. Vždy je okrem riadneho splácania daná aj minimálna výška úveru a minimálna lehota splatnosti (samozrejme, o odmenu prídete, pokiaľ by ste chceli úver predčasne splatiť). Ani vo VÚB sa základné podmienky nijako nelíšia. Možnosť získania odmeny za vernosť a riadne splácanie sa vzťahuje na pôžičky vo výške 6000 € a viac a pri splatnosti 108 mesiacov. Navyše je potrebné splácať inkasom z účtu vo VÚB. To znamená, že pokiaľ chcete získať odmenu, musíte si zriadiť účet vo VÚB – pokiaľ ho ešte nemáte. Aktuálne je cena flexiúčtu, v závislosti od počtu zvolených služieb od 3,50 € – 9 € mesačne. Je však potrebné záujemcov upozorniť na skutočnosť, že banka bude od júna zvyšovať ceny účtov. Minimálna výška ceny účtu vo VÚB bude 6 € / mesiac.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia