Work & Travel program môžete financovať prostredníctvom úveru z Unicredit Bank

Work & Travel program môžete financovať prostredníctvom úveru z Unicredit Bank

Možnosť legálne pracovať v USA a popri tom cestovať prostredníctvom programu Work & Travel využívajú každoročne tisícky študentov z celého sveta. A niet sa čomu čudovať. Zdokonaliť sa v cudzom jazyku, zažiť niekoľko nezabudnuteľných mesiacov v cudzine, spoznať novú krajinu nielen očami turistu, zarobiť si peniaze na ďalšie štúdium a spoznať množstvo nových ľudí. To sú hlavné dôvody, prečo sa mladí ľudia rozhodujú stráviť leto mimo pohodlia domova.

Čím skôr sa študent zaregistruje, tým má väčšiu šancu, že si nájde vhodného zamestnávateľa a prácu, ktorá ho bude baviť. Program Work & Travel sprostredkovávajú pre slovenských študentov agentúry. Tieto dokážu ponúknuť full servis, od rezervácie letenky, cez zabezpečenie ubytovania až po vybavenie práce.

studenti na letnom pobyteVšetko však niečo stojí a v prípade programov Work & Travel to platí dvojnásobne. Cena takéhoto výletu sa po zaplatení registračného poplatku, letenky, víz sa vyšplhá aj na dve tisícky eur a to ešte treba počítať aj s vreckovým na začiatok, dokým študent dostane prvú výplatu.

Leto plné zážitkov by chcel zakúsiť každý, no nie všetci záujemcovia majú na účte dostatočnú sumu na uhradenie nevyhnutných programových poplatkov, letenky a víz a práve preto prišla Unicredit Bank s ponukou úveru Work & Travel, ktorý je špeciálne určený na financovanie študijno-pracovného pobytu v zahraničí.

Charakteristika produktu

Na tento účel banka poskytne až 3300 EUR, pričom pôžička sa spláca pravidelnými mesačnými splátkami počas jedného roka. Študenti však môžu využiť odklad splátok istiny počas 4 mesiacov, kedy budú v zahraničí, takže počas prvých 4 mesiacov je možné splácať len úroky a istina sa začne splácať až potom, čo sa študent zo zahraničného pobytu vráti.

Minimálny objem pôžičky je 350 € a pre študentov prvého ročníka vysokej školy platí obmedzenie maximálnej výšky úveru – 2000 €. Študenti druhého a vyšších ročníkov si môžu požičať maximálnu sumu – až 3 300 €.

Podmienky

unicredit_bank_logoBanka poskytne úver študentom denného štúdia vysokej školy – občanom SR alebo cudzím štátnym príslušníkom, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku. Pri splatnosti úveru nesmie vek klienta presiahnuť hranicu 30 rokov. UCB akceptuje žiadosti o poskytnutie úveru na financovanie letnej brigády z agentúr: ACTIV AGENCY, Bakalári, SAPA, Student Agency, CKM 2000 Travel, OZ Trade s.r.o., CCUSA, Career International s.r.o. V prípade, že je Vašou sprostredkovateľskou agentúrou Career International s.r.o, tak získate 50 % zľavu z poplatku za poskytnutie úveru.

Na vybavenie žiadosti budete potrebovať doklad totožnosti, potvrdenie o štúdiu na vysokej škole, ktoré nesmie byť staršie ako 30 dní, potvrdenie o ukončení prvého semestra a zmluvu so sprostredkovateľskou agentúrou.

Parametre

Názov banky Unicredit Bank
Názov produktu Work & Travel úver
Typ Účelový spotrebný úver na financovanie nákladov spojených s letnou brigádou cez vybrané sprostredkovateľské agentúry
Minimálny objem úveru 350,00 €
Maximálny objem úveru pre študentov prvého ročníka VŠ: 2000 €

pre študentov druhého a vyšších ročníkov VŠ: 3300 €

Lehota splatnosti 12 mesiacov
Zabezpečenie spoludlžník – napríklad rodič, manžel/manželka alebo iná osoba s mesačným príjmom minimálne 350€ (ak sa jedná o zamestnanca) a 500 € (v prípade že je spoludlžníkom podnikateľ)

ďalšie formy zabezpečenia: vkladovými produktami vedenými v UCB

Úroková sadzba 9,00 % p.a.
Typ úrokovej sadzby fixná
Sankčný úrok z omeškania 5,25%
Poplatky
Spracovateľský poplatok 2% z objemu poskytnutého úveru, minimum 30 €
Správa úverového účtu 0 € / mesačne
1. upomienka (odosiela sa po 5 dňoch omeškania so splátkou) 17,00 €
2. upomienka (odosiela sa po 20 dňoch omeškania so splátkou) 50,00 €
3. a nasledovné upomienky 50,00 €
Predčasné splatenie alebo mimoriadna splátka 0,5 % z predčasne splatenej sumy ak do konca lehoty splatnosti zostáva menej ako rok a 1% z predčasne splatenej sumy ak do konca splatnosti zostáva viac ako 12 mesiacov (platí pre úvery poskytnuté od 11.6.2010)
Poplatok za zmenu zmluvných podmienok 35,00 €
Sankcia za porušenie zmluvných podmienok 1 % z objemu poskytnutého úveru
Splátka úveru v hotovosti 2,00 €

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia