Wellness hotely bojujú o klientov zvýhodnenými cenami pobytov

Wellness hotely bojujú o klientov zvýhodnenými cenami pobytov

Každým rokom pribúda klientov, ktorí si občas doprajú wellness pobyt. Najmä v zimných mesiacoch, kedy akosi prirodzene telu chýba energia, záujem o relaxačné predĺžené víkendy rastie. Tomuto trendu nahrávajú do karát zľavové portály, ktoré pravidelne propagujú ponuky wellness hotelov so zľavami od 50-75 %. A takej ponuke na romantický víkend vo dvojici v historickom štvorhviezdičkovom hotely obklopenom anglickým parkom so špičkovým wellness centrom sa len ťažko odoláva, najmä ak viete, že ak sa poponáhľate, môžete si už o pár týždňov lenivo vylihovať v jacuzzi s príjemným pocitom, že ste oproti štandardnej cene ušetrili 60 %. Ponuka je bohatá a vybrať si z nej dokáže každý. Napríklad portál Zlavomat.sk aktuálne ponúka až 111 zliav na vybrané wellness pobyty v rôznych kútoch Slovenska ale aj mimo neho.

Ak túžite na pár dní vypnúť, no cena je pre Vás dôležitá, nemusíte „snoriť“ len po zľavových portáloch. Zaujímavé akcie nájdete priamo na webových stránkach hotelov. Tie ponúkajú zľavy na víkendové pobyty pre páry, pre rodiny s deťmi, ale stále častejšie sa objavujú aj špeciálne akcie na pobyty pre dámy.

Cena by nemala byť prvoradá

wellness vo vani2Aj keď sa výrazným akciám len ťažko odoláva, niekedy je rozumnejšie nenechať sa zlákať výškou zľavy, ale skôr si posvietiť na kvalitu a rozsah služieb. Nie je wellness ako wellness. Každý hotel má inú úroveň a ponúka inú škálu služieb. Nie je predsa jedno, či strávite perfektný víkend počas ktorého dokonale zregenerujete myseľ aj telo, alebo či sa vrátite domov ako klbko nervov.

Preto na cenu pozerajte ako na niečo, čo by malo odzrkadľovať kvalitu procedúr, ubytovania, jedla a lokality. Nesadnite na lep hneď prvému hotelu pri ktorom si poviete, že by tam mohlo byť „celkom fajn“. Ak si vyberiete špičkový welness hotel, dni v ňom strávené sa stanú pre Vás nezabudnuteľným zážitkom. Odrazovým mostíkom pri výbere pobytu by mal byť rozsah a originalita ponuky jednotlivých procedúr, sáun, víriviek…

Hostia často vyhľadávajú miesta v peknom prostredí, napríklad v Tatrách, v blízkosti termálnych kúpeľov ale aj vo väčších mestách, aby „zabili dve muchy jednou ranou“. Keď sa saunovanie a masáže zunujú, je fajn vybrať sa preskúmať okolie – či už sú to hory s možnosťou lyžovania alebo mesto.

coko masaz

Ľudia sú ochotní priplatiť si za hotel ponúkajúci neobmedzený prístup k bazénu, masáže a skipasy v cene pobytu, kvalitné ubytovanie či gastronomické zážitky. Dnes sú čoraz viac vyhľadávané exkluzívne hotely, ktoré ponúkajú nadštandard – nielen jeden bazeník, soľnú jaskyňu a dva typy masáže…Hitom sú mentolové či eukalyptové sauny, ľadopády, jacuzzi, tepidárium, kúpele plné morskej vody a rias ktoré majú podobný účinok ako more a množstvo ďalších „výmyslov“ ktoré Vám vyčarujú spokojný úsmev na tvári.

Za relaxom neváhame cestovať aj stovky kilometrov

Zdá sa, že fyzická a psychická regenerácia je pre ľudí taká dôležitá, že za ňou neváhajú cestovať aj niekoľko hodín. Všetko záleží od dĺžky pobytu. Ak si chceme dopriať iba dvojdňový relax, väčšinou si vyberáme hotely s wellness programom čo najbližšie k nášmu bydlisku. Pokiaľ sa však jedná o skutočnú dovolenku, trvajúcu niekoľko dní až týždňov, neváhame za ňou cestovať stovky kilometrov, dokonca v túžbe za čo najlepšími službami často prekračujeme hranice Slovenska. V kurze sú preslávené hotely v Maďarsku, Rakúsku a v Českej republike. Zvlášť v Rakúsku hotel nemusí mať ani nálepku wellness, aby svojim klientom dával k dispozícii rozsiahly bazén, jacuzzi, 5 druhov sáun a množstvo masáži. Niet sa potom čomu čudovať, že čoraz viac Slovákov míňa svoje ťažko zarobené peniaze za hranicami domova.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia